Найсвіжіше:
• Команда з Борщівщини – перший фіналіст Ліги чемпіонів Тернопільщини • Чому не ремонтуються дороги і тротуари у Чорткові: пояснення влади • За 9 тисяч доларів обіцяли незаконний виїзд за кордон: у Бережанах викрили двох спільників • На Тернопільщині викрито заступника начальника ТЦК за вимагання хабаря • Негода на Тернопільщині: майже 4,8 тисячі абонентів залишаються без електропостачання • Півтора роки вважався зниклим безвісти: війна забрала життя солдата з Тернопільщини • На Тернопільщині 17-річний мотоцикліст отримав травми в ДТП • Польща встановила особи вісьмох жертв, останки яких знайшли на Тернопільщині • Новий завод на Зборівщині забезпечить паливом птахокомплекси Тернопільщини та Львівщини • На Харківщині загинув авіаційний сапер із Кременецького району • Після наруги над могилою Лепкого представники з Бережан встановили тимчасовий барельєф • Как навсегда избавиться от зависимости: алкоголизм и наркомания – лечатся • Отримав $9 000 за зняття з розшуку – на Тернопільщині судитимуть посадовця підприємства • Житель Тернопільщини через суд скасував наказ про свій призов на військову службу • Перешкоджав ТЦК через Viber: мешканець Шляхтинців отримав 5 років • На Донеччині загинув військовий з Тернопільщини • Кубок Тернопільської області з футболу: визначилися чвертьфінальні пари • Кубок Тернопільської області з футболу: повні статистичні дані + фото • У Бережанах чоловіка підозрюють у торгівлі наркотиками: вдома знайшли канабіс та амфетамін • Вважався зниклим безвісти з 2024 року: Тернопіль прощатиметься з полеглим воїном • Таксі Будапешт — Ужгород: зручний спосіб дістатися до України • «Смачна локація» – як ветеран Олег Кучер після фронту розвиває магазин-кафе на Борщівщині  • Жахлива ДТП у Бучачі з потерпілим потрапила на відео • Біля Тернополя мотоцикліст врізався у відбійник і втратив ногу • Поліція Тернополя розслідує смертельний нещасний випадок на вулиці Карпенка
rss

На Тернопільщині судили ексначальника Кременецького сектору патрульної поліції


Опубліковано: 11 Грудня 2025р. о 20:05

Колишнього начальника сектору реагування патрульної поліції Кременецького райвідділу судили за спробу заволодіти 10 тисячами доларів. За версією слідства, вимагав у місцевого жителя гроші за «організацію» незаконного перетину кордону. Як дізналися «20 хвилин», у період розгляду справи у суді через проблеми зі здоров’ям заявник, мешканець Вишнівця, помер. А як покарав суд експравоохоронця?

Вирок колишньому начальнику підрозділу поліції з Кременця проголосив Шумський райсуд. Експосадовця звинуватили у замаху на шахрайство на 10 тисяч доларів.

Звільнився з роботи

Як працювала «схема» вивозу військовозобов’язаних за кордон і чи виявився причетним до неї експравоохоронець та де він перебуває зараз, дізнавалися «20 хвилин».

Ми вже писали, що підозру начальнику сектору реагування патрульної поліції ГУ НП у Кременці А.Ю. вручили 20 лютого працівники столичного ДБР.

За даними https://youcontrol.com.ua, А.Ю. очолював СРПП Кременеччини від 2018 року. До цього працював інспектором дозвільної системи у райвідділі поліції. Наприкінці лютого йому обрали запобіжний захід — домашній арешт. Згодом стало відомо, що правоохоронець звільнився з роботи.

Експравоохоронця звинуватили за ч.2 ст.15, ч.4 ст.190 ККУ – замах на шахрайство у великому розмірі. Справа пішла до суду.

За версією слідства, тривалий період – з лютого до вересня 2024 року – колишній начальник сектору реагування патрульної поліції у Кременці реалізовував шахрайську схему, спрямовану «на заволодіння значною сумою грошей». За даними слідства, він скористався суспільною напругою та законодавчими обмеженнями, пов’язаними з воєнним станом та забороною виїзду чоловіків призовного віку за кордон. Про це дізнаємося із матеріалів справи, що у Судовому реєстрі.

Запропонував виїхати за кордон

Його «жертвою» став місцевий житель, який, шукаючи роботу, звернувся за порадою до знайомого. 21 лютого 2024 року знайомі зустрілись із правоохоронцем біля магазину у Кременці. Потерпілий просив сприяти у працевлаштуванні в Україні, однак посадовець запевнив: через війну знайти роботу складно. Натомість він запропонував інший варіант — виїхати за кордон.

Знаючи, що чоловік є військовозобов’язаним і не має законних підстав для перетину державного кордону, поліцейський заявив, що нібито може підготувати необхідні документи та внести його дані до системи «Шлях». Вартість «послуги» — 10 тисяч доларів США, які потрібно було передати у два етапи. Аби все мало правдоподібний вигляд, обвинувачений попросив копії документів потенційного «клієнта» та фотокартки. Насправді ж, за версією слідства, він не мав жодних повноважень чи можливостей оформляти документи для перетину кордону.

— Уже наступного дня, 22 лютого, чоловік звернувся із заявою до Державного бюро розслідувань, — дізнаємося із матеріалів справи у Судовому реєстрі. — Однак подальша комунікація між ним, його знайомим та обвинуваченим тривала в межах негласних слідчих дій.

29 лютого та 1 березня фігурант призначив зустріч, де мав отримати першу частину коштів. Врешті 2 березня 2024 року, на території АЗС у Кременці, він прийняв першу частину — 4000 доларів США, які були попередньо ідентифіковані. Разом із грошима йому передали й пакет документів потерпілого, нібито для оформлення. Правоохоронець переконував, що робота ведеться, посилаючись на неіснуючих посередників, перевізників та зв’язки на кордоні.

Другу частину коштів не отримав

З весни до кінця літа тоді ще поліцейський систематично підтримував контакт із посередником — знайомим потерпілого, діючи через нього, не ризикуючи, що викриють. Щоразу повідомляв, про нібито завершення підготовки документів, домовленості з працівниками митниці, підписання ще одного останнього документа в ТЦК, запланований виїзд у супроводі перевізника та визначені дати, коли документи будуть готові.

— Усі ці відомості не відповідали дійсності та мали єдину мету — переконати потерпілого передати другу частину коштів. Жодного реального оформлення документів не велося, — йдеться у матеріалах справи.

Попри численні дзвінки та зустрічі, другу частину суми поліцейський так і не отримав — втрутилися слідчі ДБР. Дії обвинуваченого кваліфікували як закінчений замах на шахрайство у великому розмірі.

За версією слідства, він діяв умисно, з корисливих мотивів, використовуючи службове становище та суспільні обставини воєнного часу.

Як стало відомо «20 хвилин», експоліцейський наразі перебуває на військовій службі. Цю інформацію він підтвердив і в суді, коли повністю визнав свою провину.

Що розповів експоліцейський

— Звернувся знайомий із смт. Вишнівець за допомогою виїхати за кордон товаришу, — пояснив експравоохоронець у суді. — Я пообіцяв допомогти за винагороду в сумі 10 000 доларів США, але зобов’язань не виконав. Отримав частину обумовленої суми 4 000 доларів США, якими розпорядився на власний розсуд, іншої частини коштів не отримав.

Наміру допомогти у нього не було, оскільки не мав для цього реальних можливостей, мав не меті заволодіти коштами, запевнив суд колишній правоохоронець. Щиро розкаюється у вчиненому. На даний час проходить військову службу у ЗСУ, у військовій частині, розташованій близько до бойових дій.

Адвокат обвинуваченого просив мінімального покарання зі встановленням іспитового строку.

Як дізналися «20 хвилин», у період розгляду справи у суді через проблеми зі здоров’ям помер заявник, мешканець Вишнівця.

— Визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч.4 ст.190 КК України, та призначити йому за даним кримінальним правопорушенням покарання у виді позбавлення волі на строк три роки шість місяців, — таким був вирок суду. — На підставі ст.75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням зі встановленням іспитового строку на два роки.

Контроль за поведінкою засудженого поклали на орган пробації за місцем проживання засудженого або командира військової частини за місцем проходження військової служби.

Вирок мали змогу оскаржити протягом місяця в апеляції. Як з’ясували журналісти, ніхто таким правом не скористався, і 2 грудня він набрав законної сили.


Джерело: 20 хвилин
Рубрика: ,





Новини
14 Липня
13 Липня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше