Найсвіжіше:
• На Тернопільщині міськрада сплатить 1,8 млн грн шкоди, заподіяної внаслідок незаконної порубки дерев • Небесне військо поповнив ще один військовий з Тернопільщини • Спочив у Бозі багатолітній регент з Тернопільщини • Богдана Крушинького з Тернопільщини нагородженого «Срібним хрестом» Головнокомандувача ЗСУ • Під час лікування помер військовий з Тернопільщини • Ситуація на ринку пального в Україні погіршується: держава вирішила втрутитися • Чим багаті судді: голова Тернопільського апеляційного суду оприлюднив свої доходи • На Сумщині помер військовий з Тернополя • У Кременецькому районі померла зв’язкова УПА • На Тернопільщині викрито незаконне виготовлення тютюну в промислових масштабах • Мешканка Кременеччини звинувачує тернопільських лікарів у смерті матері  • Чому суміші на козячому молоці часто підходять для діток з чутливим травленням? • Спочив у Бозі відомий у Тернополі лікар • Мешканець Чорткова зібрав понад 600 значків, присвячених Тарасу Шевченку • Перша Тернопільська футзальна ліга: в лідерах команди з Бережанщини та Збаражчини • Тернопільські депутати – другі в Україні за кількістю закордонних відряджень • Друга Тернопільська футзальна ліга: одразу чотири команди претендують на чемпіонство • 16 місяців надій та сподівань: у Курській області загинув воїн зі Зборівщини • Как организовать возвращение тела умершего в Украину • У матчі лідерів переміг «МаксБуд» і на крок наблизився до чемпіонства • На Тернопільщині судитимуть керівника комунального підприємства через якого бюджет не отримав 870 тис грн • Карабін та гвинтівка: в селі біля Тернополя поліцейські затримали двох чоловіків зі зброєю • Заводи найбагатшого уродженця Тернопільщини знизили виробництво мінеральних добрив • Суд у Борщеві засудив диякона «Свідків Єгови» за відмову від мобілізації • Конфлікт на Монастирищині: суд виніс вирок чоловіку, який застосував силу до учениці
rss

На Львівщині тернополяни погасили марки, присвячені митрополиту Андрею Шептицькому


Опубліковано: 31 Липня 2025р. о 13:00

29 липня, у день 160-ї річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького, на Львівщині відбулося спецпогашення ювілейних поштових марок і презентація перевиданої праці «Як будувати Рідну Хату». 

Тернопільською обласною радою 2025-й — проголошено на Тернопільщині Роком митрополита Андрея Шептицького. У рамках відзначення ювілею перший заступник голови Тернопільської обласної ради, представник громадського руху «Зарваницька ініціатива» Володимир Болєщук спільно із Тернопільсько-Зборівською архиєпархією УГКЦ ініціював перевидання послання митрополита та долучився до друку марок і конвертів. 

Ювілейні марки погашають на дев’яти знакових локаціях, де упродовж 2025 року проходять заходи вшанування митрополита — у місцях, де він народився, жив, молився і творив. Уже відбулося спецпогашення п’яти ювілейних марок — у Марійському духовному центрі «Зарваниця», у Теребовлі, в Архикатедральному соборі Святого Юра, у храмі-музеї Шептицьких, що у селі Прилбичі, та в музеї митрополита Андрея Шептицького у Львові. Упродовж року відбудеться спецпогашення у Монастирі отців Василіян Воздвиження Чесного Хреста Господнього, у церкві Пресвятої Трійці в Бережанах, скаутській організації «Пласт» та в Управлінні Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

На кожній локацій водночас представляють книгу митрополита «Як будувати Рідну Хату». Володимир Болєщук вже втретє перевидає цю важливу працю Андрея Шептицького. Творчо долучився до перевидання книги журналіст Тарас Савчук. 

Послання митрополита Андрея Шептицького «Як будувати Рідну Хату» — це духовний дороговказ, який і сьогодні звертається до нас із глибоким закликом до єдності, правди й відповідальності за долю свого народу. Марка з надписом «160 років від народження митрополита Андрея Шептицького» стала символом глибокої пошани до його спадщини. Нехай пам’ять про Митрополита надихає нас діяти мудро, правдиво й жертовно — в ім’я Української держави, її духовного відродження і перемоги», — зазначив Володимир Болєщук.

Духовно-просвітницький проєкт із створення ювілейних марок та конвертів і перевидання праці Андрея Шептицького благословив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівського, владика Теодор Мартинюк. Втілено задум за підтримки духовенства, митців і патріотичної громади. Участь у спецпогашенні взяли отець-митрат Андрій (Іван) Говера, представник громадського руху «Зарваницька ініціатива» Володимир Болєщук, подружжя митців Наталія та Олег Кіналі — автори художнього оформлення марок і листівок, духовенство та громадськість, а також депутат Тернопільської обласної ради, член Національної асоціації філателістів України Михайло Тимошик і заступник голови спілки тернопільських філателістів Василь Дідух.   

Спільною молитвою у крипті в Архикатедральному соборі Святого Юра та каплиці-усипальниці родини Шептицьких у Прилбичах присутні вшанували пам’ять Митрополита. А в музеї Андрея Шептицького у Львові ознайомилися з експонатами та мали змогу побачити особисті речі подвижника УГКЦ.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:




Новини
5 Березня
4 Березня
3 Березня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше