15 травня під час засідання чергової сесії Золочівської міської ради депутати одноголосно підтримали рішення про перейменування стадіону «Сокіл» у місті Золочеві на стадіон імені Романа Сороки.
Роман Ігорович Сорока — уродженець Золочева, випускник місцевої школи, вихованець футбольної команди «Сокіл», колишній гравець тернопільської “Ниви” та ФК “Тернопіль”, патріот і захисник України. Він змалку жив футболом, виступав на полях Львівщини та Тернопільщини, але з початком повномасштабної війни став на захист Батьківщини.
Служив у 540-му зенітному ракетному полку, згодом — у спецпідрозділі ГУР МО України «Шаман». Брав участь у бойових діях на Сумщині, Донеччині, Херсонщині, Харківщині.
27 травня 2024 року Роман загинув смертю Героя, виконуючи бойове завдання на Харківщині. Посмертно нагороджений медаллю «За мужність при виконанні спеціальних завдань».
Стадіон, де він робив свої перші кроки у спорті, відтепер носитиме його ім’я — як вічне нагадування про тих, хто обрав боротьбу за свободу, щоб інші могли жити у мирі.
Міський голова Ігор Гриньків прокоментував:
Роман — один із тих молодих хлопців, якими гордиться Золочів. Він встиг стати прикладом мужності, гідності та самопожертви. Його життя було коротким, але сповненим змісту. Іменем Романа Сороки названо стадіон, аби кожна дитина, яка виходить на це поле, знала: свобода — це не лише право грати у футбол, це ціна, яку за неї заплатив наш земляк. І пам’ять про Романа житиме в серці нашої громади назавжди».
Роман Сорока у сезоні-2000/01 виступав за тернопільську «Ниву», провів за неї три офіційних поєдинки у вищій лізі чемпіонату України, у тому числі 44 хвилин зіграв проти київського «Динамо». Ще в шести матчах був у 18-ці, але не виходив на заміну. Того ж сезону Сорока провів 15 поєдинків у другій лізі чемпіонату України за ФК «Тернопіль».
Слава Герою! Вічна пам’ять!
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн