Найсвіжіше:
• Стало відомо, як курсуватиме поїзд Київ-Перемишль • Moderna захищає від госпіталізації краще за інші вакцини від COVID-19 • Керівник лабораторії моніторингу вод РОВР у Тернопільській області Наталія Фатаєва: «Вимоги до якості води дозволяють убезпечити людей від загроз, тому увага до її якості – важливе завдання для нас» • На Тернопільщині рятують молодика, який дивом вижив у ДТП • У Тернополі працівник автомийки викрав іномарку клієнта • З 18 вересня уряд Латвії змінив правила в’їзду для українців • Сім‘я Антонишинів віддала майже 2 мільйони хворій 5-місячній тернополянці • Тернопільщина ввійшла в трійку по захворюваності на COVID-19 • На Тернопільщині перестало битися серце відомого лікаря • У Тернополі молодий велосипедист попав у ДТП • У Тернополі після здорожчання проїзду у громадському транспорті водії не матимуть права брати готівку • Двадцять вісім шкіл Тернопільщини отримають державну субвенцію • «Контінентал Фармерз Груп» збирає урожай картоплі • Тернопільщина у ТОП-5 за найбільшою сумою хабарів • В.о. керівника РОВР у Тернопільській області Назарій Хрущ: «Вода – це життя і вона повинна бути максимально чистою і якісною і не забруднюватися пластиком, поліетиленом» • Послідовність дій для реєстрації ПРРО • На Тернопільщині від COVID-19 помер літній чоловік • Між Гримайловом та Панасівкою вже влаштовано перший шар покриття • У Тернополі чоловікові циркулярна пила прорізала шию • Тернопіль не потрапив до ТОП-5 найкомфортніших міст України • На Кременеччині закривають Чугалівську гімназію • Батьки Максимка Антонишина розповіли, коли він отримає рятівний укол • Тернопільське управління, яке займається ремонтом доріг, закупилося холодильником та телевізором • Тернопільські дівчата пробилися до фіналу чотирьох чемпіонату України • У Тернополі інвестори готові збудувати сміттєпереробний завод
rss
Новий скандал у Тернопільській мерії: правоохоронці викрили “схему” відчуження комунального майна

Опубліковано: 28 Січня 2020р. о 12:01 Переглядів: 773Про те, що у тернопільській мерії давно впроваджують різні «схеми», сказано і написано чимало. Однак правоохоронні органи зазвичай заплющували на це очі. І ось після того, як на Тернопільщину призначили нових керівників СБУ та прокуратури, очевидно, ситуація змінилася на краще. За короткий час їм вдалося викрити, як місцева влада та зацікавлені особи, використовуючи певні «схеми», «виводять» майно комунальної власності на користь приватних структур.

Історична будівля у самому серці міста мала всі шанси опинитися у приватних руках

У сьогоднішній нашій публікації мова піде про будівлю у самому серці Тернополя. Раніше ці приміщення займала залізнична лікарня. Вона й стала каменем спотикання між можновладцями ще у 2014 році. Тоді містом ширилися чутки про те, що за підписом мера Тернополя до головного лікаря Тернопільської залізничної лікарні надійшов лист, у якому посадовець вимагав надати дозвіл на будівництво нової споруди поблизу медичного закладу, і подейкують, що це мали бути торговельні павільйони.

Не зайвим буде нагадати нашим читачам, що журналісти газети «Номер один» ще з 2017 року відслідковували долю цієї «ласої» будівлі і передбачали на самому початку, що це найімовірніше чергова «схема віджиму» комунального майна в обхід аукціону «потрібним» людям.

«Схема» від мерії

У березні 2016 року ТМР реєструє право власності на земельну ділянку на вул. І. Франка, 3. Саме за цією адресою розміщена будівля, у якій раніше знаходилась залізнична лікарня. Далі на підставі двох рішень виконавчого комітету таке собі ТзОВ «Бонус Медікус» орендує два нежитлових приміщення у КП «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр». Фактично це й було приміщення залізничної лікарні, яке поділено на дві частини. 21 вересня 2017 року «Бонус Медікус» від виконкому ТМР отримує дозвіл на проведення реконструкції майна комунальної власності загальною площею 3222,2 кв. м для створення… профілакторію санаторного напрямку. Пройшло майже два роки, профілакторій так і не запрацював, однак члени виконавчого комітету затвердили вартість невід’ємних покращень, здійснених ТзОВ в орендованих нежитлових приміщеннях комунальної власності на суму понад 4(!) мільйони гривень. А вже наступного дня, 6 червня 2019 року, на сесії ТМР депутати голосують за включення у перелік об’єктів, що підлягають приватизації, та затверджують до приватизації шляхом викупу орендарем, тим самим ТзОВ «Бонус Медікус», понад три тисячі квадратних метрів нежитлових приміщень. Варто буде зазначити, що «за» проголосувало 34 депутати. І в жодного із них не виникло сумніву щодо подальшої долі історичної будівлі у самому центрі міста.

Між іншим, договір оренди приміщень розміщений на порталі Є-data, який є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет, але проплати по цьому договору відсутні. Це можна пов’язати з тим, що ТзОВ «Бонус Медікус» не виконувало своїх зобов’язань. Адже управління обліку та контролю за використанням комунального майна ТМР зверталося  у 2019 році до Господарського суду з позовом, що стосувався стягнення заборгованості по орендній платі, після чого орендар погашав заборгованість.

На поле бою за будівлю вийшли СБУ та прокуратура

14 січня 2020 року СБУ в Тернопільській області за понад два роки після перших публікацій нашого видання по цій темі зробила гучну заяву про те, що попередила відчуження у громади історичного будинку вартістю 15 мільйонів гривень. Оперативники спецслужби встановили, що історичну будівлю колишньої залізничної лікарні посадовці Тернопільської міської ради планували приватизувати за суттєво заниженою ціною в інтересах діючого орендаря.

Після цього з відповідною заявою виступила і Тернопільська місцева прокуратура.
Ними попередньо встановлено, що посадові особи Тернопільської міської ради та юридичні особи упродовж 2017-2019 років, можливо, вчиняли протиправні дії, спрямовані на відчуження об’єкта нерухомості – історичної будівлі у центрі м. Тернополя загальною площею 3200 кв. м шляхом її викупу орендарем, поєднаного із вчиненням незаконних дій стосовно підстав викупу.
– З метою викупу вказаного приміщення без проведення конкурсу орендар повинен був виконати ряд умов, передбачених законодавством, зокрема здійснити невід’ємні поліпшення будівлі. Так у вересні 2017 року виконавчий комітет міської ради дозволив приватній структурі здійснити реконструкцію орендованого майна. Після завершення начебто реконструкції майна орендарем було подано до міської ради ряд документів, які посвідчували здійснення невід’ємних покращень будівлі, вартість яких становила понад 4 млн. грн. На підставі поданих орендарем документів міською радою було ухвалено рішення про включення об’єкта нерухомості у перелік тих, що підлягають приватизації шляхом його викупу орендарем без проведення конкурсної процедури. Оскільки залучені спеціалісти не виявили невід’ємних покращень у будівлі, є підстави вважати, що вони не проводились. Ухвалою слідчого судді на вказаний об’єкт нерухомості накладено арешт, – ішлося в повідомленні місцевої прокуратури.

Також нашим журналістам стало відомо, що проводились обшуки у Тернопільській міській раді. Ми звернулися за коментарем до головного поліцейського області.

– Ми справді провели 4 обшуки зі слідчими національної поліції у супроводі Служби безпеки України у відповідних підрозділах Тернопільської міської ради. Це робили з метою вилучення окремих документів у рамках кримінального провадження, що пов’язане з цією будівлею. Обшук проводився тому, що Тернопільська міська рада не надала документів. А зараз порядок такий: якщо звертається слідчий за документом, а його не дають, потрібно звернутися до суду, щоб отримати  документ за ухвалою суду. Однак отримати його не вдалося. Наступний крок – проведення обшуків і силове вилучення документів, що ми власне і зробили, – повідомив начальник ГУНП у Тернопільській області Олександр Богомол.

Міська рада діє за принципом  «я – не я і хата не моя»

Тим часом Тернопільська міська рада, як завжди у таких випадках, б’є себе кулаком у груди, стверджуючи, що все абсолютно законно. І з логіки їхніх висловлювань виходить, що оперативники СБУ геть недолугі. Хоча, направду, такі заяви мерії для громадськості виглядають дещо істерично. У день заяви СБУ на сайті міськради з’явилася така інформація: «Комунальне майно на вул. І. Франка, 3 – приміщення колишньої залізничної лікарні станом на сьогодні перебуває у комунальній власності Тернопільської міської територіальної громади. Тернопільська міська рада лише визначила можливість приватизації об’єкта, однак процедура є нереалізованою. Договору купівлі-продажу не укладено. Міська рада вчиняє дії щодо приватизації комунального майна відповідно до вимог Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна» і на підставі рішення «Про приватизацію державного та комунального майна» про включення об’єкта в перелік, що підлягає приватизації, прийнято на сесії Тернопільської міської ради №7/35/199 від 06.06.2019 року. У ході підготовки об’єкта до приватизації орендарем надано документи щодо проведених робіт із поліпшення об’єкта – технічний висновок будівельної експертизи та висновок експерта-оцінювача про вартість невід’ємних покращень майна. Державна архітектурно-будівельна інспекція засвідчила відповідність закінченого будівництвом об’єкта проєктній документації та підтвердила його готовність до експлуатації відповідним сертифікатом. Відтак усі дії Тернопільської міської ради відбуваються у межах чинного законодавства, а поширені твердження прокуратури не відповідають дійсності та обставинам справи».

Станом на 20 січня 2019 року, згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна на підставі ухвали, виданої Тернопільським міськрайонним судом, дана будівля арештована. Як вбачається з ухвали суду, будівля визнана речовим доказом у кримінальному провадженні.

Також варто зауважити, що в ухвалі суду згадується про обшук: «У ході проведеного  обшуку 11.12.2019 р. за адресою м. Тернопіль, вул  І. Франка, 3 встановлено, що жодних невід’ємних поліпшень орендованого комунального майна ТОВ «Бонус Медікус» не проведено та не виконано жодних дій із реконструкції вказаного приміщення».

Однак міська рада подала апеляцію. Судове засідання мало би відбутися ще 20 грудня 2019 року, однак станом на 20 січня жодної інформації про рух справи на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень немає.

Тим часом помітно, що новина про те, що за високопосадовців тернопільської мерії взялася прокуратура й СБУ, дуже потішила тернополян, бо всі уже давно втомилися від того, як підприємливі «ділки» тишком-нишком відчужують комунальне майно і воно стає приватним. Хочеться вірити, що ця справа стане показовою і фінал її буде справедливим, а не так як зазвичай, коли після гучних заяв поліція та прокуратура можновладцям лише сипле сіль на хвіст…

Іванка Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,Новини
18 Вересня
17 Вересня
Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?
 • так, але якісною вакциною 44%, 438 votes
  438 votes 44%
  438 votes - 44% of all votes
 • не буду за жодних обставин 20%, 199 votes
  199 votes 20%
  199 votes - 20% of all votes
 • ще вагаюся 13%, 132 votes
  132 votes 13%
  132 votes - 13% of all votes
 • так, якщо це буде безкоштовно 10%, 103 votes
  103 votes 10%
  103 votes - 10% of all votes
 • так, навіть якщо це буде платно 6%, 60 votes
  60 votes 6%
  60 votes - 6% of all votes
 • так, але не раніше ніж за рік 6%, 59 votes
  59 votes 6%
  59 votes - 6% of all votes
Total Votes: 991
10 Лютого, 2021 - 1 Червня, 2021
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше