Найсвіжіше:
• У центрі Тернополя сталася масова бійка молодиків (відео) • У Тернополі син до смерті забив рідну матір • Співак з Тернопільщини відреагував на заміжжя ексдружини, з якою він прожив у шлюбі понад 20 років • У лікарні швидкої допомоги у Тернополі запрацював Центр ментального здоров’я • Військовий з Тернопільщини загинув через місяць після мобілізації • Футзальний чемпіон Тернопільщини дозаявив чемпіона України • Як вибрати гербіцид на соняшник під технологію вирощування: класична, Sumo, Clearfield • Воїн з Тернопільщини прийняв свій останній бій у Луганській області • На Тернопільщині оприлюднили графік вимкнення світла на 5 грудня • Від слідчого до командира мінометного розрахунку: історія тернопільського поліцейського Володимира Кузьо • На Теребовлянщині ув’язнили батька, який розбещував малолітню доньку • На Лановеччині п’яний студент на батьківському авто збив багатодітну матір • На Гусятинщині вантажівка збила пішохода: численні травми та переломи • Трагедія у Великій Березовиці: в пожежі загинула жінка • Інтимна пластика без табу: як жінки повертають комфорт і контроль над власним тілом • Вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув військовий з Тернополя • На Гусятинщині водій намагався підкупити поліцейських • І знову винна клінінгова компанія: чому жінки відмовляються бути домогосподарками • Міську раду Кременця зобов’язали охороняти Єврейське кладовище • Тернопільміськгаз готують до банкрутства через кримінал і махінації з коштами • Два гравці «Ниви» виступатимуть у Тернопільській футзальній лізі • На Тернопільщині сьогодні від 9 години цілий мікрорайон буде без води • Нардеп із Тернопільщини Михайло Цимбалюк отримав високу нагороду • Колишній голова Тернопільської облради отримав звання капітана • Спочила у Бозі відома краєзнавиця та літераторка з Кременця
rss

Хто насправді керує Respublika Park і чи зберіг контроль найбагатший уродженець Тернопільщини: опубліковано резонансне розслідування


Опубліковано: 14 Квітня 2024р. о 10:30

Опальний олігарх, уродженець села Синьків, що на Тернопільщини Дмитро Фірташ, який перебуває під санкціями, може досі контролювати столичний “ТРЦ Республіка” (Respublika Park). Цей ТРЦ збудовано за гроші збанкрутілого банку “Надра”. При цьому управлінням центру займаються компанії, що пов’язані зі скандальним бізнесменом.

Як йдеться в матеріалах розслідування “СтопКору”, сотні мільйонів гривень від оренди торгових площ ТРЦ “Республіка” у розпал війни через кіпрські офшорні компанії, імовірно, “перетікають до кишень проросійських тіньових власників”. За висновками АМКУ, люди Фірташа вступили в змову зі структурою агробізнесмена Василя Астіона під час торгів, що призвело до недоотримання державою щонайменше півтора мільярдів гривень.

Фірма, підписантом якої був Астіон, отримала права на управління столичним ТРЦ “Республіка” – у збиток державі та, ймовірно, в інтересах Фірташа. Зокрема, за даними журналістів, керівною компанією величезного столичного торгово-розважального центру виступило АТ “Ділідженс”, бенефіціарним власником якого є бізнес-партнер Астіона Віталій Хомутиннік через офшорні компанії. Забудовником ТРЦ на початку 2010-х виступила компанія Дмитра Фірташа “Мегаполісжитлобуд”, а фінансування надав контрольований ним банк “Надра”.

Вже у 2019 році об’єкт через імовірно фіктивний аукціон придбала структура “Солтекс Капітал”, яку представляв Астіон. При цьому торгово-розважальний центр дістався їм у рази дешевше за ринкову ціну. За лот заплатили лише 777,1 млн грн за первісної ціни у близько 2,6 млрд.

У 2020 році Нацполіція повідомила про розслідування ймовірної змови між посадовими особами Національного банку, ПАТ “КБ “Надра”, АБ “Кліринговий Дім”, ТОВ “ДВ “Інвест Нерухомість”, ТОВ “Мегаполісжитлобуд” та ТОВ “Солтекс Капітал” на аукціоні. Отже, виходить, що завдяки цій “схемі” з продажу ТРЦ держава втратила близько 1,5 млрд гривень, а сам прибутковий об’єкт фактично залишився під контролем проросійських власників, резюмують розслідувачі.

Зауважимо, Дмитро Фірташ, на якого були накладені персональні санкції РНБО, у березні програв черговий суд щодо екстрадиції до США, де на нього очікує кримінальне провадження за підозрою у корупції. Фірташ перебуває в Австрії під підпискою про невиїзд та заставою €125 млн. Минулого року він отримав посаду постійного представництва Республіки Білорусь при міжнародних організаціях у Відні. На думку ЗМІ, це свідчить про тісні зв’язки Фірташа з владою та спецслужбами РФ, які забезпечили одіозному олігарху дипломатичний імунітет.


Джерело: Oboz.ua
Мітки: ,

Перегляньте також:




Новини
5 Грудня
4 Грудня
3 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше