Найсвіжіше:
• Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку • Дитина задихалася і потребувала негайної допомоги тернопільських лікарів – історія з щасливим кінцем • За збут психотропних речовин «закладчику» з Кременеччини загрожує до 10 років позбавлення волі • У важкому стані до реанімації доправлений працівник агропідприємства на Тернопільщині • Лубінець хоче, щоб із конфліктом у Тернополі між родиною переселенців та бібліотекою розібралася ТОВА • У сусідній з Тернопільською області військовозобов’язаний помер дорогою до навчального центру • У Тернополі судитимуть колаборантку з Херсонщини, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму • Померла співачка з Бережанщини • Консульські послуги українцям за кордоном: правда та фейки • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу загиблого на Донеччині 43-річного військовослужбовця • Мешканці центральної частини Тернополя залишаться без світла • Два роки тюрми – такий вирок суду чоловікові, який чинив опір патрульним у Тернополі • Після ряду скандалів керівник тернопільської лікарні пішов з посади • У сусідній області ціле місто на межі техногенної катастрофи • Як правильно підібрати сукню в онлайн-магазині?
rss

На Тернопільщині «Нова українська школа» профінансована на 34 мільйони


Опубліковано: 6 Вересня 2019р. о 10:27


Що важливо для батьків? Передусім це здоров’я та благополуччя їхньої дитини. Наступний етап – це освіта. Кожен із батьків, хвилюючись, веде дитину в перший клас та обдумано зважує досвід роботи вчителів, закладу, в якому їхня дитина проведе цілих одинадцять років життя. «Нова українська школа» (НУШ) – ключова реформа Міністерства освіти і науки, котра зосереджена не лише на наданні знань, а й на вихованні громадянина, котрий зможе абсолютно чітко використати ці знання у майбутньому. На якому етапі впровадження на Тернопільщині реформи та чи готова область до навчального процесу, дізнавалися наші журналісти в начальника управління освіти Тернопільської ОДА Ольги Хоми.

«Ряд органів місцевого самоврядування не виділили коштів на співфінансування для придбання обладнання школам»

На колегії обласної державної адміністрації розглядалося питання готовності закладів загальної середньої освіти та позашкільних закладів освіти до навчального року.

– Велику кількість коштів вкладено у капітальні ремонти та поточні ремонтні роботи приміщень системи освіти. Якщо брати до уваги всю суму державного та місцевого бюджетів, то вона сягає близько 30 мільйонів гривень. На потреби НУШ було виділено кошти для закупівлі меблів, дидактичного матеріалу та комп’ютерної техніки. На сьогоднішній день більшість районів отримали техніку та меблі, а в перших числах вересня очікуємо поступлення дидактичного матеріалу. Держава забезпечила 90% закупівлі даного обладнання, а 10% становлять кошти з місцевого бюджету. На сьогодні ряд місцевих бюджетів не виділили коштів на співфінансування для придбання того чи іншого обладнання. Ми неодноразово зверталися до органів місцевої влади. Але на даний час я чітко можу сказати, що деякі райони отримають всі необхідні матеріали, але із затримкою. Це  Збаразький район, Шумський (Великодедеркалівська громада). Вони не провели сесії щодо виділення коштів для співфінансування НУШ. Тому якщо будуть претензії від батьків, це, на жаль, провина місцевих органів, – каже Ольга Хома.

34 мільйони гривень виділено саме на «Нову українську школу». Кошти, котрі виділили, включали в себе закупку парти та стільця – одне навчальне місце.

– Згідно з постановою Кабінету Міністрів, школа, котра має перший ступінь, отримує один комплект комп’ютерного обладнання. У нього входить персональний ноутбук для вчителя та пристрій 3 в 1, на якому педагоги зможуть роздрукувати необхідний матеріал для потрібного уроку. Також сюди входить  дидактичний матеріал, який використовуватиметься на уроці, різні геометричні фігури, корисні копалини та інше, з чим буде набагато цікавіше проводити уроки та засвоювати інформацію учнями. Чітко скажу, що перші класи отримають таке обладнання, – запевнила пані головна освітянка області.

«Працюємо над тим, щоб і навчатися, і навчати ставало цікавіше та якісніше»

–  Які школи районів уже обладнані новими технологіями?

–  Козівський, Бережанський, Кременецький, Гусятинський, Зборівський райони. Є також райони, які частково отримали обладнання, оскільки щодня надходить та чи інша техніка. Усе залежить знову ж таки від фінансування. Ми чітко усвідомлюємо, що абсолютно всім потрібні нові парти, нове комп’ютерне обладнання, але не все залежить від державного фінансування, інколи варто звернути увагу і на місцевий бюджет. Проте всі школи будуть укомплектовані, деякі з невеликою затримкою. Думаю, до кінця першого навчального тижня зможемо побачити повністю укомплектовані школи. Обладнання та матеріали дуже потрібні та корисні як для дітей, так і для вчителів. Я можу їм позаздрити, адже сама працювала в освіті і пригадую, як дидактичний матеріал купувала за свій кошт. Тому на даний час активно працюємо над тим, щоб і навчатися, і навчати ставало цікавіше та якісніше.

– А яка ситуація стосовно домашніх завдань та їхньої відміни?

– Їх відмінено ще минулого року. І ця система продовжує діяти. Стосується це передусім першачків. Зараз дуже активно обговорюється ця тема, зокрема й у соціальних мережах, що все-таки домашні завдання потрібні, адже дитина не зайнята, не має, що робити і таке інше. Насправді хочу наголосити на важливому моменті: ваша дитина встигне вивчити те, що їй необхідно, і не треба її примушувати. Дайте дитині можливість гратися. Пізнавати науку у формі гри або бесіди. Статистика стверджує, що кращі та глибші знання дитина здобуває саме у формі гри. НУШ зосереджена на подачі інформації у формі гри, логічних завдань, вона створює такі умови, щоби дітям було комфортно, а головне – щоб у них виявлялося бажання отримувати та пізнавати щось нове.

«Якщо ви помічаєте протиправні дії з боку вчителів – пишіть заяву, її офіційно зареєструють і щодо неї обов’язково буде вжито заходи»

Обговорюють не лише це питання, а й питання «здачі» коштів на потреби шкіл.

– Минулого року на цю тему була навіть прес-конференція, на котрій зазначалося про радикальні заходи стосовно вчителів, які вимагають або ж просять кошти на потреби класу чи школи. Ми готові були звільняти вчителів чи директорів, які несуть цю думку. На жаль, жодної скарги не отримали. А ось постів у соціальній мережі є достатньо. Тут постає запитання: чому такі протиріччя? На теренах інтернету такі важливі питання не обговорюються, і тим паче не вирішуються, є компетентні органи, котрі можуть вплинути на цей фактор. Для того, аби управління освіти мало можливість контролювати та перевіряти заклад, необхідно мати підстави. Ми реагуємо на офіційні звернення. Тому якщо ви помічаєте протиправні дії з боку вчителів, навіть якщо це керівні посади, пишіть заяву, на неї обов’язково відреагують. Соромитись або ж боятися тут нічого. Гірше, коли це дозволяється і прикривається. Не батьки, а місцеві органи влади мають виділяти кошти на косметичні ремонти, якщо мова не йде про капітальний ремонт. Останні проводять коштом державного бюджету, тому навчальні заклади отримують усе необхідне.

– А як стосовно благодійних внесків?

– Так, на жаль, благодійні внески є у багатьох школах. Проте ще раз наголошую: держава виділяє кошти на все, що необхідно дітям для отримання знань та безпечного перебування у закладі. І ніхто не має права змушувати вас здавати гроші. Більше того, якщо ви відмовились їх здавати, на вас тиснуть або ж ставлення до вашої дитини змінилося – не мовчіть. Я закликаю батьків та дітей зрозуміти, що ви не зобов’язані це робити. Звертайтесь у компетентні органи або безпосередньо до нашого управління. Ми знаємо, як реагувати та які вживати заходи. Якщо «добровільні» внески сягають непідйомної суми, яку вам до того ж і називають, вони вже не «благодійні».

Якою інформацією володієте щодо дитячих садочків?

– Дошкільні заклади – це належать до комунальної власності. Вони підпорядковані тим місцевим органам влади, на чиїй території знаходяться. Заробітну плату вихователям виплачують місцеві органи влади. Повна відповідальність лежить на місцевих органах влади. Сільські, селищні та міські ради займаються ремонтними роботами, придбанням усього необхідного. За попередній рік було відкрито майже 500 додаткових місць у дошкільних закладах. Цього року понад 130. Проводяться капітальні ремонти старих приміщень.

– Нині багато обговорюють тему про права та обов’язки учнів.

– Разом з інститутом післядипломної освіти розробляється програма «Антибулінг», яка буде впроваджуватись у закладах середньої освіти. Соціальні педагоги, психологи є у школах, до них учні можуть вільно звернутися та поділитися ситуацією, котра образила або принизила. Але є школи, котрі не мають цих фахівців. Тому тут вступає наказ про таємне оцінювання учнів. Тобто оцінка, котра здобута учнем, не виноситься на загал. Таким чином ми уникаємо насмішок, інколи некоректних висловів у бік тієї чи іншої дитини. Вчитель має право внести оцінку в щоденник та обговорити її з батьками. Якщо ми будемо притримуватись цієї системи, на мій погляд, походи до психолога та певні дитячі травми виникатимуть рідше. Звісно, все залежить від виховання. Не порівнюйте свою дитину з іншими, не ображайте її. Але тим самим не завищуйте її самооцінку. Старайтеся адекватно оцінювати ситуацію і вчити цього дитину. Пам’ятайте, що не лише дитина заслуговує належного ставлення, а й вчитель. Мало знати права, варто знати й обов’язки!

Щодо останнього нововведення батьки школярів ставляться позитивно.

– Я дуже позитивно ставлюся до таємного оцінювання. Пригадую, як соромили на весь клас мого старшого сина, вигукуючи, Петров – 5, Іванов – 3, а Кироловський – 2, і весь клас заходився в реготі. Моя дитина приходила і плакала не через оцінку, а через те, що над ним сміялися. Тому рада, що все йде вперед і нарешті почали робити кроки у прогресивне майбутнє. Стосовно «Нової української школи нічого сказати не можу, адже діти давно виросли. Але якщо в ногу з часом будуть іти викладачі, не здійснюватиметься тиск, у дітей не буде огиди до навчання, а навпаки, буде чітке усвідомлення, що завтра я дізнаюся щось нове та цікаве. Думаю, це на краще, – сказала тернополянка Сніжана Кироловська.

Соломія Вершигора

 

ЦЕ ЦІКАВО

Дати канікул, яких чекають батьки та діти, достеменно не відомо. Оскільки остаточну дату зможе озвучити директор та класні керівника школи після того, як надійдуть рекомендації Міністерства освіти і науки на поточний 2019-2020 роки. Міністерство врахує великі події для школярів – такі як олімпіади, культурно-масові заходи, державні свята. Також канікулярний період може змінюватись та визначитись педагогічним складом навчального закладу, виходячи із законодавства України про освіту. Першим робочим днем у навчальному році 2019-2020 вважається 1 вересня, а останнім – 1 червня. На шкільні канікули протягом року має бути відведено не менше 30 днів, план канікул повинен бути погоджений із міським або районним відділом освіти. В іншому випадку шкільні комітети вільні у виборі термінів та можуть розподіляти канікули в 2019-2020 році на свій розсуд. Утім адміністрація шкіл намагається дотримуватись загального графіка, як і всі навчальні заклади.

Графік канікул також залежить і від віку школярів. Так учні перших класів отримають додаткові вихідні у лютому, а учні 11-го можуть бути звільнені від навчального процесу через проходження ЗНО і підготовку для поступлення у виші. У школах, які навчаються по чвертях, днів відпочинку буде менше, а у тих, де по триместрах, – більше (школярі вчаться п’ять тижнів, після чого настає тиждень відпочинку).

Всі учні звільняються від навчального процесу в дні свят, які вважаються державними. Якщо святковий день випадає на вихідний, то, як правило, він переноситься на найближчий понеділок, який стає днем відпочинку. 14 жовтня — День захисника України, 25 грудня – католицьке Різдво, 8 березня — Міжнародний жіночий день, 19 квітня — Пасха (Великдень), 1 травня – День праці, 9 травня — День Перемоги. На даний час змін у цих вихідних не очікується, проте з політичних причин дати першого та дев’ятого травня можуть бути виключені. Деякі з тернопільських шкіл уже готові прозвітувати батькам, коли ж їм брати відпустку, щоби з’їздити з дитиною на відпочинок або ж  приділити їй максимум уваги. У жовтні канікули слід очікувати із 7-го числа до 13-го, у листопаді – з 18-го до 24-го. Період зимових канікул припадатиме з 30 грудня 2019 року до 12 січня 2020-го. У лютому очікуємо вихідні з 24 лютого до 1 березня. Наступними канікулами у дітей стануть весняні – з 13 квітня по 19-те. А навчальний рік завершиться 29 травня. У розкладі можуть відбуватися зміни, про які дирекція обов’язково має повідомити школярів та батьків.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,

Перегляньте також:





Новини
23 Квітня
22 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше