Найсвіжіше:
• На рік перекриють міжнародну трасу в Теребовлі через ремонт моста • ОККО планує збудувати біогазовий завод на Тернопільщині • Как выбрать домен для криптообменника • Ще одного захисника з Тернопільщини забрала жорстока війна • Жителька Тернополя перерахувала шахраям майже півмільйона гривень • Військовий з Тернопільщини розповів, чому пішов у СЗЧ і як повернувся на службу • Куди звертатися, щоби зняти арешт з рахунків • На фронті загинув депутат з Тернопільщини • ІТ-бізнесмен Сергій Токарєв анонсував появу DIY-путівника для STEM-центрів • Ремонт за рахунок підлеглих: на Тернопільщині викрили директора оборонного підприємства • Новий тролейбус Електрон для Тернополя вже проходить випробування • Суд виніс вирок підприємцю з Тернопільщини за схему з авто «для ЗСУ» • У селі поблизу Тернополя провернули схему із комунальною землею на 3 мільйони • Тернополяни здобули перемогу у Всеукраїнських змаганнях «Шкільний м’яч»! • єОселя для військових: як захиснику купити квартиру в Бучі під 3% • З ворожого полону повертається ще один воїн з Тернопільщини • Викрито схему прикриття «порноофісів» у трьох областях: деталі • У Тернополі у водійки електросамоката виявили наркотичні речовини • Комерційні об’єкти в новобудові чи на вторинному ринку — що вигідніше обрати для стабільного розвитку бренду? • Підключення інтернету Київ: поради для квартири та приватного будинку • Викрили схему прикриття «порноофісів» на Тернопільщині, – Генпрокурор Кравченко • Трагедія на Чортківщині: матір отримала 12 років за вбивство 5-річного сина з інвалідністю • У Кременці школяр у стані сп’яніння спалив автомобіль • Топ-10 ідей, як використати годинники на стіну в інтер’єрі • Керівника слідчого управління поліції Тернопільської області підозрюють у хабарництві
rss

Побили та вивезли: деталі резонансної бусифікації тернопільського журналіста


Опубліковано: 19 Березня 2025р. о 19:36

У вівторок, 18 березня, представники ТЦК та поліції затримали та примусово вивезли до військкомату тернопільського журналіста Андрія Щесняка – редактора сайту «Політерно», відомого своїми гучними викривальними публікаціями проти міської влади та її очільника.

Ми зв’язалися з дружиною Андрія – Юлею Щесняк, яка розповіла, з яким свавіллям та беззаконням стикається зараз її чоловік, у котрого навіть забрали особисті речі та мобільний телефон.

Для початку, коротко розповімо передісторію того, що сталося. У своїх відео, які він встиг оприлюднити на своїй сторінці у Фейсбуку, Андрій Щесняк розповів, що спершу за ним стежили, а потім насильно затримали. «Сьогодні я йшов по дорозі. Просто зненацька намалювалась машина, перерізала мені шлях. І, по суті, вискочили поліцейські, двоє працівників ТЦК, і мене загребли», – каже він.

Журналіст заявив, що не проходив військово-лікарську комісію (ВЛК) і відмовляється її проходити, проте вранці 19 березня йому повідомили про існування якихось документів щодо його придатності до служби. «Я не знаю, але це фальшивий документ, я не проходив ВЛК, щоб ви всі розуміли», – заявив він.

Зі свого боку, Тернопільський обласний ТЦК СП оприлюднив офіційну заяву, в якій повідомив, що Андрій Щесняк перебував у розшуку як порушник правил військового обліку. Також зазначив, що ВЛК начебто визнала його придатним до служби, і, оскільки журналіст не мав права на відстрочку, його мобілізували у загальному порядку.

Подія викликала значний суспільний резонанс. Частина громадськості розцінює це як політичний тиск на журналіста та використання мобілізації як інструменту боротьби з опозиційними діячами.

Як розповіла нашій редакції Юлія Щесняк, Андрій категорично відмовився від проходження ВЛК, таким чином виявляючи свій протест проти свавілля ТЦК щодо нього. Хоча насправді має великі проблеми зі здоров’ям і змушений постійно приймати ліки. Близько 4-ої ранку він зателефонував до дружини з чужого номера (на той час в нього вже забрали власний мобільний телефон) і попросив якнайшвидше привезти йому таблетки, оскільки йому стало дуже погано. Також сказав, що на нього постійно тиснуть, вимагаючи підписати якісь документи, і погрожують, що залишать без їжі не тільки його, а й усіх хлопців, котрі зараз перебувають разом із ним. Через це його стан здоров’я погіршився, Андрій всю ніч не міг спати, бо не мав із собою ліків.

Юля негайно викликала таксі і поїхала до військкомату. Однак ліки її чоловіку так і не передали, незважаючи на всі вмовляння. Лише згодом дружині журналіста вдалося передати таблетки через працівників, що приходили на роботу.

А вже о 8:12 їй прийшло повідомлення від одного з чоловіків, що перебували разом з Андрієм (редакція з міркувань безпеки приховала дані відправника):

Андрій Щесняк зміг зателефонувати дружині лише в обід 19 березня, знову ж таки з чужого номера. Підтвердив, що його серйозно побили декілька працівників ТЦК, а потім вивезли на один із полігонів Рівненської області, не віддавши навіть верхнього одягу. Усі речі журналіста включно з особистим мобільником пообіцяли повернути лише за умови, що він підпише всі потрібні їм документи.

Юлія Щесняк з адвокатами зараз звертається у всі можливі державні органи, щоби врятувати чоловіка від беззаконня та знущань. Сам журналіст впевнений, що ця бусифікація була спланованою заздалегідь через його активну громадянську позицію та викривальні публікації, адже давно помічав стеження за собою невідомими особами.

Це вже далеко не перший випадок, коли зацікавлені впливові особи використовують мобілізаційний процес як розправу з неугодними активістами. Тим самим дискредитуючи як працівників ТЦК, так і мобілізаційні заходи загалом. Сподіваємося, компетентні органи оперативно відреагують на суспільний резонанс цієї справи, за якою ми будемо продовжувати стежити.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн





Новини
20 Травня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше