Найсвіжіше:
• Як правильно підібрати житло в новому будинку • Помер екс-нападник тернопільської «Ниви» • Завтра на одній вулиці Тернополя не буде світла • Завтра на Тернопільщині 98 населених пунктів будуть без світла • На Тернопільщині збирають кошти на відновлення усипальниці Потоцьких • Сучасна стоматологія в Києві • На двох вулицях Тернополя перекриють рух транспорту • Футбольний лідер Тернопільщини запросив двох гравців з професійного ФК «Епіцентр» • На Бучаччині п‘яний водій тицяв поліції 500 гривень • Проти чиновників Тернопільської міськради відкрито кримінальну справу • Час чи кілометраж? Як часто автомобілю потрібне технічне обслуговування • Екс-гравець тернопільської «Ниви» перейшов у «Рідну Борщівщину» • Якою вакциною отримав щеплення голова Великогаївської громади?  • У Збаражі за 30 мільйонів облаштують набережну озера (+фото) • Ортопед Олександр Цокало: «Метод PRP-терапії тепер використовують і при лікуванні артрозу» • 28-30 липня в Тернопільському районі не буде газу • На Тернопільщині затримали гвалтівника дитини • Завтра у центрі Тернополя не буде світла • «Алея зірок» у Тернополі поповниться двома іменними та однією загальною зіркою • Завтра на Тернопільщині 87 населених пунктів будуть без світла • У Тернопільському пологовому народилася двійня • На Тернопільщині працюватимуть 76-пунктів масової вакцинації • А все-таки самотність допомогла їй стати на ноги. Життєва історія • Проєкт «Ноутбук кожному вчителю» – 1592 педагоги Тернопільщини отримають ноутбуки для роботи • Торт «Пеньок із маком» від пані Оксани
rss
Хоростківський спиртозавод отримає нове дихання та вироблятиме… біоетанол

Опубліковано: 11 Серпня 2018р. о 10:46 Переглядів: 57Уже в жовтні Хоростківське місце провадження діяльності ДП «Укрспирт» (колишній спиртозавод) отримає нове дихання, запрацювавши на повну потужність. За словами в. о. директора ДП «Укрспирт» Юрія Лучечка, Хоростківське МПД стане першим, де модернізують обладнання з глибокої переробки відходів бродіння.

Нагадаємо, що завдяки сприянню депутатів Верховної Ради, зокрема народного депутата Миколи Люшняка, керівник ДП «Укрспирт» після кількох робочих зустрічей прийняв рішення реконструювати Хоростківське МПД ДП «Укрспирт» та інвестувати у нього значні кошти. Про те, на якому етапі та яким чином проходить модернізація підприємства, нам розповів новопризначений керівник Хоростківського підрозділу «Укрспирт» Олексій Олександрович Кравчик.

– Пане Олексію, розкажіть кілька слів про себе.

Народився я у місті Пустомити Львівської області, там і закінчив школу. Отримав дві вищі освіти: технічну і юридичну. По закінченню ВНЗ працював 4 роки у ПАТ «Львівобленерго», пізніше – у ПАТ «Львівгаз», де займав керівні посади. А тепер понад два роки працюю у спиртовій галузі – спочатку на Козлівському МПД ДП «Укрспирт», а з березня поточного року призначений керівником Хоростківського МПД.

– Підприємство не працює з 2014 року, чи не злякали Вас масштаби роботи, котрі потрібно виконати для того, щоби відновити роботу довіреного Вам об’єкта?

– Так, воно не працює вже 4 роки. За даний час жодних робіт на місці не проводилось, багато чого я отримав у поганому стані, маю на увазі і обладнання, і приміщення, яке зараз потрібно приводити до порядку. Частина обладнання вже вийшла з ладу, його неможливо відновити, тому закупляємо нове. Також приводимо у порядок все не тільки на заводі, а й їдальню та житлові приміщення. Я впевнений, що з часом впораємося з усім.

– Скажіть, будь ласка, скільки на сьогоднішній день у Вас налічується працівників?

– На підприємстві працює 151 чоловік.

– А яким чином Вам вдається налагоджувати робочий процес із такою кількістю людей?

– Усе просто – у мене хороший колектив. Щоби Ви зрозуміли, на всіх непрацюючих заводах працівники виходять на роботу в режимі неповного робочого часу. На нашому ж підприємстві є працівники, які трудяться по 3 дні в тиждень, а є й такі, котрі залучені до роботи 5 днів у тиждень, тобто кожного дня, окрім суботи та неділі, бо на кожен день для них сплановано роботи. Зараз проводиться демонтаж старого обладнання, встановлення нового, а ще фарбування, чищення… Тобто роботи є достатньо. Що стосується заробітної плати, то вона зараз є малою, а збільшити чи надати премії для заохочення поки що не маємо змоги. Скажу правду, багато хто дивується, як із такою заробітною платою і за такий короткий час люди змогли виконати значний об’єм роботи. Але всім кажу, що колектив гарний, здоровий, кожен розуміє, що для того, аби завод повноцінно працював,  потрібно докласти чимало зусиль. І люди злагоджено беруться до роботи та працюють.

– Отже, не важко бути керівником, коли є такий колектив?

– Звісно, ні! Важко тоді, коли колектив лінивий. Повторюсь, мені пощастило працювати із фахівцями, такими як Іван Степанович Вигнанець та Володимир Степанович Щерб’як, адже саме на них покладено більшість роботи, вони слідкують, щоб усе проводилося злагоджено та безпечно.

– Скажіть, чи починаєте Ви налагоджувати співпрацю з цукровими заводами?

– На сьогоднішній день налагодження співпраці проводиться централізовано, через Київ, маю на увазі договори, обговорення цін тощо. Однозначно, співпрацювати будемо, бо хочемо якнайшвидше відновити роботу підприємства.

– Розкажіть детальніше про продукцію, яку виготовлятиме підприємство?

– Найперше скажу, що вироблятиметься не харчовий спирт, а біоетанол, який може бути добавкою до пального та використовуватись і у хімічній промисловості. Між іншим, з новим обладнанням ми збільшимо потужність виробленої продукції від 6-ти тисяч декалітрів на добу до 9-ти, тобто вироблятиметься більше продукції за той самий час.

– А коли з’явиться перша продукція?

– Поки що не можу назвати точної дати, бо ті роботи, які ведуться від березня, а саме – демонтаж і підготовка до монтажу нового обладнання, займають дуже багато часу і коштів. Якщо не буде ніяких затримок щодо забезпечення матеріалами, то плануємо запуск заводу на жовтень поточного року

– Ви говорили про обладнання, чиє воно і коли його монтуватимуть?

– Усе обладнання є українським і виготовляється на вінницькому заводі. Вартість уже придбаного становить близько 23 млн. грн. Окрім цього, нам вдалося закупити будівельних матеріалів, інструментів, а також обладнання, яке буде необхідне для запуску заводу, більш ніж на 0,7 млн. грн.

– Чи є бачення того, куди будете експортувати готову продукцію?

– Передусім плануємо експортувати нашу продукцію за кордон, однак орієнтуємось і на вітчизняного споживача.

– Чи плануєте на майбутнє, коли завод працюватиме, набирати більше спеціалістів?

– Скажу так: колись було більше працівників, тому що виготовляли дріжджі, парфуми, пепсі-колу тощо. Але на сьогоднішній день дане підприємство не витримує конкуренції, наприклад, із львівськими дріжджами. Зараз на нас працюють інші заводи ДП «Укрспирт», за рахунок продажу їхньої продукції утримується і будується наш завод. Звичайно, коли запрацює підприємство, то думаю, що зможемо змінити штат та зацікавити працівників відповідною оплатою праці.

– Які у Вас плани на майбутнє?

– Ми плануємо відновити роботу нашої бази, до якої підведено залізничну колію, щоби в подальшому використовувати її для роботи підприємства. А це все вимагає чималих коштів. Також у планах чистка карт на полях фільтрації, де будуть викачуватись відходи виробництва. Ми не хочемо, щоби завод якимось чином завдавав шкоду довкіллю. Заплановано будівництво біогазової установки, яка за розрахунками має забезпечити повноцінну роботу заводу. Дана установка допоможе нам зменшити собівартість продукції, а відходи від виробництва будуть очищені та не завдаватимуть шкоди екології міста.

– Ось Ви згадали жителів міста. Скажіть, а яким чином відбувається співпраця із містом?

– Оскільки завод на сьогоднішній день не працюючий, ми не маємо власних коштів, щоби ними розпоряджатися, всі оплати відбуваються за погодженням з ДП «Укрспирт». А отже, поки не запустили завод, жодна спонсорська допомога не можлива. Але ми стараємось, бо для міста відновили стадіон, привели бігові доріжки у порядок, волейбольне поле, де грають діти, також плануємо відкрити тенісний корт, бо, наскільки я знаю, у Хоросткові такого немає.

– Щиро дякуємо за розмову. Бажаємо, щоб Ваше підприємство у Хоросткові якнайшвидше відновило свою роботу і спільною працею керівництва та працівників стало лідером у своїй галузі.

Вікторія Мецак

 


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
29 Липня
28 Липня
27 Липня
Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?
 • так, але якісною вакциною 44%, 438 votes
  438 votes 44%
  438 votes - 44% of all votes
 • не буду за жодних обставин 20%, 199 votes
  199 votes 20%
  199 votes - 20% of all votes
 • ще вагаюся 13%, 132 votes
  132 votes 13%
  132 votes - 13% of all votes
 • так, якщо це буде безкоштовно 10%, 103 votes
  103 votes 10%
  103 votes - 10% of all votes
 • так, навіть якщо це буде платно 6%, 60 votes
  60 votes 6%
  60 votes - 6% of all votes
 • так, але не раніше ніж за рік 6%, 59 votes
  59 votes 6%
  59 votes - 6% of all votes
Total Votes: 991
10 Лютого, 2021 - 1 Червня, 2021
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше