Найсвіжіше:
• Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря 
rss

Міжнародний туризм та готельно-ресторанна справа у класичному університеті Тернополя: все, що потрібно знати вступнику


Опубліковано: 6 Травня 2021р. о 8:00


Ще зовсім трішки і вчорашні випускники шкіл стануть студентами-першокурсниками. Перед абітурієнтами відкрито багато дверей, але вибрати той фах, який буде приносити не лише задоволення, а й гроші, важко. Наші журналісти зустрілися з завідувачем кафедри міжнародного туризму і готельного бізнесу навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина Західноукраїнського національного університету Оксаною Гугул та дізналися про те, які перспективи у студентів, особливості вступу та освітні програми, які пропонує юнакам та дівчатам класичний університет Тернополя.

Туризм та готельно-ресторанна справа – ідеальний вибір для активних, креативних, допитливих молодих людей, які люблять постійно перебувати у центрі уваги.

Кафедра міжнародного туризму і готельного бізнесу функціонує на базі навчально-наукового інституту міжнародних відносин імені Богдана Гаврилишина ЗУНУ. 

– Ми здійснюємо підготовку за двома освітньо-кваліфікаційними рівнями – «Бакалавр» та «Магістр». Умови вступу не змінилися. Для «Бакалаврів» – це ЗНО з української мови та літератури, іноземна мова й одна із 6 дисциплін на вибір. Також варто зазначити, що для тих студентів, які обирають освітню програму «міжнародний туризм», є можливість за результатами вступу потрапити на державну форму навчання. Якщо ж говорити про готельно-ресторанну справу, то розраховуємо також на місця державного замовлення. Для тих, хто хоче здобути освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістра», необхідно здати ЗНО з іноземної мови та фаховий іспит в університеті. Зазначу, що іноземна мова займає 25% навантаження, левова ж частка припадає саме на фаховий іспит, – розповідає Оксана Гугул.

Незважаючи на наповненість ринку праці і, зрештою, світову пандемію коронавірусу, сфера послуг і управління не втрачає своїх позицій. При цьому галузь туризму та готельно-ресторанного бізнесу тільки набирає обертів. За оцінками українських експертів, сфера обслуговування сьогодні займає третє місце із затребуваності фахівців (1-е – IT і технічні спеціальності, 2-е – агросектор) і входить у топ-5 найбільш високооплачуваних професій. Схожа ситуація спостерігається і в Європі.

Якщо говорити власне про туризм та готельно-ресторанну справу, то це ідеальний вибір для активних, креативних, допитливих молодих людей, які люблять постійно перебувати у центрі уваги. Ці спеціальності відкривають багато можливостей подорожувати, вивчати іноземні мови, розвиватися, знайомитися з новими людьми і, звісно, відпочивати.

Навчальний процес побудований так, щоби студенти могли одночасно засвоїти практичні й теоретичні аспекти майбутньої професії. В освітньому процесі доведеться опановувати дисципліни, пов’язані з організацією бізнес-процесів на підприємствах готельної, ресторанної та туристичної сфер. У програму навчання також включено вивчення мінімум 2 іноземних мов, що, безсумнівно, буде тільки «плюсом» для майбутньої професії. Усі студенти проходять обов’язкову практику в готелях, ресторанах та інших підприємствах у даній сфері послуг. Кращі студенти мають можливість стажуватися закордоном.

Дисципліни, які вивчають студенти, можна розділити на нормативні й вибіркові. Це і географія туризму, туристична політика, організація анімаційних послуг, менеджмент та маркетинг туризму, організація міжнародних перевезень, управління ризиками в туристичному та готельному бізнесі, барна справа, комунікативний дискурс, туристичний потенціал України, психологія, економетрика і ще багато цікавих предметів, – каже Оксана Гугул.

«Зважаючи на те, що наші випускники володіють як мінімум трьома мовами – рідною та двома іноземними, то вони конкурентоспроможні на міжнародному ринку праці»

Після закінчення навчання можна легко влаштуватися на роботу: керуючим готелем, менеджером ресторану, менеджером сфери туризму, маркетологом у галузі туризму, менеджером центрів дозвілля і розваг, менеджером по роботі з клієнтами в готельному і ресторанному бізнесі, івент-менеджер – це навіть не половина переліку професій, за якими зможуть працювати випускники.

– Незважаючи на те, що карантин вніс свої корективи, для майбутніх випускників освітніх програм міжнародна готельно – ресторанна справа та міжнародний туризм має багато перспектив. Справа в тому, що туризм швидко розвивається, оскільки «Турист був є і буде» і бажання у нього відвідувати все нові дестинації буде присутнім завжди. Ми зараз живемо в епоху, коли фактично кордони стираються, подорожі стають все доступнішими. Ми добре розуміємо, що такі фахівці будуть потрібні усім, зокрема і на міжнародному ринку праці. А зважаючи на те, що наші випускники володіють як мінімум трьома мовами – рідною та двома іноземними, то вони конкурентоспроможні. Також варто додати, що ми робимо акцент на управлінському аспекті та менеджерській роботі, – розповідає Оксана Гугул.

Звісно, не можемо оминути увагою і міжнародну співпрацю. Кафедра співпрацює із зарубіжними партнерами. Починаючи з другого курсу навчання, студенти мають унікальну можливість закріпити теоретичні знання реальною практикою в туристично-рекреаційних комплексах та готелях високого класу України, Хорватії, Угорщини, Нідерландів, Греції, Болгарії й Туреччини.

Зараз проводяться перемовини з Об’єднаними Арабськими Еміратами. У планах домовитися про проходження практики студентів ЗУНУ в готельних і туристичних комплексах ОАЕ.

– У нас підписані договори з готельно-ресторанними комплексами, туристичними компаніями різних країн: Угорщини, Хорватії, Греції, Болгарії та Туреччини. В найближчому часі 4 наших студентів поїдуть на навчальну практику до Туреччини. Сподіваємося, це дозволить набути їм неабиякого досвіду та покращить знання іноземних мов, – каже Оксана Гугул.

Окрім міжнародної співпраці, на базі кафедри за короткий час запрацює навчально-спеціалізована лабораторія для студентів спеціальності міжнародна готельно-ресторанна справа. Тут планують проводити тренінги і запрошувати відомих спікерів.

– 6 травня відкриє свої двері для студентів навчальна лабораторія. Ми хочемо запрошувати бренд-шефів, майстер-шефів проводити навчальні тренінги зі спікерами, які мають успішний досвід роботи у цій сфері. Тут ми будемо проводити практичні заняття, на яких навчатимемо, як правильно управляти бізнесом та як повинен працювати персонал. Також у задумах знайомити студентів з усіма кухнями світу і проводити майстер-класи, – зазначає Оксана Гугул.

Випускники вишу розповідають, що навчання в ЗУНУ якнайкраще посприяло їхньому кар’єрному успіху

Також наші журналісти поспілкувалися зі студентами та попросили їх розповісти про особливості навчання на обраних спеціальностях.

– Навчання є цікавим та конструктивним. Ми маємо можливість проходити виробничу практику в різних країнах світу. Наприклад, я нещодавно повернулася з Хорватії, де стажувалася у  найбільшому готельно-ресторанному комплексі «PULA». Там отримала незамінний досвід та позитивні емоції, – розповідає Наталя Осипчук, студентка 4 курсу освітньої програми «Міжнародна готельно-ресторанна справа».

Навчання захоплююче. Я вивчаю іноземні мови, беру участь у різноманітних креативних міжнародних заходах, нещодавно ми запустили наш проєкт «Подорожуймо із міжнародним!». Його мета – ознайомити людей із туристичними маршрутами України, а в подальшому плануємо показати назагал цікаві  туристичні маршрути в інших країнах світу, – розповідає Тетяна Каліченко, студентка 2 курсу, яка навчається на освітній програмі «Міжнародний туризм».

Студентка 4 курсу спеціальності готельно-ресторанна справа Марія Пастух також розповіла нашим журналістам, що за час навчання значно покращила свої навики у випіканні кондитерських виробів. Сам процес навчання дівчині дуже подобається, особливо практичні заняття.

– Навчаючись у ЗУНУ, я вже побувала на практиці у Польщі та Угорщині. На сьогодні вже маю можливість поєднувати навчання та роботу, що також є чудово. У майбутньому планую вступити у магістратуру ЗУНУ, – розповідає Марина Маринич, студентка 3 курсу.

Випускники ж вишу розповідають, що навчання в ЗУНУ якнайкраще посприяло їхньому кар’єрному успіху. Всі необхідні навички – від сервірування столів до стратегічного менеджменту – вони придбали тут, навчаючись і щоденно практикуючи. Міжнародний досвід дав можливість отримати те, що багатьом дається з великими труднощами – прихильність і відкритість, готовність до інновацій та справжній космополітизм.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше