Найсвіжіше:
• Тернопільщина матиме ще одного представника у професійному футболі • Обираємо лічильник банкнот, який реально підходить під ваш бізнес • Команда з Борщівщини – перший фіналіст Ліги чемпіонів Тернопільщини • Чому не ремонтуються дороги і тротуари у Чорткові: пояснення влади • За 9 тисяч доларів обіцяли незаконний виїзд за кордон: у Бережанах викрили двох спільників • На Тернопільщині викрито заступника начальника ТЦК за вимагання хабаря • Негода на Тернопільщині: майже 4,8 тисячі абонентів залишаються без електропостачання • Півтора роки вважався зниклим безвісти: війна забрала життя солдата з Тернопільщини • На Тернопільщині 17-річний мотоцикліст отримав травми в ДТП • Польща встановила особи вісьмох жертв, останки яких знайшли на Тернопільщині • Новий завод на Зборівщині забезпечить паливом птахокомплекси Тернопільщини та Львівщини • На Харківщині загинув авіаційний сапер із Кременецького району • Після наруги над могилою Лепкого представники з Бережан встановили тимчасовий барельєф • Как навсегда избавиться от зависимости: алкоголизм и наркомания – лечатся • Отримав $9 000 за зняття з розшуку – на Тернопільщині судитимуть посадовця підприємства • Житель Тернопільщини через суд скасував наказ про свій призов на військову службу • Перешкоджав ТЦК через Viber: мешканець Шляхтинців отримав 5 років • На Донеччині загинув військовий з Тернопільщини • Кубок Тернопільської області з футболу: визначилися чвертьфінальні пари • Кубок Тернопільської області з футболу: повні статистичні дані + фото • У Бережанах чоловіка підозрюють у торгівлі наркотиками: вдома знайшли канабіс та амфетамін • Вважався зниклим безвісти з 2024 року: Тернопіль прощатиметься з полеглим воїном • Таксі Будапешт — Ужгород: зручний спосіб дістатися до України • «Смачна локація» – як ветеран Олег Кучер після фронту розвиває магазин-кафе на Борщівщині  • Жахлива ДТП у Бучачі з потерпілим потрапила на відео
rss

Колишній військовий з Тернопільщини в інтернеті продавав трофейну зброю


Опубліковано: 24 Жовтня 2024р. о 16:45

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу прокурора на вирок Теребовлянського районного суду від 17 квітня 2024 року щодо Василя С.

Як встановлено місцевим судом, у період із 12 квітня по 29 червня 2023 року колишній військовослужбовець Збройних Сил України Василь С. (мешкав у Хоросткові, а народився на Бучаччині) із відділення “Нова пошта” у м. Хоростків Чортківського району відправив покупцю до м. Києва три посилки із боєприпасами та вогнепальною зброєю. При цьому за два перших відправлення із ручними та протитанковими гранатами чоловік отримав 57 тис. 500 грн, а за останнє із автоматом Калашникова, снайперською гвинтівкою Драгунова та бойовими патронами різного калібру покупець пообіцяв заплатити Василеві С. 264 тис. грн, але відправника затримали правоохоронці.

Вироком Теребовлянського районного суду від 17 квітня 2024 року Василя С. визнано винуватим за ч. 1 ст. 263 (придбання, зберігання та збут вибухових пристроїв та бойових припасів без передбаченого законом дозволу) та за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 263 КК України (закінчений замах на збут вибухових пристроїв, бойових припасів та вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу). За сукупністю кримінальних правопорушень , шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим (ст. 70 КК України) остаточно визначено покарання у виді позбавлення волі строком 4 роки. На підставі ст. 75 КК України обвинуваченого звільнено від відбування покарання з випробуванням та встановлено 2 роки іспитового строку.

До відома: санкція ч. 1 ст. 263 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 3-ох до 7 років.

Не погодившись із призначеним покаранням, прокурор в апеляційній скарзі просив вирок скасувати та призначити Василеві С. реальну міру покарання у виді 4 років позбавлення волі. Уважав, що районний суд не врахував підвищений рівень суспільної небезпеки вчиненого діяння, помилково застосував до обвинуваченого ст. 75 КК України та необґрунтовано прийшов до висновку про можливість його виправлення без ізоляції від суспільства.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, проаналізувавши матеріали кримінального провадження в межах поданої апеляційної скарги, частково погодилась із доводами прокурора, що призначене покарання не відповідало ступеню тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, не сприяло виправленню Василя С. та попередженню вчинення ним нових злочинів.

Так, в апеляційному суді обвинувачений розповів, що практично з початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну пішов служити у Збройні Сили України. Звільнився у листопаді 2022 року та, повертаючись додому, з метою самозахисту привіз із собою трофейну зброю, вибухові пристрої та боєприпаси. Приблизно пів року потому через скрутне матеріальне становище та проблеми зі здоров’ям вирішив продати зброю та боєприпаси. Покупця знайшов через інтернет і двічі відправив йому посилки із відділення “Нова Пошта” у м. Хоростків та отримав кошти, на третій раз був затриманий правоохоронцями. У вчиненому щиро розкаявся, просив суворо не карати та зобов’язувався в майбутньому не допускати будь-якої протиправної поведінки.

Скасовуючи вирок районного суду, колегія суддів врахувала, що обвинувачений скоїв тяжкий злочин. Однак був батьком чотирьох дітей, причому троє із них – неповнолітні, а четверта мала статус людини з інвалідністю з дитинства. Крім того, хоча Василь С. не мав роботи, у себе вдома він прихистив родину переселенців із чотирьох осіб. До кримінальної відповідальності не притягувався, за місцем проживання характеризувався позитивно, фактична шкода від вчинення кримінального правопорушення не настала, хоч і з незалежних від нього причин. Тому, зважаючи на наявність обставин, які пом’якшували покарання, колегія суддів при визначенні покарання за ч. 1 ст. 263 КК України застосувала до Василя С. ст. 69 КК України і призначила покарання нижче від найнижчої межі, передбаченої санкцією даної статті, – 1 рік 1 місяць. Щодо обвинувачення за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 263 КК України, тут колегія суддів, застосувала ч. 3 ст. 68 КК України і призначила покарання строком на 1 рік. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно Василеві С. визначила покарання у виді 1 року 1 місяця позбавлення волі, яке, на думку колегії суддів, було достатнім й необхідним для виправлення Василя С. і запобігання вчинення ним нових злочинів.

З огляду на викладене, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргу прокурора задовольнила частково, вирок Теребовлянського районного суду від 17 квітня 2024 року змінила та новим вироком остаточно призначила Василю С. покарання у виді позбавлення волі строком на 1 рік 1 місяць, повідомляє пресслужба Тернопільського апеляційного суду.

Фото – ілюстративне


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:





Новини
14 Липня
13 Липня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше