Найсвіжіше:
• На Тернопільщині від COVID-19 померло семеро людей • У Тернополі зник безвісти відомий журналіст • Як працюватимуть заклади освіти у «жовтій» та «червоній» зоні епіднебезпеки? • На помічника Зеленського скоєно замах (+ФОТО) • Гороскоп на тиждень • Якою буде погода та Тернопільщини цього тижня • Анонси газети «Номер один» від 22 вересня 2021 р. • Серед усіх нотаріусів України, на тернопільського скаржилися найбільше • Уролог Богдан Хамелко: «Від нелікованого циститу до запалення нирок – один крок» • Тернопіль перетворився у великий хаотичний ринок без правил • Аліна Френдій і Петро Заставний стали ведучими «Танців із зірками» • Завтра, 22 вересня, на одній вулиці Тернополя не буде світла • Завтра на Тернопільщині 102 населені пункти будуть без світла • Тернополянин упав з висоти • Головне у ремонті дороги – якісний та професійний проєкт • Підробити ковідні сертифікати – не вийде • Этикет наручных часов для девушек: что придумало общество? • Водія, який 15 років тому скоїв подвійне смертельне ДТП, на 2 місці залишили під вартою • Вже завтра слід очікувати перших заморозків. Перший рівень небезпеки • Тернополянин із «Правого сектору» Юрій Заблоцький: «На відміну від української влади, королева Великобританії Єлизавета ІІ визнавала мене учасником бойових дій на сході» • У Чорткові пенсіонер потрапив під косела автівки • На Бережанщині селянин запропонував хабар ліснику • На Лановеччині багатодітний батько відбивав дітей… молотком • На Тернопільщині стартували наймасштабніші футбольні змагання (+фото) • Християнська етика повертається у школи: за та проти
rss
Генеральний директор Тернопільського обласного онкодиспансеру Леонід Шкробот: «Онкодиспансер – єдиний заклад в області, де надається весь спектр спеціалізованої медичної допомоги»

Опубліковано: 14 Червня 2021р. о 22:00 Переглядів: 251Упродовж 3-х років в Україні підтримується всесвітня ініціатива Cancer Survivors Day, що дослівно перекладається як «день людей, які живуть з історією раку».

Це день, коли люди, що стикалися з онкологічним діагнозом, святкують маленькі та великі перемоги на цьому непростому шляху. Щорічно в центрі цієї ініціативи – люди та їхні історії, що діляться досвідом боротьби з онкологічними захворюваннями в якості пацієнтів, їхніх родичів. Усе це для того, аби довести, що подолати рак можливо і життя після діагнозу може бути щасливим.

«Закуплено нове якісне відеоендоскопічне обладнання: відеогастроскоп, відеокольпоскоп, гістерорезектоскоп, цисторезектоскоп, кольпоскоп»

Якщо трапилося так, що онкологічне захворювання все ж таки виявили у вас чи ваших родичів, не слід опускати руки та ставити хрест на майбутньому. Головною складовою успішного лікування та швидкого одужання є рання діагностика та дотримання стандартів лікування онкохворих. Про те, які зміни відбулися в Тернопільському обласному клінічному онкологічному диспансері, розповів генеральний директор, Заслужений лікар України, лікар-онкохірург вищої категорії, доктор медичних наук, професор кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського Леонід Шкробот.

– Усі наші напрацювання були продиктовані вимогами часу і тими умовами, які нам поставила Національна служба здоров’я України. На даний час не є секретом, що фінансування відбувається за рахунок підписання контрактів зі Службою здоров’я, де існують досить жорсткі вимоги для відповідності окремих пакетів, щодо яких відбувається фінансування. Є основні пакети з надання допомоги – це онкологічні які включають хіміотерапію, радіологічну допомогу, хірургію в стаціонарі, паліативну допомогу. Також підписаний амбулаторний пакет і діагностичний, який включає ендоскопічну допомогу, колоноскопію, гастроскопію та рентгенологію. Онкодиспансер контрактований за всіма пакетами, необхідними для надання якісної медичної допомоги відповідно до вимог НСЗУ – вони достатньо жорсткі і передбачають наявність сучасного обладнання. Відтак на зміну застарілому обладнанню в онкодиспансері з’явився новий УЗД-апарат експертного класу з розширеними можливостями щодо діагностики онкопацієнтів. Значно зросла якість діагностики, візуальної диференціації тканин, з’явилася можливість досліджувати кровоплин основних органів мішеней онкологічного процесу. Закуплено нове якісне відеоендоскопічне обладнання: відеогастроскоп, відеокольпоскоп, гістерорезектоскоп, цисторезектоскоп, кольпоскоп.

Завдяки злагодженій роботі колективу та новим апаратам, оперативні втручання проводяться швидко, безпечно та якісно

Усі ці апарати націлені на точну діагностику і виконання тих чи інших маніпуляцій без застосування агресивних інтервенцій. Це зовсім новий якісний щабель у діагностиці пацієнтів. Придбали також ще одну лапароскопічну стійку, що дало змогу розширити горизонти малоінвазивних операцій, які виконуються без розрізу.

На даний час рутинно виконуються ряд лапароскопічних гінекологічних операцій, таких як екстирпація матки, весь спектр урологічних втручань, а також операції на органах грудної клітки, – розповідає Леонід Шкробот.

Пацієнт має право сам обирати заклад, де йому нададуть ту чи іншу допомогу, не останню роль відіграють і умови перебування, доступність до вузьких спеціалістів та багато інших факторів.

– Я би не хотів порівнювати наш заклад з іншими лікарняними установами, оскільки прямої конкуренції у нас немає. Адже онкологічний диспансер – єдиний заклад в області, де надається весь спектр спеціалізованої медичної допомоги, насамперед – променева терапія, якісна хіміотерапія, проводяться засідання мультидисциплінарної комісії для визначення плану лікування кожного пацієнта із вперше виявленими діагнозами раку чи при повторних зверненнях.

Важливо зазначити, що онкологи доволі часто стикаються з ситуаціями, коли надання допомоги розпочинали чи повністю проводили не у мережі онкологічних закладів України.  На жаль, таке лікування,  як правило, ситуаційне, не враховується багато онкологічних аспектів, які чітко прописані у стандартах, а відтак унеможливлює належний результат, – додає генеральний директор.

«Є можливість встановлення імплантів після мастектомій (видалення молочної залози) у випадках, якщо це не суперечить онкологічним принципам»

– Ви часто говорите про стандарти допомоги онкохворим, що це таке?

Онкологи усього світу й України в тому числі при складанні плану лікування звертаються до протоколів Європейської асоціації онкологів чи Американської асоціації, вони ж затверджені МОЗ. У цих протоколах чітко визначено необхідні об’єми обстежень, об’єм оперативних втручань, методики їхнього проведення, а також схеми хіміотерапії, дози препаратів та багато іншого. По суті це чіткі інструкції з надання допомоги. Весь цей час багаж знань ґрунтується на проведених рандомізованих дослідженнях та великому досвіді. Ці протоколи є окремо прописані для кожної локалізації онкологічного процесу й обов’язкові до виконання. Для затвердження такого протоколу по кожному пацієнту проводиться мультидисциплінарна комісія, іншими словами – онкологічний консиліум.

– На сьогоднішній день усіх людей цікавлять декілька запитань: чи може пересічний громадянин скористатися допомогою онколога і чи платні будуть обстеження на таких дороговартісних апаратах?

– Відповідно до пакетів, обстеження є безкоштовним. НСЗУ оплачує нам кожен випадок, якщо пацієнт потрапляє в заклад і має електронне направлення.

Окрім апаратів для проведення оперативних втручань, лікарня придбала й обладнання у клінічну лабораторію, аналізатор газів для реанімації та нові мікроскопи для цитологічної лабораторії, всі ці апарати нового покоління. Окрім цього, в диспансері завершився ремонт на першому поверсі, а в цьому році розпочинається ремонт даху в радіологічному корпусі та у відділенні другої хірургії. Завдяки спонсорам довкола диспансеру засаджений яблуневий сад, який буде тішити пацієнтів та дарувати оптимістичні думки.

Однак є речі, про які знову ж таки слід говорити голосно. У минулому році близько 30 тисяч пацієнтів по всій країні не прийшли до онкологів. Національний інститут раку проаналізував кількість пацієнтів, які щороку звертаються за онкологічною допомогою, і кількість звернень в минулому році. Хотілося б сказати, що захворюваність впала, але це не так. Зросло халатне ставлення до свого здоров’я. Пандемія, карантин, страх дуже вплинули на ранню діагностику онкологічних захворювань, тому в цьому році та наступному нас очікує раптовий приріст хворих у запущених стадіях. Онкологічний диспансер не припиняв роботи в період карантину. Тим, хто до нас звертався, виконували плр-дослідження, у наявності завжди швидкі тести на ковід, забезпечено роботу в умовах карантину.

– Над чим працюєте зараз?

– Зараз ми активно працюємо над розширенням спектру медичних послуг. На вимогу часу та бажань пацієнтів є можливість встановлення імплантів після мастектомій (видалення молочної залози) у випадках, якщо це не суперечить онкологічним принципам.

Зокрема, вже можемо говорити про успішні оперативні втручання зі встановлення грудних імплантів. Таких жінок прооперовано близько 10. Пластика молочної залози проводиться здебільшого жінкам, що перенесли її видалення, чи тим особам, у яких в результаті операції була порушена естетика, виникла асиметрія. Результатами задоволені як жінки, так і хірурги.

На завершення підняли питання і перезарядки апарата променевої терапії, яке у минулому році набуло чималого розголосу. Леонід Володимирович розповідає, що проблема й справді була, тоді потрібно було 9 мільйонів гривень, аби зарядити апарат по-новому.

До вирішення проблеми активно підключився голова ОДА Володимир Труш, який узяв цей процес під особистий контроль та разом з депутатським корпусом обласної ради виділив необхідну суму. На даний час, апарат перезарядили і його підтримують у належному стані. Однак однієї зарядки вистачає на 5 років, тому з наступного року генеральний директор почне знову думати, де взяти чималі кошти, аби жоден пацієнт не постраждав. Також генерального директора турбує питання фінансування, адже схема роботи через оплату контрактів з НСЗУ є новою і є багато підводних каменів.

Сніжана Матяш 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , ,Новини
22 Вересня
21 Вересня
Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?
 • так, але якісною вакциною 44%, 438 votes
  438 votes 44%
  438 votes - 44% of all votes
 • не буду за жодних обставин 20%, 199 votes
  199 votes 20%
  199 votes - 20% of all votes
 • ще вагаюся 13%, 132 votes
  132 votes 13%
  132 votes - 13% of all votes
 • так, якщо це буде безкоштовно 10%, 103 votes
  103 votes 10%
  103 votes - 10% of all votes
 • так, навіть якщо це буде платно 6%, 60 votes
  60 votes 6%
  60 votes - 6% of all votes
 • так, але не раніше ніж за рік 6%, 59 votes
  59 votes 6%
  59 votes - 6% of all votes
Total Votes: 991
10 Лютого, 2021 - 1 Червня, 2021
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше