Найсвіжіше:
• Після тривалого лікування помер 40-річний молодший сержант з Тернопільщини • Ряди Небесного воїнства поповнив уродженець Тернополя: останній бій прийняв біля Покровська • На Тернопільщині відкрили ветеранський центр «Печера Велетнів» • Державі повернули 350 гектарів земель оборони у шести областях, у тому числі в Тернопільській  • Перестало битися серце офіцера ЗСУ та випускника Збаразького ліцею • У госпіталі помер 48-річний військовослужбовець з Тернопільщини • У дружини військовополоненого з Тернополя шахрай видурив понад 160 тисяч гривень • Керівництво Великобірківської громади вирішило під час війни відремонтувати офіс (+фотофакт) • Зловмисниця з Тернопільщини “розвела” військового на 54 000 гривень • На війні загинув 50-річний водій зі Зборівщини • У чому різниця між державною і тимчасовою реєстрацією транспортних засобів • П’яний тернополянин погрожував фізичною розправою 19-річному хлопцю • У Гусятині жінку з Бережан, яка переходила дорогу, збив автомобіль • На Тернопільщині викрили групу осіб, котрі організували злочинний бізнес • В Україні повертаються відключення світла • Як сьогодні живе ексучасник “VIP Тернопіль” Аркадій Войтюк, який став батьком двійні • 50 тисяч військовослужбовців ТЦК змогли б поповнити лави необхідних бойових підрозділів • На Тернопільщині через ожеледицю оголосили штормове попередження • У Курській області загинув 50-річний воїн з Тернополя • У Тернополі планують збудувати нову ТЕЦ • На Тернопільщині організовують масштабну Дитячу футзальної лігу • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • Чоловікам, які на Бережанщині перевозили туші кабанів, слідчі поліції інкримінують ще й незаконне полювання • На Тернопільщині в пожежі загинув 48-річний чоловік (+фото) • Стала відома дата та місце проведення футбольного суперкубка Тернопільщини
rss

На Тернопільщині тренується понтонно-мостова бригада ЗСУ (відео+фото)


Опубліковано: 15 Жовтня 2024р. о 8:11

На Тернопільщині відбулися навчання 211-тої понтонно-мостової бригади ЗСУ, яка будує понтонні переправи та розміновує території. Її сформували під час повномасштабної війни. Військовослужбовці бригади працювали на Херсонщині, Донеччині та Миколаївщині. Там, де окупанти руйнували мости, вони облаштовували переправи для української техніки. Коли бійці не на бойових позиціях — тренуються. Про це Суспільному розповів заступник командира батальйону 211-ї понтонно-мостової бригади Олександр.

Перед тим, як розкласти понтонну переправу, військові проводять розвідку дроном. Далі — інженерна розвідка.

Тільки після того, як переконаються, що водойма безпечна, сюди заїжджає техніка. Вага однієї понтонної ланки, яку скидають на воду — близько семи тонн.

Робота понтонно-мостової бригади Суспільне Тернопіль

“Одна ланка на воді може на собі витримувати до 20 тонн, якщо їх з’єднувати декілька, то до прикладу, три витримують 60 тонн. Ми наперед повинні знати, яку ми техніку переправляємо, повинні знати технічні характеристики цієї техніки. Якщо танк важить 60 тонн, то значить можемо розраховувати на більше, ніж три ланки”, — розповів Олександр.

 

Військові склали понтонний міст для транспортування техніки. Суспільне Тернопіль

Завантаження техніки на понтон Суспільне Тернопіль

За словами заступника командира батальйону бригади, оскільки більшість військових зараз виконують бойові завдання, на цьому тренуванні розкладають лише чотири понтонні ланки.

Заступник командира батальйону Олександр. Суспільне Тернопіль

“Ми налагоджуємо мости від берега до берега на воді, але є понтонна переправа, якою за допомогою катерів буксується техніка, яка знаходиться на понтонах. Ми були на виконанні в Херсонській, Миколаївській областях. В проміжках, коли не на виконанні, ми підвищуємо свою кваліфікацію в роботі, щоб бойове завдання можна було виконувати швидше, злагодженіше і підтримувати боєздатність самих понтонних мостів”, — прокоментував старший понтонер бригади Леонід.

Старший понтонер бригади Леонід. Суспільне Тернопіль

Також чоловік пригадав одне з бойових завдань, де робота була складною, бо росіяни постійно били по мосту: “Це було в Миколаївській області, ми скидали мости в річку Інгулець для переправи. Ми скидали в декількох місцях для забезпечення проїзду техніки і в подальшому ми підтримували його боєздатність, тому що були прильоти і пошкодження самих понтонів, латали щебнем, щоб могли переправлятися через річку. Довгий період міст тримався”.

Після того, як понтонна переправа закріплена, до неї примикають катери, а бійці займають оборону.

Під час навчання з розгортання понтонно-мостової переправи бійці займають оборону Суспільне Тернопіль

На понтон завантажують техніку. Для прикриття під час переправи використовують димову завісу, також зазвичай працює РЕБ.

Димова завіса. Суспільне Тернопіль

Керують переправою два катери. В одному із них працює моторист Степан. У цивільному житті чоловік був торговим представником.

“Складність полягає в керуванні катером, причепленим до понтонної переправи, техніка на ній знаходиться, в утриманні понтонного мосту по течії, поки по ній пересувається військова техніка. Подобається робота тим, що це щось нове для мене. Раніше я був торговим представником в цивільній роботі і ніколи нічого не мав пов’язаного з катерами та водою. А тут я себе знайшов саме в цій спеціальності”, — сказав Степан.

Моторист Степан. Суспільне Тернопіль

Катер на воді. Суспільне Тернопіль

До понтонної переправи підплив катер. Суспільне Тернопіль

“Переправили понтонною переправою з одного берега на інший два автомобіля марки ЗІЛ-131 для подальшого їхнього пересування по сухій місцевості”, — розповів старший солдат Ілля.

Старший солдат Ілля. Суспільне Тернопіль

Переправа техніки через річку. Скрін з відео 211-ї понтонно-мостової бригади

Найдовша понтонна переправа, яку облаштовувала бригада, мала 325 метрів, повідомив командир взводу Віталій.

Командир взводу Віталій. Суспільне Тернопіль

Окрім техніки, на інший берег під час навчання й тренувань переправили й десант. Роблять це за допомогою так званої “жабки” — ПТС-2.

ПТС-2, так звана, “жабка”. Суспільне Тернопіль

Це плаваючий транспортер, який може перевезти до 72 людей. Його швидкість на воді — до 12-ти кілометрів. Також “жабкою” можна переправляти техніку, витримує вона до 12 тонн.

ПТС-2 — плаваючий транспортер Суспільне Тернопіль

Прапор 211-тої понтонно-мостової бригади ЗСУ. Суспільне Тернопіль

За словами командира взводу, 211-та понтонно-мостова бригада також виконувала й інші завдання, зокрема, розмінування території та будівництво укріпленнь.


Джерело: Суспільне. Тернопіль
Рубрика: ,





Новини
13 Листопада
12 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше