Найсвіжіше:
• 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових
rss

Головний поліцейський Тернопільщини Олександр Богомол: «Земельні схеми, з якими стикаються правоохоронці, неможливо ліквідувати чи мінімізувати через недосконалість законодавства»


Опубліковано: 23 Грудня 2021р. о 21:00


Тернопільщина сьогодні вважається одним із найспокійніших регіонів України з одним із найнижчих рівнів злочинності. Попри те цього року зросла кількість ДТП. А ще – громадські активісти звинувачують поліцію у бездіяльності щодо незаконних, на думку громади, дій чиновників міськради Тернополя. Не відомі суспільству і результати розслідувань щодо замахів на відомих людей, які сталися впродовж останніх кількох років. Про це все і не тільки ексклюзивно читачам «Номер один» розповів начальник ГУНП в Тернопільській області, генерал поліції 3-го рангу Олександр Богомол.

«Окремі водії дозволяють собі по 5-10 разів попадатися поліції»

– Тернопільщина – дійсно один із найспокійніших регіонів, як вдається утримувати криміногенну ситуацію під контролем?

– Це заслуга не лише поліції, а й інших правоохоронців, населення, органів влади, місцевого самоврядування, а також релігійних організацій, які впливають на свідомість людей. Слава Богу, що так є, адже це менше навантаження і відповідно вища якість роботи поліції. Я бачив, як у великих регіонах папочки складають на купки: тут кримінальні крадіжки, тут – грабунки тощо, розберемося, якщо нам хтось попадеться. У нас такого немає. Щоранку о 08:45, коли відбувається перезмінка, всі начальники територіальних підрозділів на зв’язку. Розбираємо кожну подію, яка сталася за добу. Завдяки цьому ефективність роботи поліції краща.

– Проте останнім часом в області побільшало ДТП, яка основна причина їхнього скоєння? Чи багато ДТП скоєно нетверезими водіями, незважаючи на високі штрафи за таке порушення? Як збираєтеся покращувати ситуацію?

– За останні 5-6 років ми помітили, як активно почали ремонтувати дороги, особливо за останні рік-півтора. Що таке відремонтована дорога? Це дорога без ям, де водій може собі дозволити їхати швидше. Отож більшість ДТП стаються саме через перевищення швидкості та через небезпечні маневри під час обгону. На жаль, нікуди не зник і менталітет людей, які не використовують ремені безпеки, дітей возять без відповідних крісел чи бустерів, сідають нетверезими за кермо. З початку року ми зафіксували 2639 ДТП, тільки уявіть собі цю цифру! Із них у 588-ми потерпіли люди: 74 особи загинули, 785 отримали травми, і серед них є такі, які все життя будуть з інвалідністю чи прикуті до ліжка. Серед постраждалих є і діти – троє загиблих і більше сотні постраждалих.

Зараз у Тернополі вже з’явилися камери, які контролюють швидкість і за показами яких накладається штраф. Наступного року, думаю, вони будуть влаштовані на всіх дорогах нашої області. До речі, держава хоче дати можливість перерахування штрафів на рахунок громад. Тому ОТГ будуть самі зацікавлені у таких камерах, бо це додаткове фінансування в місцевий бюджет, а для нас – додаткова профілактика ДТП.

Великий спектр заходів проводимо разом з патрульною поліцією, практикуємо також відпрацювання окремих територій, наприклад, території декількох ОТГ. Туди направляються патрульна поліція, ГРПП, спецпідрозділи, які там виловлюють водіїв, що собі дозволяють сісти за кермо нетверезими. Особливо в сільській місцевості це як «добрий день». Але ця проблема повинна вирішуватись не тільки поліцією. Ми про це говоримо й з органами місцевого самоврядування, з журналістами, кожен день виставляємо на сайт фото понівечених машин, щоби люди робили собі висновки.

– Українці багато їздять за кордон. Тільки приїхали в Польщу – всі пристебнулися, на спідометр подивилися… На Вашу думку, які мають бути штрафи у нашій країні, щоби водії так само боялися порушувати ПДР?

– Штрафи на сьогодні достатні. Але окремі категорії дозволяють собі по 5-10 разів попадатися, приміром, без посвідчення водія. Це вже, напевне, в голові. Механізми реагування на ці порушення, вважаю, мають вдосконалюватись. І вкрай потрібне збільшення кількості патрулів.

– Насильство в сім’ї – одне з найпоширеніших правопорушень в області, зокрема, в судах постійно розглядаються справи щодо погроз, образ, побиття жінок з боку їхніх чоловіків. Раніше ще міліція намагалася не втручатися у сімейні розборки, залишаючи жертв насилля без належної допомоги. Як діє поліція сьогодні?

– Поліція йде в ногу із суспільством. Після ухвалення закону про запобігання домашнього насильства багато повноважень з’явилося як у поліції, так і в органів місцевого самоврядування та соціальних служб. Колись домашнє насилля дійсно вважалося закритою темою. Чоловік із жінкою побилися, а завтра помирилися – та й по всьому. Сьогодні ж поліція реагує, бо ми розуміємо, що насильство тягне за собою вчинення тяжчих злочинів. Безкарність тягне за собою вседозволеність.

Сьогодні по всій країні створені спеціальні підрозділи «Поліна», які виїжджають тільки на події, пов’язані з домашнім насильством, і працюють дуже ефективно. Поліцейські підрозділу також ведуть облік людей, у діях котрих зафіксували домашнє насильство. Сьогодні в області до цього списку внесено 2894 особи по категорії «домашній кривдник», із них 330 жінок. Цього року мобільна група, яка працює в Тернополі, здійснила 1821 виїзд, підтвердили 689 випадків, адже по багатьох поки доїхали, то в сім’ї вже розібралися. Складено 665 адмінпротоколів, винесено 356 термінових заборонених приписів, які передбачають різні заборони, наприклад, тимчасове виселення з помешкання.

Найгірше, коли домашнє насильство вчиняється щодо дітей. Наприклад, маємо нещодавній випадок у Бучачі. Ми про це не говорили відкрито, бо це і так психологічно важко для дітей. Коли батько систематично б’є їх ремінцем, і в діток синці й тілесні ушкодження, а потім ще лупцює дружину – такі речі взагалі неприпустимі в суспільстві. І в таких випадках ми залучаємо соціальні служби, представників державної влади, органи місцевого самоврядування, щоби такі сім’ї були під контролем, під увагою не лише поліції, щоби не допускати в майбутньому насилля.

«Поліція не може забороняти будівництво, для цього є відповідні органи»

– Зараз в інформаційному просторі піднімаються питання, начебто поліція прикриває Тернопільську міську раду в земельних оборудках. Цікаво, скільки кримінальних справ на даний час розслідує слідче управління по земельних питаннях у Тернополі? Чи матеріали кримінальних проваджень направляють до суду та чи оголошують підозри?

Я би не акцентував увагу лише на Тернопільській міській раді, тому що у нас є звернення щодо можливих неправильних оборудок із землею в різних громадах нашої області. Вони стосуються неправильного виділення землі або неправильного її використання. Усі процеси, які відбуваються (розслідування кримінальних проваджень, процесуальний контроль прокуратурою тощо), проводяться відкрито. Але не всі розуміють, що слідчий не є спеціалістом, наприклад, у земельних відносинах. Отримавши інформацію чи звернення, він порушує кримінальне провадження. У випадку, якщо власник не надасть відповідної документації, її доводиться отримувати через суд. Якщо ж людина надає документи, проводиться перевірка. Через кримінальне провадження доступаємося до земельного відділу, органу місцевого самоврядування чи інших структур, проводиться перевірка Держгеокадастром. Після цього у випадку, якщо знайдено порушення, проводиться земельна експертиза. Тільки вона може визначити збитки або зафіксувати кінцеве порушення. Без експертизи справа до суду не може піти. Тому звертаються до відповідних фахівців. Якщо немає порушень, ми повідомляємо заявника, де можна ознайомитися з рішенням, і кримінальне провадження закривається.

У Трибухівській ОТГ вже працює перший в області поліцейський офіцер громади

Звичайно, окремі мешканці громади можуть не погоджуватись із рішеннями депутатів по земельних питаннях, але якщо це рішення законне, то нам залишається тільки закрити справу.

З моменту, коли я був призначений на посаду начальника управління, то сказав, що такі процеси повинні бути відкритими, тобто представники громади мають право знайомитися з матеріалами. Я спонукаю всіх слідчих, не маючи права давати їм вказівку, щоби допускали громадськість до ознайомлення з такими справами. Щоби нас не звинувачували, що ми щось зробили неправильно.

Загалом цього року ми направили до суду 78 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях щодо бюджетних коштів, 35 – щодо земельних питань, 73 – зі сфери корупції. Минулого року – 65 «бюджетних», 30 «земельних» та 54 «корупційних» обвинувальних актів.

– Чи правда, що ділянки у Тернополі, які виділялися по інвестугодах, і далі знаходяться під арештом, та якою буде їхня доля?

Цю тему громадські активісти підняли ще в 2015 році. Тоді ж було порушено кримінальне провадження. А за якийсь час було порушено ще й кримінальну справу центральним апаратом поліції України, яку контролювала генеральна прокуратура. Тобто аналогічне кримінальне провадження, тільки по ширшому спектру земельних ділянок, виділених таким способом. Знаю, що проводилося дуже багато перевірок різними контролюючими структурами, накладався арешт на окремі земельні ділянки і досліджувалася законність їхнього виділення та можливі завдані збитки. Наскільки мені відомо, сьогодні підозри ще нікому не оголошено, кримінальне провадження ще розслідується.

До речі, немало критики звучить у бік прокуратури і слідчих органів про те, що ними дуже довго розслідуються кримінальні провадження. Але що вдієш – земельні експертизи тривалі, перевірки Держгеокадастру – теж, вилучення документів – окремий процес…

– Чи проводилася поліцією перевірка законності реконструкції бару «Назарія»  та будівництва на прилеглій до нього території у парку Шевченка  багатоповерхового спортивно-туристичного рекреаційного центру?

Так, і в листопаді відкрито кримінальне провадження, триває розслідування.

– До слова, як при скасованих містобудівних умовах та обмеженнях може продовжуватись будівництво вуличної академії у парку Національного відродження, чому не накладено арешт на земельну ділянку? Чи оголошено комусь підозру і на якому етапі кримінальні справи?

– Звичайно, я цікавлюся такими провадженнями, адже вони резонансні. Але, щоби ви розуміли, не у всіх випадках поліція може забороняти проводити будівництво, для цього є відповідні органи ДАБІ, які мали би на це реагувати. Державна архітектурно-будівельна інспекція у випадку, якщо є якісь порушення, може видати приписи про призупинення робіт, а якщо припис не виконується, то через суд зобов’язати. А вже невиконання рішення суду тягне за собою кримінальну відповідальність – ми можемо притягнути до відповідальності винних, прокурор може через суд зобов’язати провести інші дії – аж до ліквідації чи демонтажу об’єкта.

Щодо будови в парку Національного відродження, на сьогодні там нікому не оголошено підозри у тих процесах, які зараз відбувалися. Отже, ми не можемо втручатися і вчиняти якісь дії. 

– Протягом кількох років земля, яка виділялася правоохоронцям у Тернополі як учасникам АТО, опинялася в руках місцевого забудовника Андрія Матли. Ви тоді особисто зверталися до своїх підлеглих, щоби вони відмовилися від цих ділянок, але практично жоден із них не дослухався до Ваших слів. Зараз на цих землях височіють багатоповерхівки… Яка доля цих працівників? Ви їх якось покарали за те, що вчинили по-своєму?

– Кожен, хто воював за Батьківщину й отримав статус учасника антитерористичної операції чи учасника бойових дій, має право на отримання відповідних земельних ділянок від органу місцевого самоврядування. У згаданому вами випадку після мого звернення до своїх підлеглих деким із них були написані відповідні заяви про відмову від цієї землі. У той же час я не надто засуджую тих, хто таки отримав ці ділянки. Я розумію, що поліцейський при зарплаті в 12-13 тисяч гривень, законно отримавши землю, зможе її продати нехай умовно за 5 тисяч доларів. Особисто я – не учасник бойових дій, хоч був там загалом днів сорок, але навіть не подавав на якийсь статус. На мою думку, коли ти по праву отримуєш земельну ділянку і будуєш сам чи продав комусь для приватної забудови – це одна ситуація. Але коли п’ятеро чи семеро без Богомола, без його участі і без відома отримують земельні ділянки, щоби віддати їх одному забудовнику для бізнесу, – поваги до таких людей я матиму мало. Бог їм суддя, але я висновки роблю щодо всіх людей, з якими працюю. Нехай це залишиться на їхній совісті. Із тих двох, що відмовилися від ділянок, один вже отримав службову квартиру, оскільки він її потребував. Після того, як цей працівник добросовісно дослужить у поліції до пенсії, він зможе це житло приватизувати. Я думаю, це буде справедливо.

«Коли злочин вчиняє група гастролерів, то його розкрити дуже важко»

– Чи затримали злочинця, який поставив вибуховий пристрій біля будинку ректора ЗУНУ Андрія Крисоватого, та чи встановлено організатора замаху?

На сьогоднішній день розслідування у цьому кримінальному провадженні проводиться досить активно. У нас є відповідна інформація, про яку я, зрозуміло, розповісти не можу. Ми тісно спілкуємося з потерпілими, адже там не тільки Андрій Ігорович постраждав, а були й інші люди. Це проблемна справа, досить серйозна і відповідальна. Керівництво Нацполіції МВС нас контролює і Генеральна прокуратура у цьому розслідуванні. Поки що не маємо достатніх підстав, щоб оголосити підозру винним особам. Тому робота триває.

– Чи вже встановлено, хто замовив напад на Ігоря Турського, який стався у лютому 2018 року?

– Нападник був один. Троє, що з ним їздили, перебувають у статусі свідків. Ми розуміємо, що немісцева бригада приїхала не просто так до Тернополя. Їх хтось запросив. Однак категорія замовних злочинів досить складна у плані розкриття особи замовника. На той час ми зробили все, що могли: відслідкували повністю рух тієї групи, яка приїжджала, і те, що вони робили. Прокурори теж ці матеріали відпрацювали й зробили з них висновки, кого сьогодні можна притягнути до відповідальності, за якими статтями і що робити з іншими. Окремо виділено кримінальне впровадження по ймовірних замовниках чи організаторах. Робота продовжується, і я переконаний, що рано чи пізно все таємне стане явним і кожен понесе відповідальність за свої дії. Справа не завершена.

– На якій стадії розслідування справи щодо травмування струмом  дитини в центрі ігровим апаратом? Чи знайдено  осіб, винних у розміщенні несправного ігрового автомата?

– Це кримінальне провадження закрите. Дитина отримала легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом. Було встановлено власника цього ігрового апарата і те, що апарат був незаконно розміщений. Однак за законом необережне спричинення легких із короткочасним розладом тілесних ушкоджень не тягне за собою кримінальної відповідальності. Однак потерпіла сторона має право звернутися до суду із позовом про компенсацію витрат на лікування, моральних збитків, тому що в будь-якому випадку постраждала дитина. Нами було проведено роз’яснювальну роботу з іншими підприємцями, котрі мають такі апарати у дозволених місцях. Також підключили і службу ДСН, яка може проконтролювати цей вид розваг.

– Чи вже встановлено, хто замовив і виконав напад на родину відомого тернопільського бізнесмена Степана Рубая (власника ТЦ “Орнава”), який стався у серпні 2016 року?

– Цей злочин поки що залишається нерозкритим. Але поліція по цій справі далі працює. Річ у тім, що злочинів за статтею 187-ою Кримінального кодексу України (розбійні напади) не мало, але про їхнє розкриття не дуже й говорять. Тільки у цьому році нами зареєстровано 17 розбійних нападів, і всі вони розкриті. Минулого року було 6 злочинів за цією статтею, також усі були розкриті. У 2019 році, на жаль, статистика дещо гірша: із 14 розбійних нападів 8 розкрито, а 6 – ще ні. У 2017 році було скоєно 22 злочини, із них 14 розкрито, а 8 залишилися нерозкритими.

Знаєте, більшість людей думають, що злочини розкриваються лише після їхнього скоєння. Але це не так, велика частина нами розкривається ще на стадії підготовки. До слова, більшість криміналітету, який працює на нашій території або який схильний до вчинення злочинів, нам відома.

– А як щодо так званих «гастролерів»?

– Звичайно, коли заїжджає група гастролерів і вчиняє розбійний напад на окремий об’єкт, наприклад, будинок із бізнесменом, то такий злочин розкрити дуже важко. Тому ми всіляко вдосконалюємося. У нас встановлена новітня система відеоспостережень «Гарпун», яка працює на території області. Вона дозволяє зафіксувати заїзд злочинців на Тернопільщину, встановити контроль за їхньою діяльністю, й у випадку, якщо вони роблять щось підозріле, зразу негайне реагування і затримання. Ми досить багато таких груп затримали, які заїжджали і вже не встигали виїхати. Деякі злочинці між собою сьогодні кажуть: «Та ні, ми в Тернопіль не поїдемо, там уже нас чекають».

Якщо взяти статистику пограбування (схожий до розбійних нападів вид злочину), то цього року маємо 51 грабіж, а минулого було 81. Розкриття цьогорічних злочинів цього виду – 86%. Тобто ситуація досить спокійна та стабільна.

Ми намагаємося не допустити в область гастролерів різними методами: як оперативними, так і методами контролю. Але все ж дехто проникає. Так от, розбійний напад на підприємця Дороша в Бучачі в 2016 році більш важкий, ніж напад на Рубая. Тому що чоловік почав боротися з нападниками і помер від серцевої недостатності. І цей злочин ми теж ще розслідуємо.

«Бачимо, що не по-справедливості і не по-людськи, але в рамках закону»

– Чи правда, що працівники поліції приходять брати свідчення, в тому числі й увечері, до осіб, які впродовж останнього місяця виступили проти, на їхню думку, незаконного будівництва на вулицях Живова, 15 Квітня, Бережанській у Тернополі? І якщо так, то чому?

У всіх пікетах, які відбуваються, ми забезпечуємо громадський порядок. Коли бачимо, що починаються якісь незаконні дії, то попереджаємо людей, щоби  не робили цього, оскільки поліція може застосувати силу. Вам відомо, що на всіх перелічених пікетах ми не застосовували ні до кого сили, тому що пікети були спонтанними. Ми дізнавалися про це за годину, і деколи на них навіть не було представників забудовника.

Щодо ситуації на вулицях Живова і 15 Квітня було порушено кримінальні провадження як за зверненням мешканців про незаконне виділення землі, так і за зверненням осіб, які отримали там дозвіл на проведення будівельних робіт, про самовільні дії мешканців. На сьогодні на вулиці Живова кримінальне провадження за фактом можливих незаконних дій мешканців закрите, окремих людей лише штрафували на 51 гривню. Але вони це можуть оскаржити, це їхнє право. Кримінальне провадження за фактом незаконного захоплення землі також закрите. Але я просив підлеглих, щоби всіх зацікавлених осіб ознайомили з матеріалами перевірок, щоби люди мали можливість їх оскаржити в прокуратурі, ДБР чи в суді. І я буду сприяти, щоби такі дії були прозорими, адже, зрештою, це земля громади. Але громада обирає депутатів, які голосують не так, як цього хотіли би люди. Тому саме вони несуть відповідальність за свої рішення. І нехай відповідають! Натомість громада звинувачує не депутатів, а поліцію. Мовляв, ми не бачимо злочину. А знаєте, як насправді? Бачимо, що не по-справедливості і не по-людськи, але – в рамках закону. Адже наші закони далекі від досконалості. Особливо, коли те ж земельне законодавство часто змінюється.

На мою думку, повинна бути постійна комунікація з таких проблемних питань між населенням, органами місцевого самоврядування, правоохоронцями, повинна проводитись як роз’яснювальна робота, так і вивчення думки людей… Це все має бути за принципом добросусідства, але в будь-якому разі не силовими методами. Земельні схеми, з якими стикаються правоохоронці, неможливо ліквідувати чи мінімізувати через недосконалість законодавства. І хоча по-людськи ми розуміємо, що все це не дуже правильно, але в рамках закону, і ми нічого не можемо вдіяти. Тому й ініціюємо перед центральними органами державної влади зміни до законодавства для того, щоби такі речі не мали місця в нашому житті. Адже деякі з них матимуть вже незворотні наслідки.

– Нові офіцери поліції – ПОГи, тобто поліцейські офіцери громад, – це новий напрямок реформування поліції. ПОГів навчають американські інструктори, вони мають зовсім інший транспорт, зброю та решту забезпечення для роботи, ніж решта полісменів. Чи є вже такі поліцейські офіцери на Тернопільщині?

– З наступного року в нас буде у кожній громаді свій поліцейський офіцер, який буде забезпечений транспортом, приміщенням тощо, і на якого будуть покладені функції дотримання правопорядку в громаді та безпеки дорожнього руху, він матиме свої додаткові повноваження.

Зараз у нас поки що один такий офіцер – у Трибухівській громаді, яка першою проявила ініціативу, щоби забезпечити умови цього проєкту. А саме – влаштування поліцейської станції, яка повинна бути на території окремої громади. Це один робочий кабінет, один кабінет відпочинку та підсобний кабінет. У великих громадах буде по 2-3 поліцейських офіцери, у малих – по одному. Тобто це проєкт, який забезпечить усі громади своїм поліцейським, який буде допомагати органам місцевого самоврядування підтримувати порядок на території. Офіцер не буде залучатися до виконання інших функцій, наприклад, не їздитиме у відрядження.

– Тобто це такий собі реформований дільничний?

– Ну майже, бо у нього будуть також реформовані та розширені функції, відповідне додаткове матеріальне забезпечення і транспорт. За цим проєктом ОТГ бере на себе забезпечення місця роботи офіцера та оплату комунальних послуг. ПОГ бере участь у нарядах, ми його навчаємо, також навчають іноземні інструктори – додаткове навчання триває 2 місяці. Заробітна плата в нього також буде більшою, ніж у дільничного. Також офіцер стане першим комунікатором між ОТГ і керівництвом поліції окремого територіального підрозділу.

До кінця наступного року маємо на меті повністю запустити цей проєкт на Тернопільщині. Поліцейські станції вже готові, залишається все тільки дозапустити і дозабезпечити фінансово і технічно.

«Коли людина дотримується закону, тоді вона впевнена в собі»

– Кадровий голод – чи відчуває його управління Нацполіції в Тернопільській області, і якщо так, то у зв’язку з чим?

– Патрульна поліція зараз має досить великий некомплект. Я дуже сподіваюся, що держава дослухається і трошки підніме зарплату всім поліцейським. Сьогодні заробітна плата в поліції складає 13 800 грн., при тому, що найнижчі категорії мають по 12 500 грн. Хіба такою має бути оплата праці людей, які несуть величезну відповідальність і навантаження, до яких поставлені дуже високі вимоги?

Кадрова проблема вже позначилася на безпеці дорожнього руху. Адже коли патрульна поліція лише створилася у Тернополі, у нас було 17 нарядів патрульних, сьогодні ж маємо тільки 6. Звичайно, ми іншими нарядами та спецпідрозділами допомагаємо вирішити проблему, але це не така робота, яка мала би бути. І я зараз про це говорю зі всіма.

– Якщо б Ви на один день перетворилися з головного поліцейського області на жертву злочину чи насилля, наскільки б довіряли поліції і діям її працівників?

– Я законослухняний громадянин. І в першу чергу буду, звичайно, звертатися до тих органів, які повинні мене захистити. Жертвою насилля я, на щастя, не був, однак потерпілим уже є. Отримував декілька погроз на свої месенджери, а також на лінію 102.  В основному це люди з розладами психіки. Зараз слухається навіть декілька кримінальних проваджень у суді з цього приводу. Я мусів відреагувати, бо розумію, що в іншому випадку матиму негативні наслідки на репутації поліції.

– Тобто своїм підлеглим Ви би довірилися?

– Однозначно. У нас є багато професійних людей, які працюють якісно і зможуть захистити населення. Тому я і звертаюся досить часто до людей через різні інформаційні майданчики: не робіть самосуду, не робіть тих речей, про які потім будете жалкувати, звертайтеся до правоохоронних органів! Так, ми не завжди можемо допомогти по справедливості, тому що досить часто прокурор каже: «Я не маю з чим піти до суду, не маю достатніх доказів для звинувачення». Але ми робимо всі максимальні дії для того, щоби захистити людину, яка постраждала, роз’яснити їй, як захиститися самій чи з нашою допомогою, надати відповідну консультацію, інформацію. Так само і по земельних зверненнях, про які ми з вами говорили. Ми зберемо всю потрібну інформацію, покажемо і розкажемо, яким чином захистити свої права.

– Що побажаєте жителям області напередодні свят?

– Сьогодні, в умовах пандемії, в першу чергу бажаю всім мешканцям Тернопільщини, їхнім дітям і сім’ям здоров’я. Бережіть його. Ми маємо багато гарних порад, як його зберегти через вакцинування, дотримання карантинних норм. А також бути законослухняними, тому що коли людина дотримується закону, тоді вона впевнена в собі, розуміє, що совість її мучити не буде, і закон завжди її захищатиме.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше