Найсвіжіше:
• Заліщицький «Дністер» гратиме у другій футбольній лізі! • На Борщівщині розшукують 65-річного чоловіка • На Сумщині загинув 47-річний старший солдат з Тернопільщини • На Шумщині чоловік “випадково” вбив свою співмешканку • Екснаставник «Руху» став головним тренером тернопільської «Ниви» • На Сумщині загинув молодий воїн з Тернопільської області • У Харківській області загинув офіцер з Гусятинщини • Вартісну знахідку виявили на Теребовлянщині: майно понад 3 млн грн • Сімейна крадіжка: на Зборівщині син викрав дорогий бінокль у матері і постав перед судом • На Бучаччині судили молодика, який накинувся з кулаками на знайомого • У Тернополі під час масштабної пожежі постраждав пенсіонер • Зухвала крадіжка біля Тернополя: вдень з автомобіля викрали магнітолу, динаміки й колеса • Хімічний диктат під крилом Кремля: підсанкційний олігарх з Тернопільщини тримає в заручниках український агросектор та суди • Одразу у чотирьох мікрорайонах Тернополя будуть проблеми з водою • На Тернопільщині зміниться представник Омбудсмана • Відомий співак з Тернопільщини з розмахом відгуляв 5-річчя сина на вечірці • На Хмельниччині розбився бомбардувальник Су-24, загинули обидва льотчики • Півтора року вважався зниклим безвісти: війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Спочив у Бозі відомий освітянин Бережанщини • Колишній капітан тернопільської «Ниви» продовжив контракт з клубом Прем’єр-ліги • Масштабна пожежа у Тернополі: до гасіння залучили робота-пожежника (відео) • Помер випускник кременецького ліцею • За невиконання судового рішення жителю Борщова загрожує до трьох років тюрми • Перестало битися серце воїна та волонтера з Бережанщини • Понад 2 мільйони штрафу: суд ухвалив рішення щодо «Тернопільводоканалу»
rss

На Тернопільщині готують будівництво нової вітрової електростанції


Опубліковано: 9 Травня 2026р. о 9:48

У Тернопільській області планується будівництво вітроелектростанції (ВЕС) номінальною потужністю 1,5 МВт, яка генеруватиме близько 3000 МВт·год електроенергії щороку. Про це повідомляє галузеве видання ExPro.

Проєкт реалізує ТОВ «Вихор 2» (засновник — Петро Земба). Будівництво заплановано за межами села Старий Скалат Тернопільського району на території Скалатської міської громади. В Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля вже оприлюднено повідомлення про початок процедури екологічної оцінки проєкту.

У межах проєкту передбачено встановлення однієї вітроенергетичної установки типу RePower MD77. Висота башти становитиме до 110 метрів, діаметр ротора — 77 метрів.

Попри відносно невелику потужність поточного проєкту, регіон залишається одним із перспективних для розвитку вітрової енергетики. У березні 2026 року стало відомо, що група OKKO викупила проєкт ТОВ «ЮА Ренерджі», яке планувало будівництво значно більшої ВЕС потужністю 272 МВт у Тернопільській області. Тоді йшлося про вітропарк до 40 турбін між Підволочиськом і Скалатом.

Загалом вітроенергетика залишається важливим напрямом розвитку енергетичного сектору України. За оцінками «Укренерго», країні необхідно додатково близько 4 ГВт потужностей вітрових електростанцій та 3,8 ГВт сонячної генерації.

Національний план дій з розвитку відновлюваної енергетики до 2030 року передбачає збільшення встановленої потужності ВЕС в Україні до 6,2 ГВт. Також документ передбачає запуск перших офшорних вітроелектростанцій у країні.

До теми: “На заході України побудують масштабний вітровий парк потужністю до 400 МВт”


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:





Новини
17 Червня
16 Червня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше