Найсвіжіше:
• Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область 
rss

Напередодні професійного свята освітяни з Кременеччини організували черговий протест


Опубліковано: 7 Жовтня 2021р. о 22:00


Ще у січні освітяни Кременця та району відчули затримку щодо виплати заробітної плати. Представники міської ради зазначали, що це тільки тимчасово, згодом усе отримають. Відтягували… З відпускними також були проблеми, вчителям вони надійшли тільки у другій половині серпня. Найбільш резонансними стали події, пов’язані з оптимізацією закладів освіти. Загострення конфлікту призвело до голодування вчительки Надії Медецької. Непорозумінь в освітянській сфері було більш ніж достатньо, навіть частина депутатів міськради на них акцентували увагу в своєму зверненні до мера, але чи зверне увагу на їхнє вирішення керівництво Кременецької міської ради – не відомо.

Відпускні були виплачені лише у другій половині серпня

Протягом 20-ти останніх років 2021-й став одним із найважчих та скандальних в історії Кременця. Він ознаменувався розпорядженням міського відділу освіти щодо зменшення виплати надбавки за престижність праці педагогічним працівникам до 5%. Усе пояснювалось нестачею коштів. Попри це вже у січні розпочалися затримки із виплатою заробітної плати, що продовжується і на даний час. Представники міської ради (міський голова, перший заступник, начальники фінансового та відділу освіти) наголошували на тимчасовості даного явища та його «вирівнюванні» до виходу працівників освіти у відпустку. Але відпускні були виплачені лише у другій половині серпня, і то завдяки проведенню процедури зрівнювання освітньої субвенції.

Така проблема не лише у Кременці, це майже по всій Україні безлад. Про депутатські обіцянки доводиться тільки мріяти.

«Кому потрібне те лицемірство?»

Невиплата заробітної плати стала однією із причин символічного протесту вчителів Кременеччини.

– Багато хто думає, що організувати «флешмоб» мене надихнула моя колега Надія Медецька, але це не так. Вона стала останньою краплею тих усіх проблем, з якими довелося стикнутися. На початках я був далекий від усіх освітніх справ. Ще до того, як ми не входили у громаду, в нас були порівняно стабільні зарплати, надбавки, але вже коли туди перейшли, все стало трішки по-іншому, – розповів організатор акції протесту, вчитель фізики Андрій Волянюк.

Символічний «концерт», присвячений Дню працівників освіти, розпочали біля Кременецької РДА. Підтримати Андрія Волянюка прийшли десятки педагогів, яких не влаштовує те, що вчасно не виплачують зарплати, скорочують вчителів, щось обіцяють, але нічого не виконують. Пана Волянюка зачепило за живе те, що місцева влада, профспілка та кожна школа вирішили організувати концерт до Дня вчителя, не розуміючи, що під стінами міської ради їхня колега Надія Медецька голодувала 17 днів.

– Кому потрібне те лицемірство? Людям, яких зневажають? Людям, яким не виплачують зарплати? Людям, які залишилися без роботи? Ви хочете чути на цих концертах слова «ваша робота важлива», «ми вас цінуємо»? Хтось навіть грамоти отримає, ціна яким 2 гривні, а за документами – гривня. Якщо мої аргументи не цікаві, то можете хоча би заради Надії підтримати мій бойкот… У нас два варіанти: хоча би ігнорувати всі заходи, присвячені Дню вчителя, або ж вийти на мітинг та показати, що нас багато. Якщо ми цього не зробимо, будемо жити за принципом «моя хата скраю», то нас очікує доля Чугалівської школи і пані Надії, – заявив Андрій Волянюк.

Також вчитель фізики розповів, що протягом першого півріччя 2021 року лунали різні цифри нестачі коштів для виплати заробітної плати педагогічним працівникам – від 3,5 до 17 млн. грн. Міське керівництво «скромно» замовчувало, що власником усіх освітніх закладів на території громади є Кременецька міська рада, а отже, відповідальність за їхній розвиток, у тому числі й оплату праці, лежить саме на ній.

Досвід попередньої діяльності Кременецької міської ради у період 2016-2020 років свідчить, що ситуація не йшла до кращого, а зниження соціальних стандартів працівників освіти, яке вони відчули у минулому, не вирішилось. Це свідчить про глибоку депресію освіти Кременеччини та небачення керівництвом громади перспектив її розвитку.


«Нам обіцяли, що боргів із зарплат не буде»

Попри постійні затримки з виплатою заробітної платні стикнулися з процесом звільнення з роботи й технічні працівники. Причому рішення щодо їхнього скорочення міська рада ухвалює без будь-яких консультацій та погоджень із керівниками навчальних закладів. Через це процес скорочення технічних працівників має негативні наслідки не тільки у соціальному, а й у господарському плані, так як не дає можливості закладам освіти виконувати ряд притаманних їм функцій.

– Досить часто у діях міської ради характерний волюнтаризм та некомпетентність, коли готуються абсолютно нераціональні та невивчені рішення, зокрема щодо Волинського ліцею імені Нестора Літописця, коли дані питання вивчалися вже після підготовки проєктів рішень. До міського голови я неодноразово звертався, але щоразу на бюджетних комісіях, сесіях чуємо одне і те ж: я вас повністю підтримую, ми розглянемо це питання. Воно обговорюється давно, нам обіцяли, що боргів із зарплат не буде, але вже тоді було зрозуміло, що це не відповідає дійсності, – продовжив пан Андрій.

Найбільш резонансними стали події, пов’язані з оптимізацією закладів освіти Кременецької міської ради. Вся виконана робота завершилася одним – пониженням ступеня Чугалівської гімназії до статусу початкової. Але, на думку Андрія Волянюка, навіть такі дії показали повну некомпетентність міського керівництва: відділ освіти не спромігся виконати рішення сесії, а керівництво міськради не змогло проконтролювати його виконання. Сам вибір даного закладу щодо його реорганізації  не базувався фактично на жодних розрахунках і став жертвою внутрішніх інтересів окремих депутатів. Ситуація закінчилася тим, що остаточне рішення було ухвалено лише 30 серпня 2021 року, внаслідок чого діти села Чугалі були позбавлені можливості отримувати освітні послуги. Загострення ситуації призвело до акту голодування Надії Медецької, що спричинило значний резонанс у межах нашої держави. Варто пригадати, що рішення щодо реорганізації Чугалівської гімназії ухвалювалися 3 червня (напередодні Останнього дзвінка) та 30 серпня (напередодні Першого дзвінка), вони мають не тільки організаційне значення, а й духовно-символічне для учнів, батьків та вчителів. Це свідчить про моральну незрілість очільників міста вирішувати питання освіти.

На Кременеччині сучасним нормам укоплектування відповідають лише 13 закладів освіти

До протестувальників з міської ради вийшов мер Кременця Андрій Смаглюк та працівники відділу освіти й фінансового управління. Голова зазначив, що неодноразово зверталися з листами у Міністерство освіти з проханням переглянути підходи до формування освітньої субвенції.

– Якщо нас почують у Києві, тоді ми зможемо давати якісь гарантії для кременецьких освітян. Наразі є заборгованість, шукаємо шляхи вирішення цієї проблеми. Але із 33-х навчальних закладів громади сучасним нормам укомплектування, які подає МОН, відповідають лише 13-ть, – зазначив Андрій Смаглюк.

Крім цього, міський голова розповів, що до кінця 2021 року для освіти Кременецької громади може не вистачити близько 4 млн. грн.

– Програма оптимізації освітніх закладів Кременецької міської ради має бути прийнята не пізніше грудня 2021 року і стати складовою при формуванні бюджету громади на 2022 рік. Вона має включати в себе абсолютно всі сторони: кількісний склад учнів, перспективну демографічну ситуацію, кадровий склад освітньої установи, її матеріально-технічне забезпечення, віддаленість, вплив на культурно-соціальний розвиток села, майбутнє приміщень тощо. При формуванні бюджету є недопустимим закладення фінансування освітніх закладів, коли вже із січня місяця закладається борг усім категоріям їхніх працівників. Освіта на території громади – це не баласт (за висловами очільників) на її шиї, який стримує її розвиток, а навпаки, ефективний інструмент її розвитку за умови цілеспрямованої та послідовної діяльності, яка спирається виключно на чинне законодавство та здоровий глузд, – підсумував Андрій Волянюк.

Нагадаємо, що не лише слова пікетувальників мало би взяти до уваги керівництво Кременецької громади. За результатами звернення частини депутатського корпусу Кременецька міська ради після цього, що мало місце,  мала би ухвалити кадрові рішення у сфері освіти громади.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,





Новини
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше