Найсвіжіше:
• Лікарі, які брали гроші за вплив на голову Хмельницької МСЕК Тетяну Крупу, пішли на угоду • Голова громади на Тернопільщині повідомив про кількість загиблих на війні мешканців • У Кременці горіла багатоповерхівка: троє людей шпиталізовані • Воїн з Борщева з позивним “Сокіл” загинув унаслідок важкого поранення, яке отримав, допомагаючи побратимам на полі бою • 16 лютого у Тернополі визначать кращу ветеранську футзальну команду області • У Тернополі ортопед-травматолог зі США оперує поранених військових • Пішов до лав небесних воїнів: 15 лютого тернополяни прощатимуться із загиблим Героєм • У Курській області загинув військовий з Тернопільщини • Військовозобовʼязаним українцям віддадуть закордонні паспорти • Смертність на Буковині майже вдвічі перевищує народжуваність • На Харківщині помер розвідник-прикордонник з Тернопільщини • Знущання з диких кабанів на Тернопільщині: обвинувачені уникнули ув’язнення через угоду зі слідством • У Тернополі знайшли тіло жінки з ознаками насильницької смерті • На Луганщині загинув 28-річний військовий з Тернопільщини • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернополя: свій останній бій воїн прийняв на Харківщині • Тернопільщина 15 лютого зустрічатиме загиблого офіцера • Житель Тернопільщини отримав умовний термін за адміністрування Viber-спільноти про ТЦК • Як вибрати фарбу для бетонної поверхні • На Теребовлянщині п’яний водій не впорався з керуванням і заїхав у дерево  • Тернопільський арбітр успішно пройшов навчально-тренувальний збір у Києві • Суд відправив за ґрати водія з Кременецького району, який тверезим не сідав за кермо • На Шумщині вихід на лід дитини ледь не призвів до фатальних наслідків • У Кременці на пішохідному переході авто збило дівчинку (+фото) • Двоє 24-річних тернополян організували незаконну схему виїзду військовозобов’язаних за кордон • Шахраї видурили у тернополянина понад 1,2 мільйона гривень
rss

Чиновники привласнили 13 мільйонів гривень: тернопільський слід 


Опубліковано: 2 Лютого 2025р. о 16:30

Гроші нараховувались військовим, які не знаходилися у зоні ведення активних бойових дій, особам, котрі взагалі не проходили службу або самовільно залишили військову частину.

Серед підозрюваних – командири частин, керівники та службовці окремих підрозділів / фото Нацполіція

Підозру отримали 13 військовопосадовців за незаконне нарахування понад 13 млн грн додаткових виплат.

Як повідомили у Нацполіції, кошти нараховувались військовим, які не знаходилися у зоні ведення активних бойових дій, особам, котрі взагалі не проходили службу або самовільно залишили військову частину.

Серед підозрюваних – командири частин, керівники та службовці окремих підрозділів, колишній начальник обласного ТЦК та СП. За вказівкою одного з фігурантів підлеглі навіть незаконно видобували корисні копалини та ремонтували його будинок та його родичів.

Так, на Черкащині командир військової частини підписав наказ про виплату додаткової винагороди 91 військовому, який не брав участь у бойових діях. В цьому випадку сума незаконно нарахованих коштів сягнула 5 945 000 грн.

Подібна ситуація і в Чернігівській області. Єдина різниця – в сумі виплачених коштів. Тут начальник штабу військової частини преміював додатковою винагородою службовців на загальну суму 412 500 грн.

В Одеській області т.в.о. помічника командира військової частини з фінансово-економічної роботи безпідставно нарахувала чотирьом особам, які самовільно залишили частину, понад 545 000 грн, а заступник начальника штабу іншої військової частини за підробленими документами отримав безпідставно 670 000 грн.

А на Тернопільщині командир та начальник підрозділу взводу нарахували та виплатили понад мільйон гривень службовцям, які згідно з наказами перебували у районі ведення бойових дій, а фактично знаходилися за місцем проживання.

У Дніпропетровській області підозру отримав колишній обласний воєнком – нараховував понад мільйон гривень у якості виплат особам, які військову службу не проходили.

На Хмельниччині командир бригади виплатив п’ятьом військовослужбовцям нібито за участь у бойових діях по 30 тис. грн поки вони ремонтували його будинок та його родичів. Крім того, ці особи, використовуючи спеціальну військову техніку, займались незаконним видобутком вапняку та будівельного каменю для будівельних робіт. Сума завданих збитків понад мільйон гривень.

На Львівщині командир батальйону безпідставно виплатив майже 370 000 грн, а в Рівненській області командир роти нарахував військовій 740 000 грн. На Закарпатті працівниця військової частини ввела в оману своє керівництво про нібито своє перебування на службі на певній дільниці та отримала понад 250 000 грн.

В Луганській області оперативники зібрали матеріали, які стали підставою для оголошення підозр двом військовослужбовцям за фактом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів. Як наслідок особи, які не брали участь у бойових діях отримали майже 1 200 000 грн додаткових виплат.

Усім фігурантам слідчі повідомили підозри. Залежно від ролі та участі у протиправній діяльності їх дії кваліфіковані:

– ч. 2 ст. 367 (“службова недбалість”);

– ч. 4 ст. 425 (“недбале ставлення до військової служби”);

– ч. 2 ст. 364 (“зловживання владою або службовим становищем”);

– ч. 4 ст. 409 (“ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом”);

– ч. 4 ст. 191 (“привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”);

– ч. 3, 4 ст. 190 (“шахрайство”);

– ч. 1 ст. 366 (“службове підроблення”) Кримінального кодексу.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн





Новини
15 Лютого
14 Лютого
Який рівень інфляції ви очікуєте у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше