Найсвіжіше:
• Аварія біля Зборова: авто з’їхало у кюветі, неповнолітній – у лікарні • Через воду на стадіоні на Тернопільщині довелося перенести матч вищої ліги  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • «Колос» у стартовому матчі нового чемпіонату Тернопільщини з футболу мінімально переміг «Галич» • Особлива увага перед купівлею велозапчастин оптом – їх якість, на що звертати увагу перед закупівлею? • На Тернопільщині п’яні водій та водійка пропонували хабар поліцейським • Відомий дисидент з Тернопільщини виділяє власні кошти на відновлення кладовища воїнів УГА • П’ять днів тривали пошуки 79-річного уродженця Тернопільщини – використовували квадрокоптер • Відстрочка від мобілізації: хто може претендувати і які документи потрібно подавати • На Тернопільщині покарали горе-жінку, діти якої проживали у жахливих умовах і без нормальної їжі  • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • У громаді на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку пам’яті одразу трьом загиблим воїнам ЗСУ • Що обрати: гарячі тури чи раннє бронювання • Асоціація футболу Тернопільщини презентувала оновлений сайт • Громада на Тернопільщині оприлюднила 16 міст-побратимів • Примкнув до рою найкрасивіших ангелів: на Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тендер на ремонт дороги через Тернопільщину на 2,4 мільярда – суд поставив крапку у резонансній справі • У Тернополі виявили автомобіль, який перебував у розшуку • На Тернопільщині презентували інтернет-платформу для переселенців • Переможець Зимової першості Тернопільщини з футболу продовжує переможну ходу • У Тернополі неповнолітній водій мотоцикла отримав травми та був госпіталізований • Сьогодні на Тернопільщині розпочинаються головні футбольні змагання року • У Тернопільській області відмінено 14 сумнівних тендерних закупівель на понад 239 мільйонів • Збаразький «Галич» у футбольному сезоні-2024: з екс-захисником тернопільської «Ниви» та золотою молоддю
rss

«Мрія» розробила інтерактивну карту медоносних культур


Опубліковано: 4 Жовтня 2018р. о 14:17


Понад 200 пасічників взяли участь у семінарі «Ефективне бджільництво в Україні», який організувала «Мрія» на межі Тернопільської та Хмельницької областей. Семінар став першою частиною фестивалю «Свято файних мрій», який агрохолдинг провів уже другий рік поспіль. Цьогоріч він був приурочений бджільницьким кооперативам.

Масштабний семінар – нова платформа комунікації і співпраці

Семінар «Ефективне бджільництво в Україні» став платформою обміну інформацією і досвідом між пасічниками з різних регіонів України. «Мрія» організувала захід спільно з Тернопільською обласною асоціацією пасічників ім. Миколи Михалевича і сільськогосподарським кооперативом «Подільський бджоляр». Такий масштабний семінар для бджолярів відбувся вперше.

– Ми запросили надзвичайно цікавих спікерів не лише із Хмельниччини та Тернопільщини, а зі всієї України. Були представники Полтави, Миколаївської, Івано-Франківської областей. Обговорили багато важливих питань, зокрема, сучасні виклики і бачення, як можна їх долати, – розповідає начальник відділу регіонального розвитку та зв’язків з органами влади агрохолдингу «Мрія» Василь Мартюк.

Серед актуальних питань, які обговорили учасники семінару, – промислове бджільництво, механізація на пасіці та інші.

«На Східній Україні здебільшого працюють промислові пасіки. Нам було цікаво послухати вичерпну інформацію, як організовується такий процес. Це допомагає нашим пасічникам визначитися, в якому напрямку рухатися далі, – каже заступник голови Тернопільської обласної асоціації пасічників імені отця Миколи Михалевича Олег Беззубка.

За підтримки «Мрії» створено 6 пасічних кооперативів

Підтримка сільськогосподарського руху – це один з найбільш успішних проектів «Мрії», який передбачає створення кооперативів і надання їм всебічної допомоги. Упродовж 4 років за підтримки агрохолдингу на території 5 областей, де компанія обробляє землі, було створено 27 кооперативів. Співпраця з пасічниками розпочалася рік тому. 

– Першим етапом були різні зустрічі, семінари, на яких ми обмінювались думками про те, у чому саме пасічники потребують допомоги, як наша компанія може підтримати їх. У результаті було створено інтерактивну карту медоносних культур, яка дозволяє бджолярам планувати ефективний медовий конвеєр, щоби вони змогли отримати максимальну кількість меду, відповідно найвищий економічний ефект. Наступним етапом стало проведення спільних навчань з Гадяцьким аграрним училищем та із Центром зайнятості. 30 пасічників із Тернопільщини і Хмельниччини отримали сертифікати бджоляра третього розряду. Це дало їм можливість реєструвати племінні пасіки. Учасники навчання отримали хороші знання, які допоможуть їм у подальшій діяльності, – розповідає начальник відділу регіонального розвитку та зв’язків з органами влади агрохолдингу «Мрія» Василь Мартюк.

Третім етапом співпраці стала підтримка пасічних кооперативів.

–  Наша компанія вже підтримала 6 пасічних кооперативів на Івано-Франківщині, Тернопільщині і Хмельниччині. Ми допомогли із придбанням багатокорпусних вуликів та модульних причепів, завдяки яким бджолярі можуть перевозити досить швидко й ефективно свої пасіки на великі відстані і відповідно отримати кращі медозбори, – каже Василь Мартюк.

Карта медоносних культур, розроблена «Мрією», – вирішення найбільшої проблеми пасічників

Цьогоріч пасічники по всій Україні, особливо у західних областях, зіткнулися з великою проблемою – це масове отруєння бджіл після обробки полів пестицидами.

– З агрохолдингом «Мрія» у нас  проблем не було. Ця компанія вчасно попереджає пасічників про обробку полів. Також беремо участь у зустрічах, обговорюємо, які хімікати можна застосовувати, які ні. На жаль, так не співпрацюють з нами інші агрофірми. І це призвело до великих втрат, – каже голова сільськогосподарського кооперативу «Подільський бджоляр» Володимир Петльований.

Вирішення проблеми запропонувала «Мрія» – компанія розробила інтерактивну карту медоносних культур.

– На карті вже зареєстровано 20 тисяч бджолосімей. Це є своєрідним показником затребуваності й ефективності такого проекту, – каже начальник відділу регіонального розвитку та зв’язків з органами влади агрохолдингу “Мрія” Василь Мартюк. – На цій карті відображаються актуальні посівні площі всіх медоносних культур нашого агрохолдингу, зазначено їхній сорт та прогнозований період цвітіння. Дуже важливо, що є інформація щодо планових робіт з обприскування, необхідної кількості бджолосімей для якісного запилення.

Карта медоносних культур відображає усі області, де «Мрія» обробляє землі.

– «Мрія» використовує виключно сертифіковані препарати, які дозволені й безпечні, тобто не несуть шкоди бджолам. Цей агрохолдинг здійснює обприскування згідно з законодавством – виключно вночі і не по квітучих рослинах. Поки що «Мрія» є однією з найбільш сприяючих агрокомпаній, яка іде назустріч пасічникам. А розроблення карти медоносних культур – це був дуже важливий крок і проект для розвитку бджільництва, – каже Олег Беззубка.

Пасічники, які брали участь у семінарі «Ефективне бджільництво в Україні», планують надалі більше згуртовуватись навколо спільних проблем і питань. Бджолярі хочуть домогтися, щоб усі аграрні компанії обробляли поля, дотримуючись норм та правил згідно із законом. А «Мрія» далі підтримуватиме розвиток кооперативного руху і бджільництва в Україні. 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
29 Квітня
28 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше