Найсвіжіше:
• Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку • Дитина задихалася і потребувала негайної допомоги тернопільських лікарів – історія з щасливим кінцем • За збут психотропних речовин «закладчику» з Кременеччини загрожує до 10 років позбавлення волі • У важкому стані до реанімації доправлений працівник агропідприємства на Тернопільщині • Лубінець хоче, щоб із конфліктом у Тернополі між родиною переселенців та бібліотекою розібралася ТОВА • У сусідній з Тернопільською області військовозобов’язаний помер дорогою до навчального центру • У Тернополі судитимуть колаборантку з Херсонщини, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму • Померла співачка з Бережанщини • Консульські послуги українцям за кордоном: правда та фейки • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу загиблого на Донеччині 43-річного військовослужбовця • Мешканці центральної частини Тернополя залишаться без світла • Два роки тюрми – такий вирок суду чоловікові, який чинив опір патрульним у Тернополі • Після ряду скандалів керівник тернопільської лікарні пішов з посади • У сусідній області ціле місто на межі техногенної катастрофи • Як правильно підібрати сукню в онлайн-магазині? • Два роки не був на свіжому повітрі: соццентр утримував пенсіонера проти волі • Слоты с тремя барабанами все еще в моде: новинки жанра • Завтра Тернопільщина зустрічатиме тіло загиблого на війні Героя • Вышла новинка Big Burger Load it up with Xtra Cheese — рассказываем главное об игре • На Тернопільщині стався замах на кримінального авторитета • Ліга чемпіонів Тернопільщини: дві серії пенальті та неймовірний камбек «Зелених левів» (+фото)
rss

Державний аграрний реєстр: що варто про нього знати?


Опубліковано: 28 Грудня 2020р. о 9:03


Верховна Рада України ухвалила закон, що змінює правила отримання аграріями держпідтримки, які мають зробити її більш доступною. Зокрема, планується запровадити Державний аграрний реєстр. Про принципи державної підтримки сільського господарства України на 2021 рік розповів директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Володимир Стахів.

Володимир Стахів

Державний аграрний реєстр – державна автоматизована інформаційна система збирання, обліку, накопичення, оброблення та надання інформації про виробників сільськогосподарської продукції та сільськогосподарську діяльність, яку вони здійснюють.

– Закон передбачає принципи державної підтримки, якими є прозорість та публічність, прогнозованість та послідовність, справедливість та ефективність, цільове спрямування державної підтримки. Справедливість державної підтримки сільського господарства України забезпечується шляхом пропорційності розподілу державної підтримки та обмеження максимального розміру підтримки на одного виробника сільськогосподарської продукції. Із запровадженням аграрного реєстру передбачається щорічно за кожним видом державної підтримки один виробник сільськогосподарської продукції з урахуванням пов’язаних з ним осіб може отримати державну підтримку в сумі не більше, ніж 10 тисяч розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року, – розповідає Володимир Стахів.

На 1 січня 2021 року визначено мінімальну заробітну плату в розмірі 6000 грн. Отже, сільгосппідприємство може отримати протягом року фінансову підтримку по всіх програмах у розмірі 60 млн. грн.

Разом з тим особа, яка претендує на отримання державної підтримки, передбаченої цим законом, зобов’язана повідомити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, політики у сфері сільського господарства про всіх пов’язаних з нею осіб, які протягом бюджетного року є отримувачами державної підтримки, а також про зміни стосовно таких пов’язаних осіб.

– Цільове спрямування державної підтримки забезпечується пріоритетним наданням державної підтримки малим фермерським господарствам, у тому числі сімейним фермерським господарствам, які мають у власності або користуванні не більше 100 га земель сільськогосподарського призначення та річний дохід, який від реалізації продукції не перевищує 5 мільйонів гривень, – додає Володимир Миронович.

Обсяг і види державної підтримки малим фермерським господарствам, у тому числі сімейним, на наступний рік розраховуватимуться щороку, виходячи з фактичної чисельності таких господарств у поточному році. Обсяг цієї підтримки, що залишився нерозподіленим між малими господарствами, у тому числі сімейними, спрямовується на державну підтримку інших виробників сільськогосподарської продукції.

Варто зазначити, що державний аграрний реєстр ведеться шляхом добровільного внесення виробниками сільськогосподарської продукції достовірних відомостей про себе та відображення відповідних актуальних відомостей у Державному аграрному реєстрі в порядку його електронної інформаційної взаємодії з іншими державними реєстрами та кадастрами.

– Виробники сільськогосподарської продукції мають право зареєструватися (самостійно або через центри надання адміністративних послуг) у Державному аграрному реєстрі, отримати доступ до особистого кабінету та управління своїм профілем. Там вони мають право: на отримання державної підтримки на основі інформації, що міститься в реєстрі, в тому числі інформації, отриманої шляхом інформаційної взаємодії Державного аграрного реєстру, з іншими реєстрами та кадастрами, без надання відповідних відомостей у паперовій формі. На безкоштовне отримання інформації стосовно себе з Державного аграрного реєстру, в тому числі інформації, отриманої шляхом інформаційної взаємодії з іншими державними реєстрами, з яких забезпечено технологічну сумісність технічних рішень аграрного реєстру. На подання заявок на отримання державної підтримки, а також документів дозвільного характеру за допомогою програмних засобів ведення аграрного реєстру, на управління своїм профілем в особистому кабінеті, надання доступу до інформації, що міститься в ньому, – підсумував директор департаменту АПК.

Зауважимо, що інформація щодо внесення у Державний аграрний реєстр особистих селянських господарств, які не зареєстровані як фізична особа – підприємець або юридична особа, не є підставою для стягнення з них податків та зборів, крім плати за землю. Вона використовується органами статистики як офіційна та включається в офіційну статистичну інформацію. Натомість використовується як офіційна при отриманні документів дозвільного та іншого характеру від органів державного управління та органів державної влади.

Іванка Біла

 

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор:
Мітки: ,

Перегляньте також:





Новини
23 Квітня
22 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше