Найсвіжіше:
• Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Легенда тернопільського футболу відновлює кар’єру і побореться за Лігу Тернопільщини • Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку • Дитина задихалася і потребувала негайної допомоги тернопільських лікарів – історія з щасливим кінцем • За збут психотропних речовин «закладчику» з Кременеччини загрожує до 10 років позбавлення волі • У важкому стані до реанімації доправлений працівник агропідприємства на Тернопільщині • Лубінець хоче, щоб із конфліктом у Тернополі між родиною переселенців та бібліотекою розібралася ТОВА • У сусідній з Тернопільською області військовозобов’язаний помер дорогою до навчального центру • У Тернополі судитимуть колаборантку з Херсонщини, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму • Померла співачка з Бережанщини • Консульські послуги українцям за кордоном: правда та фейки • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу загиблого на Донеччині 43-річного військовослужбовця
rss

Надалу рекомендують звільнити його заступника через… сніг


Опубліковано: 8 Грудня 2016р. о 14:15


sergiyu-nadalu-zliva-rekomenduyut-zvilnyty-svogo-zastupnyka-vladyslava-stemkovskogo-sprava-cherez-proval-operatsiyi-pid-umovnoyu-nazvoyu-snig

Комісії, яка була створена за розпорядженням міського голови, аби знайти винних у сніговому колапсі 12-14 листопада, засідала кілька тижнів перш ніж винести свій вердикт. Довелося, за словами активістів, затребувати та вивчити чимало документів, щоб досягнути об’єктивного результату.

Стемковський та Лесів – до побачення!

Першим під «роздачу» потрапив багаторічний заступник міського голови Владислав Стемковський. Проаналізувавши ситуацію вцілому, члени комісії вирішили рекомендувати Надалу не просто звільнити свого заступника, а й виключити його зі складу виконкому міськради.

– Стемковськийне справився зі своїми обов’язками профільного заступника, крім того,  відповідав за складування снігу, який, ми бачили, вивозили у парк ім. Т.Шевченка, тим самим спричинили загрозу для нашого ставу,- каже голова комісії Ігор Василів.

Згідно з рішенням виконкому, за словами членів комісії, були визначені полігони для складування снігу, проте біля озера його звозити не дозволяли. І це логічно, адже талий сніг з усім «начинням» хімікатів далі стікав у перлину Файного та забруднював і без того «смертельнохворе» озеро.

– Скидати сніг біля озера – це вже край. Тому ми рекомендуємо звільнити Стемковського з посади заступника та виключити з виконкому,- обурюється Василів.

Члени комісії акцентували увагу і на техніці МШЕДу, яку чомусь безоплатно надали приватній фірмі, яка не справилась із прибиранням Тернополя. На їхню думку, пан Стемковський також мав слідкувати за тим, куди і кому віддають комунальне майно.

– На одному із засідань комісії представник «Теркомуналсервісу» сказав, що вони уклали угоду з КП «Теплокомуненерго» на оренду техніки КП МШЕД. Проте тут виникає інше запитання. За МШЕДом тягнеться шлейф кримінальних проваджень через несвоєчасну виплату боргів, відповідно на їх техніку було  накладено арешт на час судових спорів. Яким чином тоді майно передали в оренду, якщо воно арештоване? Це, мабуть, запитання, до правоохоронців,- каже правник Олена Степанова.

Мало того, за частиною техніки МШЕДу, за словами члена комісії, депутата міськради Сергія Лупака, уже слід простиг.

– У мене є достовірна інформація, що деяка техніка, яка стоїть на балансі тепломереж, розкрадена. За це теж має відповісти профільний заступник,- вважає Лупак.

Позиція членів комісії щодоСтемковського була фактично одностайна та безкомпромісна: з 12 членів вісім проголосували «за». Не підтримали такої позиції лише чиновники міськради, які працюють або дотичні до управління ЖКГ. Пояснили, що їм не коректно вирішувати долю власного начальства, тому утримуватимуться від голосувань. Такою ж однозначною була думка членів комісії щодо начальникауправління ЖКГ МиколиЛесіва.

– Ми бачимо його провину, тому що ЖКГ спрацювало неналежно.Тернополяни не отримали послуги, за яку заплатили. Тому його також рекомендуємо звільнити з посади,- каже член комісії Павло Іванечко.

Нагадаємо, що Микола Федорович напередодні сам написав заяву на звільнення, вибачився перед тернополянами та визнав, що не справився зі своїми обов’язками.

– Людина мала розуміти: якщо був злочинний наказ, то його не варто виконувати. Але ні Лесів, ні Стемковський не сказали правди про ситуацію з розчищенням міста, тим самим довели Тернопіль до снігового колапсу та навіть змусили вийти Надала з лопатою під раду. Ми розуміємо, що на людей були покладені певні обов’язки, яких вони, на жаль, не виконали,- каже Ігор Василів.

На думку членів комісії, начальником управління ЖКГ має стати абсолютно нова людина, яка розбирається у цій сфері та не байдужа до життєдіяльності міста.

– Ми хочемо, аби на місце Лесіва знайти абсолютно іншу людину, яка могла б контролювати ці процеси. Вивчати, чи за фірмою-переможцем тендеру не ростуть золоті верби. Так Микола Лесів, за законом, не мав володіти інформацією про кримінальні справи, які «висіли» за «Теркомуналсервісом», але здоровий глузд підказує, що хороший господар мав би це робити без вказівок,- переконаний Ігор Василів.

Активісти, які увійшли до складу комісії, кажуть, що, звісно, могли б формувати свої рішення виключно на обуренні мешканців Тернополя та вимагати звільнення усіх посадовців, причетних до провалу операції під умовною назвою «Сніг», однак, вивчивши документи, дійшли до висновку, що звільняти чиновників є за що і без популізму. Активіст Павло Іванечко каже, що їх рекомендації до звільнення базувалися на порушеннях посадових інструкцій.

Вітику та Мединському – догани

Відбутися легким переляком та доганами, на думку комісії, мають начальник управління транспорту Ігор Мединський та начальнику відділу технагляду Олег Вітик. Хоча до останнього назбиралося чимало запитань, які можуть зацікавити навіть правоохоронні органи. Тому члени комісії планують усі зібрані ними документи передати у відповідні органи, аби ті з’ясували подальшу долю Вітика. В комісії не виключали, що йому може «світити» навіть кримінал.

– Потрібно також переглянути систему контролю за підписанням актів виконаних робіт та передати всі документи у профільну комісію міськради для додаткового вивчення,- каже Павло Іванечко.

Що ж стосується Мединського, то члени комісії рекомендують йому врешті-решт організувати належну систему стоянок маршруток та контролювати підготовку перевізників до зимового сезону. Адже  було багато скарг, що під час снігового колапсу маршрутні таксі виїздили на літніх шинах, хоча й були поінформовані про те, що погодні умови мають погіршитись.

– Мединський мав бити на сполох, а маршрутки взагалі не мали виїжджати, щоб не ризикувати ні життям пасажирів, ні водіїв. Крім того, деякі маршрутки міняли шини на зимові під час снігопаду, а не раніше, зі зниженням температури, як це має бути. Тому від громадськості ми рекомендуємо Мединському оголосити догану за неналежний контроль за підготовкою автотранспорту до зимового періоду, радимо йому організувати систему стоянки маршруток таким чином, щоб вони могли виїхати у випадку снігопаду,- сказав Василів.

Нагадаємо, що рішення комісії носять виключно рекомендаційних характер. Тобто самостійно звільнити чиновників вона не могла. Це можуть зробити міський голова Надал та депутати міської ради. Зокрема, долю Стемковського як заступника мера визначає безпосередньо Сергій Надал, а з членства у виконкомі його можуть виключити народні обранці голосуванням на сесії. Що стосується Лесіва, то меру залишається лише підписати його заяву на звільнення, а Мединському та Вітику «роздати» по догані.

Важко спрогнозувати, чи всі рекомендації комісії будуть враховані. Адже кожен із вищезгаданих чиновників довгий час був вірним соратником міського очільника. Враховуючи, що суспільна напруга з приводу снігового колапсу в місті поволі, але згасає, шансів, що винних у ньому покарають, мало. Хоча Надалу в разі невиконання вимог буде не менш проблемно пояснити громадськості, чому комісію, яку він сам же створив, проігнорували та пустили повз вуха…

Так чи інакше, про конкретику можна буде, швидше за все, говорити вже 15 грудня. Саме в цей день заплановано чергову сесію міської ради, на якій розставлять усі крапки над «сніжною» катавасією, та комусь, можливо, скажуть «до побачення!».

Тетяна Колеснік


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
24 Квітня
23 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше