Найсвіжіше:
• Мобілізація жінок і 18-річних: чого очікувати українцям найближчим часом • На Тернопільщині землю з стародавніми поселеннями заборонили розорювати • Переклад документів для навчання за кордоном • На Тернопільщині помер талановитий музикант • Ноу-хау по-буковинськи: у центрі Чернівців облаштовують підземний майданчик для сміття (+фото) • 5 грудня тернополяни прощатимуться із загиблим на Сумщині Героєм • Через Тернопіль, Заліщики та Чортків курсуватиме прямий потяг до Варшави • Тернопільські енергетики повідомили, коли вимикатимуть світло 5 грудня • На Тернопільщині п’яний водій спровокував ДТП з потерпілими • Жителя Тернопільщини засудили до 10 років тюрми за зґвалтування 6-річної дівчинки • На Харківщині загинув військовослужбовець з Тернополя • На Тернопільщині встановили осіб, причетних до жорстокого поводження з дикими кабанами • У керівника Чернівеччини з’явився новий заступник • Вчителя ліцею на Волині підозрюють у розбещенні неповнолітнього • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Один з найсильніших захисників в історії тернопільського футболу святкує 70-річчя! • Підключаємо Домашній Інтернет у Києві: інструкція для новачків • Під час реабілітації помер військовослужбовець з Тернопільщини • На Тернопільщині комунальна стоматполіклініка перебуває в аварійному стані, а власнику немає до цього діла • На Тернопільщині матір втратила на війні вже третього сина • На Гусятинщині викрили 29-річну злодійку, яка спокусилась на 2700 доларів • У Тернополі реалізували мега-проєкт зі встановлення системи резервного живлення • Депутати Тернопільської облради стали на бік мистецького коледжу у питанні примішення на бульварі Шевченка • На Донеччині під час виконання бойового завдання загинув мешканець Тернопільської громади • У Тернополі Блаженніший Святослав інтронізує нового митрополита УГКЦ
rss

Комунальні коломийки


Опубліковано: 21 Березня 2017р. о 13:00

DSCN1859
Зоряна Гарасимів, заступник головного редактора

 РЕДАКЦІЙНА КОЛОНКА

 

Інколи мені здається, що лише при одному слові «комуналка» у пересічних громадян пришвидшується пульс. При цьому навіть не важливо, в якому контексті це слово вживають і якими новинами нас збираються потішити чи, навпаки, засмутити.

 

Напевне, найбільше нарікань в українців сьогодні викликають високі тарифи, і тут мені нема чого додати. На другому місці – якість комунпослуг. У цьому плані в кожного своє: то занадто холодно, то занадто тепло, то неприбрано, то дах протікає. Тут уже як кому «пощастить». Та, крім цього всього, мені не дає спокою ще один сервіс – подача показників та сама оплата «комуналки». Як тільки місяць підходить до завершення і наближаються ці «щасливі» дні спілкування з надавачами послуг, я починаю прозрівати, наче немовля.

Почнемо з того, що частина наших підприємств досі живуть у минулому столітті. Вони не мають ані власного сайту, ані електронного сервісу подачі показників лічильників. Єдиний з ними зв’язок – стаціонарний телефон. Як мінімум півгодини треба сидіти на лінії, поки вона звільниться і по ту сторону дроту жіночий голос без «Доброго дня» і «До побачення» рвучко вигукне: «Адреса! Показник!» Насправді дуже рідко вдається уточнити якусь інформацію, особливо, якщо питання виникають до газовиків. Благо, подати показники цій структурі можна через інтернет. Стараюся по мінімуму контактувати з цією структурою, справно і вчасно все оплачувати, тому що найменший промах відкриває цілу скриньку Пандори. Найцікавіше, що показники за газ споживач надає одній структурі, а рахунок отримує – в іншій. Видно, розробляючи такий механізм, тут керувались критерієм «зручність для споживача»… Тепер ні спитати, ні розказати… Хоча, зважаючи на тариф за газ, мені здається, тут сервіс має бути, як у швидкої допомоги.

Відзначити у цьому плані можу водоканал. Інколи мені здається, що це єдина структура, до якої дійшла цивілізація. Через електронний сервіс або й телефон (що, до речі, не дуже складно) можна подати показник і буквально миттєво отримати суму, яку необхідно сплатити. Трохи гірша ситуація (але ще терпимо) в електромережах: там електронного сервісу немає і додзвонитись не дуже просто, але принаймні можна розпитати, що тебе цікавить.

Часом мені здається, що комунальні платежі – це те, з чим має просинатися і засинати кожна людина. Справді, ось самі подумайте: одна установа вимагає подати показники з 1 по 5 число, інша – з 10 по 20, послуги третьої треба оплатити наприкінці місяця, четвертої – до 20 числа, п’ятої – у перших числа наступного місяця. Здуріти можна! Я нарахувала у себе сім надавачів послуг – і в кожного свої «мухи». От скажіть мені: звичайна людина, у якої 150 різних справ у день, може це пам’ятати? Напевне, кожен має завести собі «комунальний» щоденник, щоби бува нічого не пропустити, і кожного ранку заглядати в нього, наче в молитовник. Насправді це не смішно. Тому що наслідки за «відхилення від норми» – це набір проблем, усунення яких потребує часу та нервів…

Якось через свою відсутність у місті я не вклалася у терміни подачі показників газового лічильника. Як наслідок, наступного місяця мені прийшов рахунок із захмарною сумою. Виявляється, зарахували передбачену норму, до якої насправді було дуже далеко. Коли я зателефонувала у службу, сказали, що тепер треба з’явитися, написати заяву на перерахунок і подати правильний показник. Тоді наступного місяця мені прийде рахунок за фактично спожитий газ. От хотілося б мені побачити ту людину, яка придумала таку схему. Цікаво, чим вона займається протягом дня і чи так само бігає до газовиків писати заяви?

Це ж подумайте, спершу працівники служби витратили час, щоб виписати мені рахунок (причому неправильний – авт.), потім – щоб надати консультацію телефоном. Далі мені серед робочого дня потрібно зриватися і їхати писати якусь заяву, працівникам служби – витрачати час на її прийом і перерахунок. І все це – через один протермінований показник. Мені одній здається, що це безглуздо? Ціла армія людей спершу робить якусь роботу, а потім її скасовує. Їм немає більше чим зайнятися? Про яку ефективність людського ресурсу тут може йти мова?

Сьогодні часто рекламують різні електронні сервіси – подачі показників лічильників, оплати тощо. Вони дозволять зекономити час та гроші, бо, на відміну від деяких банків, не здирають із платників по 60 гривень комісії. Однак це ініціативи приватного сектора, а які новації продукують самі служби? На сайті міської ради навіть реєструють петиції з вимогою комунальникам іти у ногу з часом, працювати мобільно і спростити життя споживачам. Але поки сервіс нам тільки сниться…


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки:





Новини
5 Грудня
4 Грудня
3 Грудня
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше