Найсвіжіше:
• У Березовиці за європейські гроші збудують новий ЦНАП • На Бережанщині сусід урятував із полум’я пенсіонерку • Зборівська міськрада протиправно оформила у власність 14 га земель • На Кіровоградщині помер військовий з Тернополя • Чоловічі розбірки на Підволочищині: взяв ніж та наніс удар у спину • Перестало битися серце 53-річного воїна з Тернопільщини • Group DF заявляє, що держава незаконно позбавила найбагатшого уродженця Тернопільщини низки ліцензій • Священник з Тернопільщини отримав у дар мощі двох католицьких святих • Мисливець з Кременця уник покарання за вбивство пса поруч із дитячим майданчиком • Остання дорога додому: Теребовлянщина віддала шану загиблому Герою • У Курській області загинув головний сержант з Тернопільщини • Понад рік надій та сподівань: на Донеччині загинув воїн з Борщівщини • На Харківщині перестало битися серце 45-річного воїна з Тернопільщини • На Зборівщині дніпряни викрали автівку і замаскували її під евакуаційну • Близько 1 млн грн «зникло» з виконавчого провадження: керівника відділу ДВС засуджено на 3 роки • Мешканцям пошкодженого ракетою будинку в Тернополі припинили виплати на оренду житла • Держреєстратор з Монастириська незаконно перереєстрував 697 земельних ділянок • Зборівчанин – новий голова комітету дитячо-юнацького футболу Тернопільщини • У жителя Почаєва оперативники поліції вилучили перероблену зброю • Майже 20 місяців вважався зниклим безвісти: громада Тернополя прощатиметься із загиблим Героєм • У Дніпропетровській області перестало битися серце воїна з Тернополя • Україна анулює найбагатшому уродженцю Тернопільщини спецдозволи на стратегічні родовища • Опорний півзахисник ФК «Борщів» став гравцем професійного клубу • Консорціум з тернопільськими власниками ремонтуватиме укриття за завищеними цінами на матеріали • У храмі УПЦ МП біля Почаєва помітили зображення з кольорами російського прапора
rss

Мер міста на Тернопільщині назвав Булгакова наркоманом і розповів, які експонати варто зберігати у музеї його імені


Опубліковано: 4 Вересня 2022р. о 14:26

Міський голова Монастириськів Андрій Старух поділився своїми думками щодо питання доцільності існування у Києві музею Михайла Булгакова.

– Музей російського наркомана в нашій столиці треба наповнити новим змістом. Так як це зробили в Шепетівці з музеєм колаборанта  М.Островського. Доповнити експозиціями з Биківні, Тюрми на Лонцького, Бучі, Оленівки, Маріуполя, Іловайська, тюрем- психушок для дисидентів, а також експозиціями про розстріляних кобзарів та  жертв Голодоморів… Щоб кожен відвідувач з України та Європи назавжди затямив, що за Пушкіним прийдуть пушки. Щоб кожен правильний рускій та місцевий москвофіл, сублімуючи про велич руського міра прокидався від спогадів про його жертви. І не міг вже чути хруст “французкой булкі” без хрусту кісток українців в катівнях царської охранки, КГБ чи ФСБ.  Щоб у нього був відповідний післясмак. Як у німця після відвідування Бухенвальду чи Майданека. Усе показати у взаємозв’язку – особливо те, як м’яка сила культури йде в авангарді завоювань імперії росіян. Як димова завіса, – зазначив Андрій Старух на своїй сторінці у соціальній мережі “Фейсбук”. – Місце хороше, будівля і частина експозицій вже є. З нуля важко було б такий проект почати. І внести в усі путівники для туристів та в протоколи офіційних іноземних делегацій, як рекомендовані.

Нагадаємо, 30 серпня ц.р. у секретаріаті Національної спілки письменників України ініціювали закриття музею російського письменника у Києві, який “оспівав і возвеличив не лише царат і монархію, а  й нелюдську жорстокість, яка притаманна росіянам і є основною рисою російської нації”. Замість музею Булгакова спілка письменників пропонує створити музей видатного українського композитора Олександра Кошиця. Він мешкав у тому ж будинку до 1906 року.

Натомість Міністр культури Олександр Ткаченко, коментуючи відповідне звернення Спілки, заявив, що музей російського письменника у центрі столиці “точно” закривати не треба. Аргументував свою позицію Ткаченко тим, що Міхаіл Булгаков – “киянин”.

– Мені дивно було прочитати заяву Спілки письменників. Чим завадив музей Спілці письменників – не знаю. Булгаков киянин. Так, у нього були в деяких його творах, художніх, підкреслюю, творах, репліки певних героїв щодо визвольних змагань України на початку 20-го століття. Але думаю, що музей тут точно не винен. Ні музей, ні пам’ятник. Я думаю, що спілці є чим займатися, ніж вирішувати питання музею Булгакова. Позиція очевидна – точно не варто чіпати!, – зазначив глава Мінкульту.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,




Новини
5 Лютого
4 Лютого
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше