Найсвіжіше:
• Пройшов Афганістан, щоби померти за Україну: «на щиті» повертається воїн з Тернопільщини • На Тернопільщині під носом у лісника незаконно зрубали 70 дерев • У Тернополі викрили серійного злодія • У сусідній з Тернопільською області з 5 мільйонами доларів затримано керівницю МСЕК • На Тернопільщині чотири цукрові заводи виготовили майже 72 тисячі тонн цукру • У Тернополі під колеса авто потрапила жінка • Головнокомандувач особисто нагородив “Хрестом доблесті” воїна з Тернопільщини • На Зборівщині люди вийшли на акцію протесту • Вища футбольна ліга Тернопільщини: рекордні перегляди, висока результативність та неймовірна фінішна інтрига • Водоканал міста на Тернопільщині отримав із Чехії обладнання на 2,7 млн грн • Директор тернопільських парків пояснив, чому продають на аукціоні цапа всього за 60 гривень • Футбольні фанати тернопільської «Ниви» виступили проти можливого звільнення Буданова • Через аварійний газопровід у Тернополі вимкнуть газ • Мобілізація по-новому: які зміни підготували для українців • Ціни на вторинному ринку на заході країни виросли: скільки в середньому вартує квартира в Тернополі • Мер Тернополя просить підписати петицію щодо присвоєння Героя України уродженцю Закарпаття • На Чортківщині двоє спритників незаконно видобували пісок (+фото) • Стала відома символічна збірна туру вищої футбольної ліги Тернопільщини • Уродженець Грузії зі спільниками на Тернопільщині займався рекетом у стилі 90-х • У Тернополі потяг на смерть збив жителя Березовиці  • Стала відома символічна збірна туру першої футбольної ліги Тернопільщини • На Тернопільщині швидка з’їхала у кювет (+фотофакт) • За вбивство у новорічну ніч 32-річний житель Тернополя просив призначити… іспитовий строк • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • На Борщівщині оштрафували чоловіка, бо він вимагав від жінки поприбирати в будинку
rss

На Тернопільщині готуються створити нові заповідники


Опубліковано: 27 Лютого 2017р. о 16:01

1

У 2017 році на Тернопільщині планують створити 16 нових природно-заповідних об’єктів місцевого значення, а також розширити територію вже існуючих заповідних територій загальнодержавного значення.

В області розроблено план створення і розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду на 2017 рік. Так, наприклад, площа заповідних об᾽єктів місцевого значення має збільшитись на 157 га. Що ж до територій загальнодержавного значення, то їхня площа у перспективі збільшиться на 1600 га. У плані передбачено створення нового ботанічного заказника «Жолоби» (Бережанщина), розширення території національного природного парку «Кременецькі гори» та національного природного парку «Дністровський каньйон» (Заліщицький район).

Серед об’єктів місцевого значення, які планують затвердити у цьому році, – ландшафтний заказник «Кружляк», комплексна пам’ятка природи урочище «Пустельна», гідрологічна пам’ятка природи «Королівська криниця».

2 3 4

Заказник «Кружляк» площею 12 га знаходиться на території Байковецької сільської ради. Це заболочена заплава річки Гніздечна. Територія, що пропонується для заповідання, є місцем зростання добре збереженої водно-болотної рослинності. Урочище «Пустельна» займає площу 3 га на території Дорогичівського лісництва ДП «Бучацьке лісове господарство» Заліщицького району. Це скеля довжиною 50 метрів, висотою 10-12 метрів. У підніжжі скелі під навісом утворились десятки травертинових сталагмітів, укритих мохом та водоростями. Вище скелі витікає десяток джерел підземних вод, які утворюють водоспад «Дівочі сльози». На ділянках, що пропонуються для заповідання, виявлено зростання 10 видів рослин, що занесені до Червоної книги України, та 13 видів рослин, що занесені до переліку рідкісних і таких, що перебувають під охороною на території Тернопільської області. Угруповання грабово-звичайнодубового лісу плющового занесено до Зеленої книги України.

«Королівська криниця» – це гарно упорядковане джерело питної води на території Скала-Подільської селищної ради Борщівського району, що має не тільки водорегуляторну та естетичну цінність, а й історико-культурну. За переказами довгожителів, під самою Скалою-містом, на узліссі біля незамерзаючої джерельної кринички, зупинявся князь Данило Галицький у поході проти хана Батия, де відпочивав не один день… Сім довгих століть проминуло з тієї пори, а в селищі ще й тепер струмує джерело-криничка, яку самі місцеві жителі захотіли оголосити пам’яткою природи.

У цілому в частині заповідання нових територій Тернопільська область має непогані показники. В межах краю налічується 634 об’єкти природно-заповідного фонду. Область займає шосте місце за відсотком заповідності, яка визначається співвідношенням загальної площі заповідних територій до площі області. Наразі цей показник становить 8,91%. Але до європейських показників (13%) Тернопільщині поки далеко, у перспективі планується заповісти ще 58 тисяч гектарів цінних природних комплексів та об’єктів.

У цілому, за пропозицією управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, на розгляді сільських та міських рад перебувають матеріали щодо погодження організації 6 територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, на розгляді районних рад – 4 території та об’єкти. Ряд територій та об’єктів потребують додаткового обстеження, що буде зроблено науковими співробітниками установ природно-заповідного фонду у весняно-літній період.

Зоряна Гарасимів

 

КОМЕНТАР

ПятківськийІгор П’ятківський, заступник начальника управління екології та навколишнього середовища ТОДА:

– Тернопільщина на сьогодні є лідером в Україні у сфері природозаповідання. Проте  збільшення площі природно-заповідного фонду суттєво залежить від конструктивної позиції органів лісового та мисливського господарства, районних, сільських, селищних, міських рад, які, згідно з вимогами чинного природоохоронного законодавства, досить часто не погоджують пропозицій управління екології та природних ресурсів ТОДА, науковців і громадськості щодо створення нових заповідних територій та об’єктів. У результаті чого на сьогодні площа природно-заповідного фонду в Бережанському і Підгаєцькому районах, містах Бережани і Чортків становить менше 30% від науково обґрунтованих індикативних показників; у  Збаразькому, Лановецькому районах – менше 50%; у Зборівському, Кременецькому, Теребовлянському, Тернопільському, Чортківському, Шумському районах, місті Кременці – 51-75%; у Борщівському, Бучацькому, Козівському, Монастириському, Підволочиському районах, місті Тернополі – 76-90%; у Гусятинському, Заліщицькому районах – понад 90%.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
4 Жовтня
3 Жовтня
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше