Найсвіжіше:
• Помилки при виборі покрівельного покриття та як їх уникнути • «Нива» віддала в оренду двох футболістів конкуренту по Першій лізі • 40 військовослужбовців із Тернопільщини посмертно нагородили державними відзнаками • До трьох вулиць Тернополя призупинять водопостачання 2 вересня • Серце воїна з Теребовлянщини зупинилося у День Незалежності • З тіл померлих – на продаж: у сусідній з Тернопільщиною області викрили “чорних трансплантологів” • Мешканець Збаража за 20 тисяч гривень продав автомат та набої • Колишній футболіст і тренер тернопільської «Ниви» працюватиме у Футбольній академії «Тернопіль» • Освіту Чортківської громади очолила Роксолана Губ’як: що відомо про нову керівницю • Матовий чи глянцевий лак для авто: який вибрати і в чому різниця? • На Тернопільщині видали перший том «Книги пам’яті» про полеглих захисників: проєкт поєднав друковане видання та цифровий архів • На Зборівщині загорілося стихійне сміттєзвалище: вогонь охопив 70 квадратних метрів • За хабар судитимуть начальницю підрозділу ДСНС на Тернопільщині • У Тернополі суд дозволив родині загиблого військового встановити індивідуальний пам’ятник на Пантеоні Героїв • Розбив вікно і виніс 50 тисяч: на Тернопільщині затримали крадія, який обікрав кафе • Тернополянку обрано новою президенткою Асоціації олімпійців України • Йому назавжди 38: історія Героя з Тернопільщини Романа Довгалюка, який загинув у бою на Сумщині • Трагедія у Тернополі: після операції померла першокурсниця коледжу • Перша футбольна ліга Тернопільщини: борщівське дербі з трьома автоголами та одноосібне лідерство команди з Гусятинщини • На Тернопільщині судитимуть посадовицю ЦНАП та депутатку, яких обвинувачують в отриманні 2300 доларів хабаря • На Запоріжжі загинув воїн із Тернополя: сьогодні відбудеться прощання • Понад чверть мільярда гривень: біля Тернополя продають величезний промисловий комплекс із власною залізницею • Два матчі за тиждень: «Агрон» з другої спроби здолав ФК «Збараж» • У Тернополі оголосили тендер на 15 млн грн для відновлення будинку після ракетної атаки • «Терпець увірвався»: у Чорткові розривають договір через затягнутий ремонт дороги
rss

Фінансисти хапаються за голову. Що буде далі з національною валютою?


Опубліковано: 5 Грудня 2021р. о 18:51

Грудень цього року став разюче відрізнятись від попередніх років і змушує замислитись навіть обізнаних.

Тривала тепла осінь подарувала спокій українській нацвалюті, однак вже з першим снігом на валютний ринок увірвалась «буря».

Банкіри, економісти та фінансисти хапаються за голови – останні кілька років грудень був сприятливим місяцем для гривні: фінансовий рік добігає кінця, підприємства продають валюту для сплати податків та люди поспішають міняти долари на свята, подарунки, подорожі… Тому кілька останніх років у грудні нацвалюта зміцнювалась, але не цього разу.

-Гривня падає, долар – росте! Цей процес зараз є. І ми це бачимо. Ми бачимо це щодня на табло обмінників. Тільки за останні кілька тижнів долар здорожчав аж на гривню», – говорить економіст Олег Пендзин.

На курс тиснуть одразу кілька причин, кажуть експерти. “Прийшли ми в початок опалювального сезону без вугілля. За цей час вугілля значно підросло в ціні. Плюс, все, що їде з імпорту, дає додатковий попит на валюту”, – додає Пендзин.

Стрімке подорожчання іноземної валюти вплине на українські ціни. Тож фінансист Ерік Найман, радить зробити стратегічний запас і… виграти. “Просто візьміть і порахуйте, скільки ви витрачаєте за рік на те, що може довго зберігатись, і придбайте це. По-перше, дозволить вам прожити, навіть нічого не витрачаючи. А по-друге, це не знецінюється, а навпаки дорожчає», – радить фінансист.


Джерело: тсн





Новини
29 Серпня
28 Серпня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше