Найсвіжіше:
• Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщині по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьму участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду • У бібліотеці Тернополя дитині відмовили видавати книги
rss

На відкритому повітрі чи в приміщенні: де вищий ризик заразитися COVID-19


Опубліковано: 27 Листопада 2021р. о 9:32


Користь від захисних масок є не лише у закритому приміщенні, а й на вулиці.
На відкритому повітрі або в приміщенні: де вищий ризик заразитися коронавірусом
Вже давно відомо: заразитись ковідом у приміщенні легше, ніж на вулиці. У цьому рівень ризику визначається різними чинниками. Але й на повітрі теж не варто забувати про запобіжні заходи, пише «DW».

Ризик зараження залежить від низки факторів

Один з основних шляхів передачі інфекції – через аерозольні краплі. Це дрібні розпорошені в повітрі частинки, які інфікована людина виділяє, наприклад, при диханні, розмові чи кашлі.

Що тут важливо: ризик передачі вірусу справді вищий у закритих приміщеннях. Дослідження, проведене в Японії навесні 2020 року, в якому вивчалися 110 випадків захворювання на COVID-19 та шляхи їх передачі, показало: ймовірність того, що перший пацієнт передав вірус у закритому приміщенні, була в 18,7 разу вищою, ніж на відкритому повітрі.

Однак на поширення вірусу у приміщеннях можуть впливати різні фактори. У німецькому Інституті хімії імені Макса Планка розробили калькулятор, який дозволяє за низкою параметрів визначити рівень ризику зараження SARS-CoV-2, якщо хтось у приміщенні інфікований. Важливими чинниками, наприклад, вважається те, наскільки голосно говорить заражена людина, наскільки активно бере участь у розмові, чи добре провітрюється приміщення та інші. Розрахунки засновані на дослідженні, яке було опубліковано в «Міжнародному журналі екологічних досліджень та громадської охорони здоров’я» та присвячене передачі коронавірусу повітряно-краплинним шляхом та ризику зараження.

Чи не найбільша небезпека заразитися – на репетиції хору. Чим голосніше співає людина, тим вища концентрація вироблених ним аерозольних крапель. Крім того, при гучному співі краплі розлітаються далі, ніж при простому диханні або щодо тихої розмови.

Як бути тоді зі шкільними уроками, коли учні змушені перебувати в одному класі? Щоб утримувати ризик зараження на низькому рівні, необхідно враховувати кілька моментів – якщо хтось із людей, які перебувають у приміщенні, інфікований, то в класі, заповненому дітьми, ймовірність захворіти вище, ніж в офісі, де працюють дорослі.

Справа в тому, що серед дітей менший відсоток тих, хто пройшов повну вакцинацію. Крім того, шкільні приміщення гірше провітрюються – особливо взимку може виявитися неможливим відкривати вікна раз на годину, щоб забезпечити циркуляцію свіжого повітря. Дорогих систем очищення повітря в школах, як правило, немає.

Чарівні маски

Є один захід, який значно знижує ризик зараження коронавірусом як у класі, так і в офісі чи будь-якому іншому приміщенні – це носіння масок. Використання масок FFP2 (цей тип аналогічний іншим міжнародним стандартам N95, KN95 і P2) може знизити небезпеку заразитися в 20 разів, а більш сучасні маски FFP3 – навіть у 100 разів, розповів Ульріх Пёшль (Ulrich Pöschl), голова відділу багатофазної хімії Макса Планка в Майнці.

«Я рекомендував би використовувати маски в закритих приміщеннях, коли люди спілкуються зі сторонніми, не членами їхніх сімей», – каже Пёшль , додаючи, що, на його думку, «маски повинні носити все».

Це, звісно, ​​не скасовує інших вимог. Дотримання соціальної дистанції, гарна вентиляція та відмова від співу – все це допомагає знизити ризик зараження, навіть якщо всі носять маски.

Знаходження на вулиці не звільняє від запобіжних заходів

Наскільки високим є ризик зараження, коли ми на вулиці? Звичайно, він нижчий, ніж у приміщенні. Однак це не означає, що ми повинні нехтувати всіма обережностями.

«Носити маски корисно і на відкритому повітрі, якщо ви знаходитесь поряд з іншими людьми, – наголошує Пешль . – На відстані 1-2 метрів також існує ризик зараження повітряно-крапельною інфекцією. Великі краплі, які ми всі видихаємо, можуть потрапити на інших людей та на вулиці. І одна-єдина така крапелька розміром близько одного міліметра може з дуже високою ймовірністю призвести до інфекції, якщо її видихнула інфікована людина».

Так що якщо ви плануєте піти на різдвяний ринок, не залишайте маску будинку тільки тому, що ринок знаходиться на вулиці. Використання масок знижує ризик зараження коронавірусом у закритих приміщеннях. Але, за словами Ульріха Пешля , «носити маску в приміщенні ще важливіше».


Джерело: СУДОВО-ЮРИДИЧНА ГАЗЕТА
Автор: Рубрика: ,
Мітки: , , , ,





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше