Найсвіжіше:
• Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси
rss

Фірма з Кременчука з мільйонними боргами стала управителем сотень будинків Тернополя


Опубліковано: 10 Листопада 2021р. о 21:55


Водночас в обласному центрі на 30-50% зросла квартплата 

Плата за житлово-комунальні послуги в Тернополі зросла майже на половину. Для більшості тернополян платіжки зі збільшеним тарифом уже прийшли за жовтень, інші отримають на початку грудня за листопад. Сталося це після конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків, який, як стверджують деякі його учасники, відбувся без залучення громадськості, не публічно, не прозоро та з ознаками численних порушень. Дивує й те, що відтепер велику частину житлового фонду Файного міста обслуговуватиме фірма із Полтавщини, яка, за даними офіційних реєстрів, до того ж має багатомільйонні зобов‘язання. Як це сталося, читайте в нашому журналістському розслідуванні. 

Якщо ще донедавна в Тернополі у будинках із ліфтами квартплата становила у середньому 4,20-4,50 грн. за квадратний метр загальної площі, без ліфтів – 3,10-3,50 грн., то віднедавна ці цифри суттєво збільшилися. І хоча вони по всіх будинках різняться, але загальна тенденція прослідковується.

Загалом, як нам вдалося дізнатися у Тернопільській міській раді, після останнього конкурсу тариф на «комуналку» в основних гравців та їхніх дочірніх підприємств став таким: ПП «Східний масив» – від 5,60 до 5, 99 грн., ПП «Благоустрій» – від 5,53 до 5,62 грн., ПП «Сонячне» і ПП «Перспектива» (мають одну юридичну адресу – вул. Петлюри, 6) – в середньому 5,5 грн., ПП «Люкс» – від 5 до 5,9 грн., ПП «ТернопільКомСервіс» – від 5 до 5,58 грн., ПП «Дружба сервіс-житло 1» – від 5,4 до 5,9 грн., ПП «Загребелля» – від 5,5 до 5,98 грн. (одна юридична адреса з ПП «Дружба сервіс-житло 1»), ПП «Вікторія-М» – від 5,89 до 5,92 грн., житлово-експлуатаційна контора №13 ЖБК – від 4,5 до 5,5 грн., ПП «Наш дім» – від 4 до 5,2 грн. Останні дві обслуговують житловий фонд, де є багато будинків без ліфтів, тому вартість послуг трішки менша, ніж в інших. 

Розмовляючи з керівниками обслуговуючих підприємств, дізнаємося, що тариф і справді потребував збільшення, адже за ним працювали останніх кілька років і за цей час майже всі його складові збільшувались (електроенергія, мінімальна зарплата, вартість матеріалів тощо). Тернополянам же від того не легше, оскільки їм одразу збільшили тариф на 50%. 

Конкурс у вихідні 

Жителі Тернополя, будинки яких обслуговують вищеперераховані підприємства, підвищені платіжки отримали вже за жовтень, інші ж будуть «ощасливлені» на початку грудня, коли доведеться оплачувати послуги за листопад. 

26 серпня було проведено конкурс із призначення управителів багатоквартирних будинків у м. Тернополі, за результатами якого було визначено ряд переможців у лотах (групах багатоквартирних будинків). Однак багатьом учасникам конкурсні пропозиції відхилили та не допустили до оцінювання. Мова йде про підприємства «Совр», «Мрія», «КоменергоТернопіль», «Керуюча компанія «Будсервіс» та «Будівельна компанія Полісся Будмонтаж». Що цікаво, перший розгляд конкурсних пропозицій відбувався, якщо вірити протоколу, у вихідний – в неділю, 5 вересня.

10 вересня конкурсна комісія оголосила повторно конкурс на ті лоти, де переможця не визначено. Пропозиції учасників знову озвучувались у вихідний день – в суботу, 16 жовтня. Нагадаємо, на рівні держави 14-17 жовтня затвердили вихідними днями у зв’язку з продовженим святкуванням Дня захисника Вітчизни. Засідання останньої комісії, згідно з даними протоколу, проводилося за відсутності її голови В. Стемковського, заступника голови О. Соколовського під головуванням члена комісії В. Мокляка, хоча інший заступник голови комісії, Г. Муца, була присутня.

26 жовтня о 16 год. всіх учасників запросили на засідання комісії для оголошення переможця. Учасникам конкурсу повідомили тільки результати оцінювання за кожним лотом без будь-якої деталізації. А саме там і міститься найцікавіша інформація.

Оцінювання конкурсних пропозицій здійснюється за п’ятьма основними критеріями: ціна послуги (до 35 балів), рівень забезпеченості матеріально-технічною базою (до 15 балів), наявність персоналу, що відповідає кваліфікаційним вимогам до професій працівників та має необхідні знання і досвід (до 15 балів), фінансова спроможність (до 15 балів) та наявність досвіду роботи з надання послуг у сфері житлово-комунального господарства (до 20 балів). Плюс додатково могли нараховуватись до 5 балів за інші, крім передбачених конкурсною документацією, документи, що підтверджують досвід роботи з надання послуг у сфері ЖКГ, рівень кваліфікації, знання та досвід персоналу (нагороди, дипломи, свідоцтва, сертифікати, рекомендації тощо). Тобто учасник міг отримати максимально 105 балів, а основним критерієм під час оцінювання була найнижча ціна послуги, що становило 35 балів.

Як вдалося дізнатися у конкурентів кременчуцького «Будсервісу», всі вони запропонували нижчі тарифи, відповідно мали б отримати максимальну кількість балів, навіть якби за іншими критеріями десь поступалися опоненту. Адже саме ціновий фактор, за умовами конкурсу, відігравав головну роль. Хоча й за матеріальною базою кременчуцька фірма поступалася тернопільським, адже вона тільки планувала заходити в Тернопіль, також у неї не було відповідних працівників (уже після перемоги вони почали набирати людей у підприємствах, які програли на конкурсі). 

«Нас без нас женили» 

На жаль, дізнатися, як відбувалося оцінювання, поки не можемо ні ми, журналісти, ні учасники конкурсу, – їм просто цих даних не надають. Більше того, згідно з положенням про проведення конкурсу, його учасникам виділялося 3 дні на оскарження результатів. Але вже наступного дня після того, як учасників було ознайомлено з результатами, зібрали виконавчий комітет, на якому результати конкурсу затвердили, хоча, згідно з регуляторними актами, проєкт рішення мав би бути оприлюднений за 10 днів до його прийняття. 

– Призначити за результатами конкурсу управителем групи багатоквартирних будинків міста Тернополя ТзОВ «Керуюча Компанія «Будсервіс». Уповноважити начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології протягом 5 днів із дня ухвалення цього рішення, укласти з управителем договори про надання послуг з управління багатоквартирним будинком (групою будинків), – йдеться у рішенні виконкому.

Також представники управління ЖКГ мали би довести до відома співвласників багатоквартирних будинків інформацію про управителів, з якими укладено договори, шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Тернопільської міської ради та в кожному конкретному будинку, зокрема, на інформаційних стендах у під’їздах будинків та біля них, відповідного оголошення, що має містити інформацію про повне найменування управителя, його контактні телефони, номер та дату укладення договору, ціну послуги.

Ми промоніторили сайт ТМР: жодного повідомлення, окрім рішення виконкому, нам знайти не вдалося. Також 4 листопада наші журналісти пройшлися по будинках, які від 1-го числа мали би обслуговувати «чужинці» з Кременчука, і лише в одиничних випадках вдалося відшукати подібну інформацію. І навіть в оголошеннях їхні автори побоялися вказати ціну за свою послугу, щоби люди не збунтувалися.  

Ось так без відома власників квартир їм нав’язали управителів, які обслуговуватимуть їхні будинки за значно більшим тарифом, ніж пропонували інші підприємства. 

Неугодні ЖЕКи і їхні керівники 

Ця історія для керівників ЖЕКів не сьогоднішня і навіть не вчорашня. Доля їхніх підприємств, як вони самі стверджують, була вирішена ще задовго до конкурсу. Кому, подейкують, пропонували «роботу» на полтавську фірму або певні посади в управлінні ЖКГ, кому – непристосовані або навіть аварійні приміщення під ЖЕКи, щоби тільки полюбовно залишити цей бізнес. Дехто погодився на співпрацю, дехто  змирився і просто відійшов у сторону, а дехто вирішив шукати правду. 

– «Коменерго-Тернопіль» запропонувало найнижчу середню цінову пропозицію-4,43 грн. за 1 кв. м із послуги управління групою багатоквартирних будинків за лотами №4, 5, 6, 7, а це – найвищий бал при оцінюванні (кременчуцький «Будсервіс», до прикладу, під час першого конкурсу запропонував середню ціну в розмірі майже 7 грн., а в другому зменшив до 5,85 грн. – авт.). Квартплата – це послуга людям, яка має бути демократичною і лояльною. І такий тариф по розрахунках ми запропонували людям, маючи при цьому кваліфікованих працівників з відповідним досвідом, матеріально-технічну базу та сертифікат на управління. Однак вже о 16 год. 26 жовтня на сайті Тернопільської міської ради було розміщено проєкт рішення виконавчого комітету «Про визначення управителя групи багатоквартирних будинків м. Тернополя» із посиланням на протокол конкурсної комісії від 25.10.2021 р., яким фактично ще не оголошено переможців конкурсу, а лише оцінювання. А згідно з конкурсною документацією, учасник вправі оскаржити рішення комісії упродовж трьох днів. Крім того, в протоколі №3 від 16.10.2021 року, зазначено, що у лотах №8 і 9 відсутня заява про участь у конкурсі ТзОВ «Керуюча компанія «Будсервіс». Однак рішенням комісії переможцем у даних лотах визначено саме цю компанію та затверджено її рішенням виконкому. Для прикладу, протоколом конкурсної комісії від 05.09.2021 року в учасників, у яких була відсутня «заява про участь у конкурсі», пропозиції були відхилені та недопущені до оцінювання. Також юридична адреса переможця вказана як вулиця Набережна, але такої в Кременчуці немає – є Велика Набережна. На мій погляд, дії посадових осіб конкурсної комісії з призначення управителів підпадають під статті Кримінального кодексу України – службове підроблення, підробка документів. Такі кроки «вбивають» місцевий середній бізнес, адже ми зі свого боку до опалювального сезону підготували 201 будинок. Це було непросто зробити, адже комусь, наприклад, треба прокачати трубу, іншому – заварити, в когось заповітрилися батареї – треба спустити воду. День і ніч працювали, адже наказ був зробити до певного числа, і ми з цим завданням впоралися. А зараз хтось прийде на все готове і братиме за це вищу плату з мешканців, – розповідає директор ТзОВ «Коменерго-Тернопіль» Олександр Попов

На сьогодні він написав заяву про зловживання службовим становищем посадовими особами міської ради і направив її в управління стратегічних розслідувань Нацполіції в Тернопільській області. 

Цікаві деталі стали відомі й щодо планів тернопільської влади на територію, на якій вело господарську діяльність товариство «Мрія». Його адмінбудівля, гаражі, ремонтні майстерні та складські приміщення знаходились у центрі міста на вул. Острозького, 24. Майже півтора року тому, 29 травня 2020-го, задовго до конкурсу депутати міськради попереднього скликання ухвалили рішення зі зміни цільового призначення земельної ділянки площею 0,2540 га саме за цією адресою під будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з підземним паркінгом. Тому «Мрія», беручи участь у конкурсі з призначення управителя, апріорі не могла виграти, бо її доля, здається, вже давно була вирішена. Цілком імовірно, що на територію і будівлі інших ЖЕКів теж кинуто око і вони теж у недалекому майбутньому можуть піти під будівництво висоток.  

За кременчуцькою фірмою простежується тінь міністра інфраструктури 

Те, що на ринок комунальних послуг Тернополя зайшли чужинці, очевидно, сталося не випадково. Адже наше місто центральна влада країни за всіх президентів і керівників уряду ніколи не балувала. І лише цього року – нечувана щедрість. Виступаючи на засіданні Ради розвитку громад та територій, мер Тернополя Сергій Надал звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням посприяти у добудові тернопільської об’їзної (від вул. Львівської до Збаразького кільця). І сталося неймовірне – державне фінансування будівництва швидко вдалося «вибити». Загалом у рамках цього проєкту мають виділити 760 млн. грн., частина з яких уже надійшла замовнику, яким виступила Тернопільська міська рада. Куратором цих робіт, очевидно, виступає профільне Міністерство інфраструктури в особі його керівника Олександра Кубракова. І ось тут бачимо найцікавіше.

У біографії пана Кубракова, яка розмішена на офіційному сайті міністерства, зазначено, що він до отримання мандата народного депутата, з 2016-го по 2019 роки, був директором і заступником директора ТОВ «Місто для людей». І саме це ТОВ має 99% у статутному фонді «Керуючої компанії «Будсервіс», яка виграла одразу 9 лотів на обслуговування житлового фонду Тернополя. Іншого більш-менш логічного пояснення, чому фірма з Полтавщини працюватиме у Файному місті, наразі не знаходимо. 

У багатьох може виникнути логічне запитання: чи не стане її прихід можливістю за рахунок тернополян, які платитимуть ледь не вдвічі більше за комунпослуги, перекрити свої багатомільйонні борги (за даними «Оупендатабот», фінансові зобов’язання ТзОВ «Будсервіс» становлять 20 108 100 грн.), а власне утримувати «комуналку» в Тернополі не буде за що. Поки ж переможці конкурсу кажуть, що їхні так звані «хауз-менеджери» запропонують тернополянам «новий підхід до управління їхніми будинками» і відсилають зі всіма питаннями на «гарячу» лінію. Ми спробували зателефонувати за вказаним номером, однак автовідповідач повідомив, що ми зателефонували до компанії «Будсервіс Тернопіль» і потрібно дочекатися відповіді консультанта. Кілька разів пробували «дочекатися», але жодного разу нам так і не відповіли.  

За даними “Оупендатабот”, фінансові зобов’язання ТзОВ “Будсервіс” становлять понад 20 млн. грн.

До слова, вся ця ситуація – не на користь господарській діяльності споріднених суб’єктів господарювання, перед якими ЖЕКи мають фінансові зобов’язання. Через те, що мешканці боргують за квартплату, в комунальників відповідно теж є фінансові зобов’язання перед тими ж електро- і теплопостачальниками. Скажімо, після рішення виконкому, згідно з витягом із правил, має бути укладений договір про постачання електричної енергії з переможцем конкурсу, але ж борги залишаються за тим підприємством, яке вже фактично стане недіючим. Як і чим їх погашати?

У 2014 році вже мала місце схожа ситуація, і велика частка боргів була просто списана, бо не було кому їх платити. Чи не повториться цього разу таке ж? Керівники ЖЕКів, яких усунули з ринку, усвідомлюють, що їм доведеться повертати борги, але як це зробити, коли кошти з 1 листопада надходитимуть на рахунок фірми з Кременчука? 

Пригадаємо, як кілька років тому компанія з Луцька сніг у Тернополі так «прибирала», що в місті стався справжній колапс і весь рух транспорту був паралізований. Тепер же якесь підприємство з Кременчука наші будинки буде обслуговувати. Чи не повториться знову той сумний сценарій? Питання риторичне і залишимо поки його без відповіді. Прикро лише те, що всі ці незрозумілі пересічному тернополянину речі знову відбуватимуться за наш із вами кошт. І те, що депутати міської ради, яких тернополяни благословили на захист своїх інтересів, наче води в рота набрали.

P.S.: Наші журналісти намагалися отримати коментар у голови конкурсної комісії з призначення управителів Владислава Стемковського, але він не вийшов на зв‘язок. Ми також готові на своїх шпальтах висловити позицію міської ради щодо піднятої теми та обгрунтування визначення переможця із Полтавщини.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,





Новини
29 Березня
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше