Найсвіжіше:
• Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область 
rss

Головний кошторис Тернопільщини на 2022 рік – соціально спрямований


Опубліковано: 25 Грудня 2021р. о 21:00


15 грудня відбулася сесія Тернопільської обласної ради. Головне питання порядку денного – обласний бюджет на 2022 рік.

Область збирається акумулювати понад 1 мільярд гривень

Звичайно, питання бюджету для кожного тернополянина є найболючішим. Інколи ми навіть не розуміємо, на що витрачаються кошти, оскільки у всіх соціальних сферах є прогалини. Під час пленарного засідання 55 депутатів Тернопільської обласної ради ухвалили рішення про обласний бюджет на 2022 рік. Прогноз власних доходів обласного бюджету (без урахування трансфертів) становить 1,0089 млрд. грн. Спеціальний фонд обласного бюджету за доходами планується в сумі 89,8 млн. грн.

– Якщо говорити в числах, то на наступний рік ми маємо власних доходів більше, як на 1 млрд. грн. Ці кошти будуть використані на виплату заробітних плат, оплату енергоносіїв, а також на утримання закладів комунальної власності. Це насамперед школи, лікарні, інтернати тощо. Тому я би назвав цей кошторис соціально спрямованим, – сказав голова ОДА Володимир Труш.

Загальний обсяг видатків на галузь освіти складає 980,2 млн. грн. На реалізацію заходів обласних цільових програм освітньої сфери передбачено 7,5 мл. грн.

Обсяг видатків на галузь охорони здоров’я з загального фонду обласного бюджету становить 202,7 млн. грн., за рахунок коштів субвенції на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я – 59,8 млн. грн., додаткової дотації на проведення розрахунків протягом опалювального періоду за енергоносії та комунальні послуги, які споживаються установами, – 43 млн. грн. та власних доходів обласного бюджету – 99,9 млн. грн.

Загальний обсяг видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення складає 120,5 млн. грн. Зокрема, на реалізацію заходів обласної програми «Ветеран» на 2020-2024 роки передбачено 2,85 млн. грн.; обласної програми підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, членів сімей осіб, загиблих під час проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, членів сімей Героїв Небесної сотні, постраждалих учасників революції Гідності на 2020-2024 роки – 2,1 млн. грн. Для надання разової грошової допомоги громадянам відповідно до обласної комплексної програми соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» на 2021-2025 роки передбачено 9,9 млн. грн.

На фінансування установ, підпорядкованих департаменту культури та туризму, із загального фонду бюджету передбачено 135,3 млн. грн. Видатки на фізичну культуру та спорт становлять 47,4 млн. гривень.

На фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту й утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах спрямовано 654,251 млн. грн.

Також виділили кошти на обласну комплексну програму енергоефективності та енергозбереження на 2021-2024 роки; обласну програму «Питна вода Тернопілля» на 2021-2025 роки; програму зі створення безбар’єрного простору в Тернопільській області на 2021-2025 роки; обласну програму вшанування українців, постраждалих у XX столітті внаслідок окупаційних режимів, Героїв Небесної сотні, учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил у XXI столітті на 2020-2022 роки; програму розвитку видавничої справи та інформаційного простору в Тернопільській області на 2021-2024 роки; комплексну програму розвитку агропромислового комплексу Тернопільської області на 2021-2025 роки; обласну програму розвитку малого і середнього підприємництва на 2021-2023 роки та інші.

– Проєктом бюджету на 2022 рік передбачено продовження молодіжного кредитування. Це дуже важливо, оскільки молоді сім’ї будуть мати змогу жити у нових квартирах, помешканнях. А держава, тобто обласний бюджет, компенсує їм відсотки. Також сьогодні державою передбачена компенсація відсотків для індивідуальних забудовників, – зазначив депутат обласної ради Святослав Лебонтов.

Дністру хочуть повернути славу судноплавної річки, а Заліщикам – статус портового міста

Попри питання бюджету розглядали й ряд інших звернень, одне з яких стосується річки Дністер. Була пропозиція, щоби включити цей об’єкт у Стратегію розвитку внутрішніх водних шляхів до 2031 року з метою відновлення пасажирського судноплавства.

– Відновлення судноплавства на Дністрі є відомою темою, адже за часів Австро-Угорщини він був судноплавною річкою. Якщо це станеться, можна очікувати пожвавлення економічного розвитку, також це важливий елемент і туристичної інфраструктури, – зазначив уповноважений представник фракції «За майбутнє» Олег Боберський.

До його слів приєднався ще один депутат обласної ради Любомир Крупа.

– Стосовно водного маршруту по Дністрі, то не йдеться про будову якихось водних об’єктів, а про очищення русла і щоби відновити історичну справедливість, адже за часів Австро-Угорської імперії, а потім і Речі Посполитої по руслі Дністра відбувався рух водного транспорту, що значно полегшило комунікацію та торгівлю між регіонами, – розповів депутат Любомир Крупа.

Це питання на сесії підтримали. До слова, стало відомо, що кілька днів тому до Заліщиків прибув катер, який і має покласти початок відновлення судноплавства на Дністрі та повернути Заліщикам статус портового міста. Мова йде про теплохід «Луч», який колись уже ходив водами Дністра. Він курсував теренами Вінницької області та належав Заліщицькому річковому управлінню. Згодом теплохід продали Ладижинській ТЕС, де він перебував до цього часу. Тепер катер повернувся на свою історичну батьківщину, а ініціативні люди відроджують те, що несправедливо втратили.

Цікаво, що теплохід «Луч» є «внуком» усім відомого у Заліщиках «Піонера-4». «Луч» – це єдиний катер, випущений в СРСР, який завезено в Україну. Всього було 55 одиниць цієї моделі. Більшість із них уже втрачено. Цей же теплохід випущено у 1989 році, а за рік він уже ходив водами Дністра.

– Аж не віриться, що вже катер повернувся у своє рідне місто. Для мене це дуже зворушливий момент. Відновити судноплавство на Дністрі було моєю дитячою мрією, і сьогодні ми стаємо на крок ближче до її здійснення. Попереду на теплохід чекають реставраційні роботи, після яких жителі та гості нашого міста, як і колись, зможуть насолоджуватись прогулянками водами Дністра, – зазначив ініціатор повернення катера до Заліщиків Тарас Навольський.

Крім цього, проголосували за пропозицію Володимира Вермінського, який хотів би з’ясувати, чи законно вирубують ліс у Чистилові.

– Щодо лісу, то він стає пустирем, невідомі особи ріжуть усе підряд, і виглядає так, що ніхто до цього не має справи. Я як житель села Чистилів часто туди їжджу і бачу, що відбувається. На прийомі громадян люди звернулися з такою проблемою, і я виніс її на сесію, – пояснив Володимир Вермінський.

На завершення депутати підтримали звернення до Верховної Ради України щодо необхідності підтримки законопроєкту «Про право на самозахист та володіння цивільною вогнепальною зброєю».

– Ми наполягаємо на безпосередніх парламентських слуханнях зі спеціалістами у даній галузі. Законопроєкт, зареєстрований нашими народними депутатами, ставить межі для злочинного використання зброї. На превеликий жаль, на даний момент держава не може захистити населення, тому воно повинно само брати зброю в руки і захищати не лише себе, а й свою землю. Зрештою, на відміну від законопроєкту №5708, даний має набагато більше запобіжників для отримання зброї цивільним населенням, але ці запобіжники є об’єктивними та доступними для того, щоби наше населення вільно володіло вогнепальною зброєю, – вважає депутат обласної ради Василь Чашка.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: ,





Новини
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше