Найсвіжіше:
• Через сміття селищна рада на Тернопільщині змушена заплатити величезний штраф  • На Тернопільщині викрили депутата-хабарника (відео) • Не витримало серце: на Харківщині помер воїн з Тернополя • Житель Почаєва продавав боєприпаси   • Борщівські юнаки – переможці Шкільної футбольної ліги Чортківського району • ДНК-тест підтвердив загибель біля Бахмута воїна з Тернопільщини • 29 місяців полону: з російської неволі повернувся воїн з Тернопільщини • У Тернополі чоловік помер від алкогольного отруєння • Юнаки з Козлова – переможці Шкільної футбольної ліги Тернопільського району • В магазинах Тернопільщини виявили фальшиве масло • Прокат авто в Ужгороді для подорожі, весілля чи відрядження • Футбольна Тернопільщина: ФК «Теребовля» вперше забиває, однак програє команді з Почаєва • У Тернополі зупинили водія з ознаками сп’яніння, який уже позбавлений права керування • Жителю Бучача за вчинення крадіжки загрожує до 8 років тюрми • Скандал у Чорткові: жоден автобус приватного перевізника не виїхав на маршрут • Тернопільська митниця викрила махінацій на 20 мільйонів гривень • На Козівщині неповнолітній мотоцикліст потрапив до лікарні • ДНК-тест підтвердив загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Гусятинські депутати вирішити добудувати реабілітаційний центр «Жива вода» • Предстоятель ПЦУ візьме участь у вшануванні Тернопільської чудотворної ікони Божої Матері • 5 поширених міфів про кредит онлайн • Під Тернополем збірна України WU15 розгромила хмельничанок • Особливості літнього спецодягу: як вибрати найкращий • Брати-близнюки зі Зборова покинули футбольний клуб «Лівий берег» • Відома сучасна зарубіжна проза: Особливості жанру
rss

Історія бійця-«едельвейса» з Бережанщини: про полон, повернення та нове життя


Опубліковано: 7 Червня 2025р. о 20:50

У перших числах травня солдат Олег Семчишин з Тернопільщини повернувся з полону. Позаду два роки в тюремних казематах, в яких окупанти утримують українських військових. Він пізнав, що таке страх, коли ворог суне окопом до самісінького бліндажу. Він знає, що таке справжнє щастя, коли знову вдома на вільній землі. А йому лиш 23.
Кілька днів тому Олег приїхав у рідне село на Тернопільщину, де його зустріли любов та підтримка близьких. Найстрашніше, що довелося пережити, звісно, не зітреться з його пам’яті, але незламний дух українського воїна дає йому сили йти далі та будувати нове життя, сповнене надій і планів.
 
Як потрапив у полон, що допомагало триматися в невідомості та які спогади про пережиті жахи війни він несе в собі – про це хлопець поділився з нами. Його історія — це свідчення незламності духу та віри в Україну, що б’ються в серці навіть у найважчі моменти, йдеться в розповіді Мотопіхотного батальйону 10 ОГШБр “Едельвейс”.
Олег Семчишин виріс в невеликому селі на Бережанщині. Його виховувала прийомна сім’я, де став рідніший рідного. Відразу після повноліття пішов служити у Збройні сили України.
З першого класу я виростав у школі-інтернаті. З 13-ти років мене взяла до себе прийомна сім’я. Коли виповнилося 18-ть, мені принесли повістку і я пішов служити строкову службу. У 2020-му підписав контракт на три роки. Служив спочатку в Бережанах біля дому, а в 2023-му перевівся у «Десятку»… – розповів про себе військовий.
Літо того ж року. Донецький напрямок. Йшли інтенсивні бої. Над ранок 16 липня поле вкрив густий туман. Під прикриттям туману противник пішов у наступ.
Приблизно четверта година ранку почався штурм наших позицій. Видимість була нульова. З «еспешки» подали команду, що на нас сунуть. Їх було дуже багато і підкрались дуже близько. Зав’язався бій. У тумані зазвучало все: гранати, автомати, кулемети. Хлопці, які прийняли бій першими, не втримали позицій. Противник заскочив в окоп. В окопі дим, туман, вогонь, крики. Кому помагати, куди стріляти? Хто кричить? Уже годі було розібрати, де свій, а де не свій.
Поруч Олега поранили побратима. Він відтягнув пораненого у бліндаж і надавав медичну допомогу.
Бліндаж був близько. Я йому там перемотав руку, лице, ми перезарядили автомати. Небагато, але трошки часу пройшло. Я з бліндажа виходжу першим, і по мені з автомата починають стріляти. Кулі над головою пролетіли. Я назад у бліндаж. Кажу: хлопці, по мені стріляють. А двоє хлопців, які були зі мною в бліндажі заспокоюють: не переживай, то просто «нерозбериха», хто по кому стріляє, зараз все вляжеться. Але тут за мною залітає граната. Ну, все зрозуміло – то не наші кидають.
Як згадує молодий військовий, у бліндаж залетіло одна за другою пʼять гранат. Троє українських бійців зібралися у самому кінці бліндажу так, що зуміли прикритися від уламків. Жодна граната їх не зачепила. Пощастило також з тим, що не розірвався газовий балон, який стояв у бліндажі.
Не знаю, це якесь чудо було, що нас не поранило і балон не розірвався. У бліндажі дихати було нічим, нічого не було видно. Тут один заходить і присвітив ліхтариком. Побачив нашого пораненого і – «о, ти єщьо живой? я думал, ви уже всє здохлі» – були перші його слова. – «Сколька вас?» – «Троє». – «Єслі хатітє жить, дєлайтє всьо, что по камандє».
Троє хлопців вийшли по одному з піднятими руками. Окупанти їх звʼязали під насмішки і повезли в сторону Луганська.
Довгий час Олег вважався безвісті зниклим. Про його долю не знав ніхто, до того моменту, коли рускі не виклали в мережу відео допиту.
Про те, що я був безвісті зниклим, мені розповіли батьки вже після звільнення. Я сам цього не знав. Біля двох місяців нічого не знала про мене моя родина. «Русаки» виклали оте відео, тоді вже й батьки дізналися, що я в полоні.
Хлопця тримали в одному СІЗО в Луганську, потім перевели в інше. На четвертий місяць полону перевезли етапом у зону в окупованому Довжанську в Луганській області.
Перший рік я навіть мало думав про дім. Нам наговорювали, що не скоро відпустять і триматимуть до кінця війни. У якісь моменти я навіть повірив їм. Але зі мною був товариш, і ми підтримували одне одного: все ж буде нормально! обміни відбуваються! все буде добре! Не падати духом!
Два роки хлопці трималися. Не падали духом. Вірили…
5 травня 2025-го Олег запам’ятає назавжди. Це було щось схоже на ейфорію, на шалений вибух щастя. На відчуття, яких не передати, коли повертаєшся звільненим з неволі. Синьо-жовтий прапор на плечах, навколо вільна Україна. Хочеться обняти всю рідну землю, дихаєш глибоко, бо насолоджуєшся волею.
Я відчув шалений спалах емоцій. Такий був щасливий в піднесенні, що просто не знаю, як пояснити отой момент щастя: я на свободі, вже вдома. Коли дали мені телефон, подзвонив прийомному батькові. Його номер телефону в полоні я постійно собі повторював, щоб не забути на всякий випадок. Він спочатку не впізнав мене. Спочатку: «А це хто?». – «Та я, син твій!» – «Олежику! Ти?! Я щасливий, що ти повернувся! – «Так, тату! Я вже на волі! Дякую, що переживали за мене і я не випав зі списку на обмін»…
Отож, хлопець вже зараз вдома у рідному селі. Під час проходження лікування після полону його провідували побратими з мотопіхотного батальйону 10 ОГШБр «Едельвейс». На Бережанщині зустрічали чи не всім селом. Про повернення Олега додому та зустріч з бійцем-«едельвейсом» навіть повідомляла Бережанська міська рада.Зараз хлопець ще не знає, чим далі займатиметься. Мріє про свою власну сімʼю. Мріє всім тим, чим наповнений мріями молодий козак.
Одружитися? Ну це само собою. Мені скоро 24! Треба щось думати, – посміхається Олег.

Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Рубрика: ,




Новини
13 Червня
12 Червня
За кого ви проголосуєте, якщо вибори президента відбудуться у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше