Найсвіжіше:
• У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону? • Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік
rss

Чим збагатилися торік голови районних рад Тернопільщини?


Опубліковано: 4 Червня 2019р. о 14:25


Чим збагатилися торік голови районних рад Тернопільщини?

Голови районних рад із проведенням децентралізації практично втратили свої функції. Доходить до абсурду, коли в одному з районів Тернопільщини голову і апарат райради утримує тільки одне село, яке не ввійшло в громаду. Швидше за все, через півтора року, коли відбуватимуться чергові місцеві вибори, такого інституту як районні ради вже не буде, адже їм по-великому рахунку нічим буде керувати після завершення децентралізації. Сьогодні ж ми вирішили показати, як і чим збагатилися за рік голови райрад Тернопільщини, та проаналізувати їхні електронні декларації за 2018 рік.

Плюс пенсії і соціальна допомога

У голови Бережанської районної ради Василя Білика минулого року заробітна плата зросла на 70 тисяч гривень у порівнянні з даними, які він оприлюднив роком раніше. В 2018 році він заробляв майже 20 тисяч гривень щомісяця, а загалом річна зарплата склала 235 115 грн. Його дружина – Ольгиа Ярославівна, працюючи у кредитній спілці, поклала до сімейного бюджету майже 50 тис. грн. Отримуючи на пару з чоловіком ще й пенсію, дружина голови не цуралася оформити соціальну допомогу в Бережанському районному та обласному центрах зайнятості на загальну суму майже 20 тис. грн. До речі, на пані Ольгу оформлена вся нерухомість родини Біликів. А це житловий будинок у Бережанах площею 172,1 кв. м, літня кухня, гараж та стайня. Також у Біликів є чотири земельні ділянки – по дві в пана Василя та його дружини. На Ольгу Ярославівна також записаний легковий автомобіль російського автопрому (ВАЗ-21104) та причіп.   

Районний безхатченко

Тривалий час у Борщівській районній раді немає законно обраного голови, а його обов’язки виконує «свободівець» Андрій Русенко. Його велика родина у складі глави сімейства, дружини, двох доньок, сина та пасинка не має власного житла. У деклараціі чиновника немає жодного квадратного метра нерухомості, також немає відомостей, що він чи хтось з його родини винаймає житло. Хоча Андрій Орестович і повідомив, що місцеве його фактичного проживання – Борщів. На сьогодні родина Русенків володіє тільки трьома земельними ділянками у двох областях – Тернопільській і Львівській, автомобілем «Renault Clio» (2001 року випуску), придбаним у 2017 році за смішні 14 000 гривень (менше 500 доларів ).

Повернуті борги та «зелений» тариф 

Родина голови Бучацької райради Віталія Фреяка, не зважаючи на те, що працює на державу (дружина Оксана Богданівна трудиться в Пенсійному фонді), активно використовує альтернативні джерела електроенергії, яку ще й продають ВАТ «Тернопільобленерго». За так званий «зелений» тариф голова райради поклав до сімейного бюджету 54 094 грн., а його дружина утричі більше –

186 686 грн. Окрім заробітних плат, які у сімейства Феряків склали – 234 708 грн. (Віталій Фреяк) та 137 849 грн. (Оксана Фреяк), родині було повернуто борг у сумі 17 тисяч доларів, що в перерахунку на українську валюту склало майже пів мільйона гривень.

Родині Фреяків нема на що жалітися в плані нерухомості – особисто пан Віталій має у власності будинок площею 237,7 кв. м, гараж на цілих 127,8 «квадратів», а також магазин та кафе. Ще одним житловим будинком (площею 112,1 кв. м) володіє його дружина. Окрім того, Віталій Фреяк має 840 акцій (по 210 грн. за штуку) ВАТ «Рівнеазот”.

Дружині – машину, собі – мотоцикл

Родина голови Гусятинської районної ради Василя Бойчука у минулому році отримала доходу понад 400 тисяч гривень. Заробітна плата у керівника одного з найбільших районів області склала 260 017 грн., ще 35 355 грн. він отримав пенсії. Майже 10 тисяч гривень щомісяця заробляла його дружина Віра Олексіївна – у рік сума набігла в розмірі 113 904 грн. Має родина голови Гусятинщини два будинки. Більший (площею 263 кв. м) зареєстровано на пана Василя, менший (88,8 «квадратів») – на дружину. У Бойчуків є два транспортних засоби, але якщо Віра Олексіївна їздить на російському «ВАЗі», то її чоловік… на мотоциклі «Урал».

Продав той самий склад

Голова Заліщицької районної ради Іван Дрозд входить до ТОП-3 серед своїх колег щодо заробітної плати. Воно у нього найвища і становила без кількох гривень – 300 тисяч, або майже 25(!) тисяч щомісяця. Вперше він отримав пенсійні виплати, вони у нього склали в 2018 році 28 439 грн. Не погано заробляє і його дружина Оксана Дмитрівка, котра, працюючи в Заліщицькому обласному навчально-реабілітаційному центрі, поклала до сімейного бюджету 184 472 грн. (понад 15 тис. грн. щомісяця). Що цікаво, згідно декларації пан Дрозд отримав дохід від продажу комплексу нежитлових приміщень у Заліщиках, за які він вторгував 706 151  грн. Але найцікавіше те, що ці приміщення заліщицький чиновник вже раніше продав, і за ту ж суму, але в 2017 році. Про що вже раз вказував у декларації за 2017 рік. Невже забув? Цілком можливо, бо в теперішній декларації пан Іван не повідомив, куди дівся його корейський легковик «KIA Magentis» (2008 року випуску).

Варто зазначити, що Іван Дрозд у минулому погасив кредит у розмірі 167 грн.

Два трактори і три будинки

Голови Збаразької райради Світлана Боднар має у власності два житлових будинки – у самому Збаражі (площа 73,1 кв. м) та в селі Витківці (40,2 кв. м). Ще один будинок, значно більшої площі – 190,1 кв. м – у праві власності має чоловік чиновниці Василь Богданович. Він його придбав у 2016 році за 555 400 грн. Родина Боднарів має шість земельних наділів, два з яких – площею понад 20 тисяч квадратних метрів. Одразу три транспортних засоби знаходяться в автопарку чоловіка голови райради. Це – легківка «Chevrolet Aveo» (2006 р.в.) та два трактори – Т-150К і МТЗ-80. 

До слова, Світлана Миколаївна – єдина зі своїх колег, яка в декларації повідомила про те, скільки вона витрачає на утримання житла. Виявилось – 85 тис. грн.

Купив автомобіль за 120 тисяч

Голова Зборівської райради Богдан Максимів – один із керівників районів, який минулого року придбав автомобіль. 10-річну «KIA Sportage» чиновник купив за 120 тисяч гривень. Варто зауважити, що в Максиміва це другий «стальний кінь», перший – старенька «сімка» 1986 року випуску.

На керівній посаді у Зборівському районі Богдан Максимів заробив понад 220 947 гривень, ще майже 150 тисяч отримала його дружина – Галина Романівна, спершу працюючи у відділі освіти Зборівської РДА, а згодом помінявши роботу на управління освіти, культури, молоді і спорту, праці та соціального захисту населення Зборівської міської ради. Окрім основних заробітків, родина Максимівих отримує певні кошти від здачі в оренду землі. Глава сімейства на цьому заробив 4,7 тис. грн., а його тесть, Роман Васильович, майже 6 тисяч. Саме у власності останнього знаходиться вся нерухомість родини Максимівих: будинок (110 кв. м), гараж (24), літня кухня (90).

Голова родини живе на обійсті сватів

Родина голови Козівської районної ради Петра Репели цікава тим, що вони живуть разом із батьками дружини – Дем’яном Пилиповичем та Стефанією Томківною у селі Вікторівка, яке розташоване поруч із Козовою. Житловий будинок площею 90 «квадратів» оформлений на свата. Заробив голова райради в минулому році 250 717 грн., ще майже 78 тис. грн., працюючи в Козівській районній лікарні, поклала до сімейного бюджету його дружина – Марія Дем’янівна. Петро Репела володіє земельною ділянкою площею 10 тис. кв. м, ще чотири земельні наділи мають їхні свати. Із транспортних засобів у родини голови Козівщини є два «ЗАЗи» – «Славута» та «Чері Амулет», а в його дружини – 29-річний «Москвич».

Продав склад і магазин

У ТОП-3 за рівнем доходів з-поміж усіх голів районних рад потрапив очільник Кременецької райради Володимир Стефанський. У загальному сума його прибутку набігла майже до мільйона гривень, з яких 280 тис. грн. становила заробітна плата. Левова частка доходу була отримана від продажу об’єктів нерухомості. За склад площею 596,90 кв. м пан Стефанський вторгував 435 737 грн., а за магазин у Кременці площею 27,7 кв. м – усього 26 тис. грн. Близько 67 тисяч заробила, займаючись підприємницькою діяльністю, дружина голови – Тетяна Василівна. А заробляє родина Стефанських на землі (у їхній власності знаходяться сім наділів) та об’єктах комерційної нерухомості (їдальня, комплексно-приймальний пункт).

Стефанські довіряють японському автопрому і мають у власності кожен по «Мазді», на голову сімейства зареєстрований також вантажний автомобіль «ФАВ», а дружина в додачу має ще й «Таврію».

Володимир Анатолійович сплачує одразу три кредитних лінії у трьох банках. Загалом у минулому році на погашення кредитів сплатив 175 тис. грн. У готівці він тримає 325 тис. грн. 

Має авторські патенти на пісні

Голова Лановецької районної ради Руслана Кушнір з 1997 року володіє незначним пакетом акцій  ВАТ “Нафтопереробний комплекс – Галичина” та Тернопільської фармацевтичної фабрики. На квартиру в Ланівцях площею 52,6 кв. м пані Руслана має лише третину власності, а в житловому будинку у Ванжулові живе з чоловіком Ігорем Ярославовичем та сином Дмитром за безкоштовним договором оренди. Зате у пані Руслани від 2002 року є два авторських патенти на слова і музику до пісень «Святий Миколай» і «Різдво».

Першість із наповнення сімейного бюджету родини Кушнірів тримає слабка половина. Пані Руслана минулоріч заробила 273 786 грн., що вдвічі більше, ніж її чоловік, котрий, працюючи у відділі освіти, молоді та спорту Лановецької РДА, отримав зарплату в розмірі 124 707 грн.

Цікаво, що Руслана Кушнір – одна з небагатьох керівників районів області, яка не має у власності жодного квадратного метра землі.

Продовжує будуватись у курортній Тисмениці

Родина голови Монастириської райради Володимира Данилюка у селі Задарів має житловий будинок площею 109 «квадратів» та господарську будівлю (119,3 кв. м). Обидва об’єкти оформлені на дружину – Тетяну Володимирівну. Але, очевидно, на Монастирищині Данилюки жити в майбутньому не збираються, а тому проводять будівництво ще одного будинку в курортній Тисмениці Івано-Франківської області площею 270 «квадратів». Дружина голови, працюючи у відділі освіти Монастириської РДА, минулоріч заробила 147 100 грн., що майже на сто тисяч менше, ніж її чоловік (237 886 грн.). Окрім того, Тетяна Володимирівна ще є повноправною власницею ПП “Задарів-Агро”.

Що цікаво, Володимир Данилюк через Бучацьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соцстраху оформив путівку в санаторій, яка йому обійшлася в 14,4 тис. грн.

Без авто і землі, але з тисячами доларів

Судячи з декларації про майновий стан за 2018 рік, аскетичний спосіб життя веде голова Підволочиської районної ради Ігор Монартович. У його власності лише четверта частина квартири у Підволочиську площею 73,2 кв. м, решта – у власності його матері та рідної сестри, з якими голова разом проживає. Немає у голови Підволочищини ні власного автомобіля, ні землі. Зважаючи на доволі скромний спосіб життя, пан голова збільшив свої заощадження в готівці. Якщо в 2017-му в нього під «подушкою» було сім тисяч доларів, то в минулому році ця сума збільшилася на три тисячі і становить 10 тисяч. А поповнювати заощадження є чим, адже працюючи головою Підволочиської райради, в підпорядкуванні якої по великому рахунку лише одна сільська рада в селі Токи, пан Монартович отримав чи не одну з найбільших заробітних плат серед своїх колег – 298 249 грн. (24,9 тис. грн. щомісяця). Загалом для його родини минулий рік у фінансовому плані теж був вдалим. Рідна сестра голови – Олена, працюючи в Головному територіальному управлінні юстиції у Тернопільській області, заробила 158 385 грн., ще на 100 715 грн. поповнився родинний бюджет завдяки матері голови Олені Станіславівні, яка працює у відділі освіти Підволочиської селищної ради. Також остання отримала 28 823 грн. пенсії та два профспілкових транші на загальну суму майже 32 тисячі гривень. 

Продала машину, щоби погасити кредит

Голова Підгаєцької районної ради Ірина Баран у 2017 році отримала кредит на суму 38 тисяч гривень. Очевидно, щоби його погасити, вона минулоріч продала стареньку «Ауді 80» (1990 року випуску) за 35 200 грн. А вже цьогоріч чоловік голови Підгаєччини, лікар-анестезіолог місцевої районної лікарні Ігор Іванович, за 120 тисяч продав ще один транспортний засіб – «BMW E316» (1999 р.в.), щоби наприкінці квітня купити за 180 тис. грн. «Фольксваген Гольф» (2009 р.в.).

Працюючи в одному з найменших районів області, пані Ірина отримала одну з найбільших зарплат серед своїх колег – 288 422 грн. або 24 тисячі щомісяця. Ще 114 944 грн. поклав до сімейного бюджету її чоловік.

Родина Баранів довіряє українським фінустановам та тримає в них усі свої заощадження – 3 365 доларів та 122 тис. грн.

Плюс – земля, мінус – квартира

Голова Теребовлянської районної ради Ігор Смільський у 2018 році за 117 тисяч гривень придбав автомобіль «Volkswagen Polo»(2013 р.в.). Але це не єдина обновка Смільських. Дружина голови ради Раїса Семенівна прикупила дві земельні ділянки у Тернополі та Байківцях. За першу площею 222 кв. м заплатили 14 500 грн., за другу площею 537 «квадратів» довелося викласти 191 790 грн. На останній вже розпочато зведення житлового будинку площею 181 кв. м. Варто зауважити, що житловою нерухомістю родина Смільських не обділена. Голова сімейства володіє двома квартирами: у Тернополі (66 кв. м) та Теребовлі (65, 4 кв. м).

Щоби придбати землі, пані Раїса дві земельні ділянки минулоріч продала – шість соток у Тернополі і 20 тис. «квадратів» у селі Нова Могильниця (Теребовлянський район). Усього дружина голови Теребовлянської райради вторгувала 32 460 грн.

Сімейний бюджет Смільських формували заробітна плата пана Ігоря (207 277 грн.) та пенсії – його (41 802 грн.) і дружини (16 910 грн.).

Зарплатний рекордсмен

Заробітна плата голови Тернопільської районної ради Андрія Галайка у минулому році становила 448 596 грн., що майже на півтори сотні більше, ніж у будь-кого з його колег. Понад 37 тис. грн. щомісяця заробляв керівник приміського Тернопільського району, в той час як голова Тернопільської РДА Олександр Похилий минулоріч мав щомісяця 14,3 тис. грн. Відчуваєте різницю?

У 2018-му пан Галайко продав за 21 тисячу гривень «Део Ланос» (2006 р.в.) і тепер у нього залишилася одна автівка – «Peugeot 5008» (2013 р.в), яку йому «пригнали» з Бельгії за 186 026 грн.

Живе родина Галайків у В. Березовиці в будинку площею 182,1 кв. м, який належить громадянину Володимиру Голибороді. Є в Галайків три земельні ділянки, при цьому вони розкидані по всьому Тернопільському районі – Лозова, Чистилів, В. Березовиця.

Стандартний джентльменський набір чиновника

Голова Чортківської районної ради Віктор Шепета у 2018 році особливо нічим не виділився. Все ті ж квартира у Чорткові (площа 78,9 кв. м) та гараж (19,7 «квадрата»), а також дві автівки, одна з яких – позашляховик «Hyundai Tucson» (2008 р. в.), друга – «Део Ланос» (2007 р.в.). Живе сім’я Шепетів виключно на заробітну плату. У голови сімейства вона минулоріч склала 268 543 грн. (плюс 77 тисяч до попереднього року), у його дружини – Наталії Орестівни – 89 349 грн. (плюс 17 тисяч).

Земля і ще раз земля

Голова Шумської районної ради Тарас Корець, котрий мешкає самотньо, може похвалитися лише землею. В його власності – три наділи в селі Піщатинці (Шумський район) загальною площею 36 800 кв. м. Усе решта доволі скромно – маленький будинок у селі площею 47,8 кв. м, не має авто, до того ж голова живе виключно на одну зарплату, яка у 2018 році склала 224 317 грн., що в перерахунку на місяць становило 18,7 тис. грн. 

 

ТОП-5 «грошових мішків»

  1. Фреяк Віталій – 1060 587 грн.
  2. Стефанський Володимир – 973420 грн.
  3. Монартович Ігор – 617 945 грн.
  4. Дрозд Іван – 602 763 грн.
  5. Галайко Андрій – 549 381 грн.

ТОП-5 зарплатної відомості

  1. Галайко Андрій – 448 596 грн.
  2. Дрозд Іван – 299 576 грн.
  3. Монартович Ігор – 298249 грн.
  4. Баран Ірина – 288 422 грн.
  5. Стефанський Володимир – 280611 грн.

ТОП-5 «латифундистів»

  1. Стефанський Володимир – 55 644 кв. м
  2. Боднар Світлана – 49 822 кв. м
  3. Максимів Богдан – 46798 кв. м
  4. Корець Тарас – 36 800 кв. м
  5. Русенко Андрій – 21 996 кв. м.

ТОП-5 власників нерухомості

  1. Фреяк Віталій – 762,8 кв. м
  2. Стефанський Володимир – 591,4 кв. м
  3. Данилюк Володимир 4– 498,3 кв. м
  4. Бойчук Василь – 351,8 кв. м
  5. Дрозд Іван – 308 кв. м

Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше