Найсвіжіше:
• «Надія» (U-17) – чемпіон України: деталі тріумфу копичинецького футболу (+фото) • Чиста ванна без проблем • Скільки років має служити ваш будинок і ліфт? ІНФОГРАФІКА • Пиріг із ревеню по-польськи від Іванки Соломко • У кубку Тернопільщини був забитий диво-гол, якому позаздрив би і сам Мессі (+відео) • Як зародилася традиція святкування дня народження та чи можна взагалі відзначати це свято? • Самогубство чи нещасний випадок? У Туреччині трагічно загинула українка • Злива в Тернополі пошматувала цілу електролінію (ФОТО, ВІДЕО) • Як почистити матрац від сечі та запаху • У Тернопільській райлікарні знову призначили головного лікаря • На головній вулиці Тернополя змінили схему руху транспорту • На пляжі “Циганка” демонтують “Доступне кіно” • Копичинецька «Надія» пробилася до фіналу всеукраїнських змагань! (+фото) • 19 громад на Тернопільщині отримають інтернет-субвенцію • Уродженець Зборова став заступником керівника Офісу президента • У Підволочиську відбудеться унікальний фестиваль зеленого борщу • У Вишнівецькій громаді відбулося примирення представників Православної церкви України та Української православної церкви • Сплав по Серету: цікавий та активний відпочинок відтепер у Чортківській громаді • Мер Бережан вакцинувався і закликав це зробити усіх жителів громади (+фото) • Затримали чоловіка, який обстрілював будинок з людьми • На Тернопільщині пройдуть контридиверсійні навчання СБУ • У Підгайцях міська рада планує передати 220 га землі підприємству, яке не має техніки • На Тернопільщині випускний вальс станцює рекордна кількість пар • Наркоман з Росії приїхав до Тернополя • Особливості сучасних телевізорів
rss
Міжнародний туризм та готельно-ресторанна справа у класичному університеті Тернополя: все, що потрібно знати вступнику

Опубліковано: 6 Травня 2021р. о 8:00 Переглядів: 50Ще зовсім трішки і вчорашні випускники шкіл стануть студентами-першокурсниками. Перед абітурієнтами відкрито багато дверей, але вибрати той фах, який буде приносити не лише задоволення, а й гроші, важко. Наші журналісти зустрілися з завідувачем кафедри міжнародного туризму і готельного бізнесу навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина Західноукраїнського національного університету Оксаною Гугул та дізналися про те, які перспективи у студентів, особливості вступу та освітні програми, які пропонує юнакам та дівчатам класичний університет Тернополя.

Туризм та готельно-ресторанна справа – ідеальний вибір для активних, креативних, допитливих молодих людей, які люблять постійно перебувати у центрі уваги.

Кафедра міжнародного туризму і готельного бізнесу функціонує на базі навчально-наукового інституту міжнародних відносин імені Богдана Гаврилишина ЗУНУ. 

– Ми здійснюємо підготовку за двома освітньо-кваліфікаційними рівнями – «Бакалавр» та «Магістр». Умови вступу не змінилися. Для «Бакалаврів» – це ЗНО з української мови та літератури, іноземна мова й одна із 6 дисциплін на вибір. Також варто зазначити, що для тих студентів, які обирають освітню програму «міжнародний туризм», є можливість за результатами вступу потрапити на державну форму навчання. Якщо ж говорити про готельно-ресторанну справу, то розраховуємо також на місця державного замовлення. Для тих, хто хоче здобути освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістра», необхідно здати ЗНО з іноземної мови та фаховий іспит в університеті. Зазначу, що іноземна мова займає 25% навантаження, левова ж частка припадає саме на фаховий іспит, – розповідає Оксана Гугул.

Незважаючи на наповненість ринку праці і, зрештою, світову пандемію коронавірусу, сфера послуг і управління не втрачає своїх позицій. При цьому галузь туризму та готельно-ресторанного бізнесу тільки набирає обертів. За оцінками українських експертів, сфера обслуговування сьогодні займає третє місце із затребуваності фахівців (1-е – IT і технічні спеціальності, 2-е – агросектор) і входить у топ-5 найбільш високооплачуваних професій. Схожа ситуація спостерігається і в Європі.

Якщо говорити власне про туризм та готельно-ресторанну справу, то це ідеальний вибір для активних, креативних, допитливих молодих людей, які люблять постійно перебувати у центрі уваги. Ці спеціальності відкривають багато можливостей подорожувати, вивчати іноземні мови, розвиватися, знайомитися з новими людьми і, звісно, відпочивати.

Навчальний процес побудований так, щоби студенти могли одночасно засвоїти практичні й теоретичні аспекти майбутньої професії. В освітньому процесі доведеться опановувати дисципліни, пов’язані з організацією бізнес-процесів на підприємствах готельної, ресторанної та туристичної сфер. У програму навчання також включено вивчення мінімум 2 іноземних мов, що, безсумнівно, буде тільки «плюсом» для майбутньої професії. Усі студенти проходять обов’язкову практику в готелях, ресторанах та інших підприємствах у даній сфері послуг. Кращі студенти мають можливість стажуватися закордоном.

Дисципліни, які вивчають студенти, можна розділити на нормативні й вибіркові. Це і географія туризму, туристична політика, організація анімаційних послуг, менеджмент та маркетинг туризму, організація міжнародних перевезень, управління ризиками в туристичному та готельному бізнесі, барна справа, комунікативний дискурс, туристичний потенціал України, психологія, економетрика і ще багато цікавих предметів, – каже Оксана Гугул.

«Зважаючи на те, що наші випускники володіють як мінімум трьома мовами – рідною та двома іноземними, то вони конкурентоспроможні на міжнародному ринку праці»

Після закінчення навчання можна легко влаштуватися на роботу: керуючим готелем, менеджером ресторану, менеджером сфери туризму, маркетологом у галузі туризму, менеджером центрів дозвілля і розваг, менеджером по роботі з клієнтами в готельному і ресторанному бізнесі, івент-менеджер – це навіть не половина переліку професій, за якими зможуть працювати випускники.

– Незважаючи на те, що карантин вніс свої корективи, для майбутніх випускників освітніх програм міжнародна готельно – ресторанна справа та міжнародний туризм має багато перспектив. Справа в тому, що туризм швидко розвивається, оскільки «Турист був є і буде» і бажання у нього відвідувати все нові дестинації буде присутнім завжди. Ми зараз живемо в епоху, коли фактично кордони стираються, подорожі стають все доступнішими. Ми добре розуміємо, що такі фахівці будуть потрібні усім, зокрема і на міжнародному ринку праці. А зважаючи на те, що наші випускники володіють як мінімум трьома мовами – рідною та двома іноземними, то вони конкурентоспроможні. Також варто додати, що ми робимо акцент на управлінському аспекті та менеджерській роботі, – розповідає Оксана Гугул.

Звісно, не можемо оминути увагою і міжнародну співпрацю. Кафедра співпрацює із зарубіжними партнерами. Починаючи з другого курсу навчання, студенти мають унікальну можливість закріпити теоретичні знання реальною практикою в туристично-рекреаційних комплексах та готелях високого класу України, Хорватії, Угорщини, Нідерландів, Греції, Болгарії й Туреччини.

Зараз проводяться перемовини з Об’єднаними Арабськими Еміратами. У планах домовитися про проходження практики студентів ЗУНУ в готельних і туристичних комплексах ОАЕ.

– У нас підписані договори з готельно-ресторанними комплексами, туристичними компаніями різних країн: Угорщини, Хорватії, Греції, Болгарії та Туреччини. В найближчому часі 4 наших студентів поїдуть на навчальну практику до Туреччини. Сподіваємося, це дозволить набути їм неабиякого досвіду та покращить знання іноземних мов, – каже Оксана Гугул.

Окрім міжнародної співпраці, на базі кафедри за короткий час запрацює навчально-спеціалізована лабораторія для студентів спеціальності міжнародна готельно-ресторанна справа. Тут планують проводити тренінги і запрошувати відомих спікерів.

– 6 травня відкриє свої двері для студентів навчальна лабораторія. Ми хочемо запрошувати бренд-шефів, майстер-шефів проводити навчальні тренінги зі спікерами, які мають успішний досвід роботи у цій сфері. Тут ми будемо проводити практичні заняття, на яких навчатимемо, як правильно управляти бізнесом та як повинен працювати персонал. Також у задумах знайомити студентів з усіма кухнями світу і проводити майстер-класи, – зазначає Оксана Гугул.

Випускники вишу розповідають, що навчання в ЗУНУ якнайкраще посприяло їхньому кар’єрному успіху

Також наші журналісти поспілкувалися зі студентами та попросили їх розповісти про особливості навчання на обраних спеціальностях.

– Навчання є цікавим та конструктивним. Ми маємо можливість проходити виробничу практику в різних країнах світу. Наприклад, я нещодавно повернулася з Хорватії, де стажувалася у  найбільшому готельно-ресторанному комплексі «PULA». Там отримала незамінний досвід та позитивні емоції, – розповідає Наталя Осипчук, студентка 4 курсу освітньої програми «Міжнародна готельно-ресторанна справа».

Навчання захоплююче. Я вивчаю іноземні мови, беру участь у різноманітних креативних міжнародних заходах, нещодавно ми запустили наш проєкт «Подорожуймо із міжнародним!». Його мета – ознайомити людей із туристичними маршрутами України, а в подальшому плануємо показати назагал цікаві  туристичні маршрути в інших країнах світу, – розповідає Тетяна Каліченко, студентка 2 курсу, яка навчається на освітній програмі «Міжнародний туризм».

Студентка 4 курсу спеціальності готельно-ресторанна справа Марія Пастух також розповіла нашим журналістам, що за час навчання значно покращила свої навики у випіканні кондитерських виробів. Сам процес навчання дівчині дуже подобається, особливо практичні заняття.

– Навчаючись у ЗУНУ, я вже побувала на практиці у Польщі та Угорщині. На сьогодні вже маю можливість поєднувати навчання та роботу, що також є чудово. У майбутньому планую вступити у магістратуру ЗУНУ, – розповідає Марина Маринич, студентка 3 курсу.

Випускники ж вишу розповідають, що навчання в ЗУНУ якнайкраще посприяло їхньому кар’єрному успіху. Всі необхідні навички – від сервірування столів до стратегічного менеджменту – вони придбали тут, навчаючись і щоденно практикуючи. Міжнародний досвід дав можливість отримати те, що багатьом дається з великими труднощами – прихильність і відкритість, готовність до інновацій та справжній космополітизм.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,Новини
20 Червня
19 Червня
18 Червня
Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?
 • так, але якісною вакциною 44%, 438 votes
  438 votes 44%
  438 votes - 44% of all votes
 • не буду за жодних обставин 20%, 199 votes
  199 votes 20%
  199 votes - 20% of all votes
 • ще вагаюся 13%, 132 votes
  132 votes 13%
  132 votes - 13% of all votes
 • так, якщо це буде безкоштовно 10%, 103 votes
  103 votes 10%
  103 votes - 10% of all votes
 • так, навіть якщо це буде платно 6%, 60 votes
  60 votes 6%
  60 votes - 6% of all votes
 • так, але не раніше ніж за рік 6%, 59 votes
  59 votes 6%
  59 votes - 6% of all votes
Total Votes: 991
10 Лютого, 2021 - 1 Червня, 2021
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше