Найсвіжіше:
• Громада на Тернопільщині сьогодні зустрічатиме тіло загиблого 35-річного воїна • Серійний крадій з Тернополя наступні вісім років може провести за ґратами • Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини • Фермер з Тернопільщини передав на передову два пікапи (+фото) • Брат за брата: зібрали 300 дронів на помсту ворогам у пам’ять про Олега Барну • МОН налаштований скорочувати кількість державних вузів – до «червоної» зони потрапив і Тернопіль • У громаді на Тернопільщині військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у мерії пояснили причину • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду • На Тернопільщині п’яний водій трактора намагався відкупитися доларами і гривнями • Асоціація футболу Тернопільщини оприлюднила символічну збірну туру • У Шумську готуються до відкриття творчого простору за підтримки Програми USAID DOBRE • ТатоХаб. Тернопіль запрошує на безкоштовні заходи батьків та дітей! • На війні загинув відомий волонтер з Тернопільщини • Житель Запоріжжя у Тернополі збував вогнепальну зброю • Тернопільського лікаря відзначили грамотою за порятунок військових • У Гусятині не розминулися автобус та мотоцикл • Тернополянин здобув кубок президента Азербайджану • Чистий четвер: прикмети, традиції, молитви і замовляння • Військового з Тернопільщини, який загинув 2 роки тому, сьогодні поховають у Чернівцях • Частина Тернопільщини сьогодні буде світла – стала відома причина • Електронні черги в ТЦК і онлайн-кабінет: як все працюватиме з 18 травня • Став відомий результат центрального матчу туру у вищій футбольній лізі Тернопільщини (відео+фото) • ГУР назвало кількість у росії ракет «циркон», «онікс», «калібр» та Х-69
rss

Групи продовженого дня: платити чи не платити?


Опубліковано: 20 Вересня 2018р. о 13:17


У Тернополі назрів черговий конфлікт – цього разу в сфері освіти. З початком нового навчального року батьки школярів із подивом дізналися, що їм за групи продовженого дня доведеться платити. Виявляється, ситуація виникла через те, що Міністерство освіти України по-різному трактує джерела фінансування груп продовженого дня, тому й на місцях виникли непорозуміння і навіть скандали.

“Чому ми маємо заплатити за групи продовженого дня?” – з таким питанням 13 вересня на прийом до заступника міського голови  Тернополя Леоніда Бицюри прийшло до десяти стурбованих батьків, діти котрих навчаються в одній зі шкіл міста. Апелювали до роз’яснення МОН, у якому йдеться про те, що форма фінансування ГПД не змінилася.

Насправді є два документи – наказ Міністерства освіти України за підписом міністра Лілії Гриневич, в якому чітко зазначено, що фінансування груп продовженого дня здійснюється за кошти засновника (в нашому випадку Тернопільської міської ради) та за інші кошти, незаборонені законодавством. Контроль за виконанням цього наказу покладено на заступника міністра Павла Хобзея. У своєму роз’ясненні керівникам управлінь освіти на місцях той самий Павло Хобзей пише, що оплата праці вихователям груп продовженого дня здійснюється вже за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Тобто є дві офіційні позиції, які фактично суперечать одна одній. Бо якщо субвенція, то не оплата засновником.

А ще і третє тлумачення генерального директора директорату дошкільної та шкільної освіти Андрія Осмоловського, який теж каже, що батьки можуть сплачувати певну суму за перебування дитини в групі подовженого дня, однак школи не мають права від них цього вимагати. Тобто різні чиновники столичного рівня трактують питання фінансування ГПД, як їм хочеться і як їм вигідно, або як хочуть почути батьки. 

Для Тернопільської міської ради єдиним офіційним документом є наказ Міністра освіти.

– Є наказ міністра, перед тим, у червні, був ще один наказ про визначення платних послуг. Ним ми скористалися й ухвалили рішення про затвердження переліку платних послуг, у який потрапили і групи продовженого дня. Законні підстави для виставлення рахунків у нас були. Тим більше, що іншого виходу в нас не було. ГПД для Тернополя вартують 10,5 млн. грн. на рік, на 4 місяці до завершення календарного року на ці цілі потрібно 3,5 млн. На сьогодні освітня субвенція не покриває заробітної плати вчителям на два місяці (за розрахунками Бюджетного кодексу, в місті декілька зайвих шкіл, – авт.). Освіта Тернополя недофінансована по зарплатах на 40 млн. грн.! Ми зробили певні кроки по економії і вийшли на 30 млн. грн. Поки не відомо, звідкіля будемо цю суму вишукувати, а зараз піде збільшення ціни на газ, тобто «комуналка» потягне вгору, і нам пропонують ще додатково знайти 3,5 млн. грн. на групи продовженого дня? – повідомив Леонід Бицюра.

На сьогодні прийнято рішення про співфінансування груп продовженого дня.

– Управління освіти і науки ТМР видало наказ, згідно з яким 40% фінансування ГПД лягатиме на бюджет (місто/держава), а 60% змушені будуть платити батьки. Тобто до кінця року батьки, якщо вони хочуть, щоби їхні діти були після уроків при справах у школі, змушені будуть заплатити близько одного мільйона гривень. Іншого виходу в нас просто не було, адже держава не дала потрібних коштів, – каже заступник мера. 

До слова, від оплати за ГПД звільняються діти-сироти,  діти з малозабезпечених та багатодітних сімей, які отримують допомогу як малозабезпечені, з особливими освітніми потребами, діти учасників АТО, загиблих учасників АТО.

А тим часом по місту із 144 груп продовженого дня має залишитися 75-ть, по 30 чоловік у кожній. 

Водночас ситуації загалом в освіті Тернополя це не виправить. Заступник міського голови каже, що на сьогодні є кілька варіантів виходу з цієї складної ситуації: перший – скорочувати мережу навчальних закладів, зрозуміло, що на це ніхто не піде; другий – передавати видатки з інших галузей і направляти ці кошти на дофінансування освіти (це питання депутатського корпусу); третій – частина видатків має лягати на батьків.

На сьогодні невдоволені батьки обіцяють писати колективні звернення у МОН, Мінфін та Мінекономіки і вже там шукатимуть правду.


Джерело: Тижневик "Номер один"

Перегляньте також:





Новини
3 Травня
2 Травня
1 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше