Найсвіжіше:
• Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла
rss

Чому тернопільським легкоатлетам не дозволяють перевдягатися у роздягальнях стадіону?


Опубліковано: 16 Вересня 2016р. о 14:03


img_5167

Минулого тижня на Тернопільському міському стадіоні відбулася велика зустріч легкоатлетичного активу області з представниками управління фізичної культури і спорту ТОДА. Одна з піднятих тем – неможливість користування роздягальнями та душовими Тернопільського міського стадіону. 

Виявляється, до і після тренувань легкоатлети змушені перевдягатися просто на трибунах тернопільського стадіону, відвертаючись та ховаючись один від одного. І це при тому, що на стадіоні водночас тренуються дівчата та хлопці. Більше того, така ситуація має місце не з простими спортсменами, підростаючим поколінням, хоча і до них мало би бути цивілізоване ставлення, а з атлетами, які спортивними досягненнями на міжнародному та всеукраїнському рівнях прославляють Тернопільську область і місто Тернопіль зокрема. Лише в 2016 році тернопільські легкоатлети на чемпіонатах та кубках України здобули понад 40 медалей. У таких важких умовах доводиться тренуватись членам збірної України, учасникам чемпіонатів світу та Європи Івану і Наталії Стребковим, Сергію Круку, Івану Карюку, Христині Поворознюк, Василю Макуху та іншим. Загалом на центральному стадіоні тренуються 20-30 спортсменів у день, які являються якщо не членами збірних команд України, то кандидатами до них, або перспективними юними атлетами, які подають великі надії у спорті.  

Загалом ця історія триває з 2012 року, відколи легкоатлетів перестали пускати в роздягальню, хоча раніше подібних перепон ніхто не чинив. Як повідомив голова обласної федерації легкої атлетики Валерій Єднак, при зверненні з подібним проханням до директора стадіону той повідомив, що у нього немає коштів на прибирання роздягальні після легкоатлетів.

За словами спортсменів і їх тренерів, уся проблема в тому, що вони представляють область (після ліквідації тернопільської міської ДЮСШ №3 в обласному центрі немає жодного легкоатлетичного відділення), а стадіон належить місту. І саме через різне підпорядкування відсутні спільні точки дотику. Але питання в тому, що на головній спортивній арені області тренуються здебільшого міські спортсмени, з ними працюють тренери, які живуть у Тернополі, тому кому, як не тернополянам, має належати комунальний стадіон і його приміщення. Тут свою позицію мав би висловити і керівник міського відділу молоді і спорту Валерій Кравчук, котрий являється віце-президентом обласної федерації…

Начальник міського управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Микола Круть повідомив, що приміщення під роздягальню легкоатлетам надали.

– Коли легкоатлети попросили надати приміщення на стадіоні, то вони говорили, що мають можливість зробити повноцінний ремонт. Коли ж їм його на безоплатній основі надали, то вже виявилось, що грошей у них немає. Вийшло так, що легкоатлети отримали приміщення і по суті його не використовують. Окрім того, для зберігання речей використовували суддівську кімнату, в якій розтрощили душову кабінку. Ті, щоправда, кажуть, що то не вони зробили, але, окрім них та суддів, туди більше ніхто не заходить, – зазначив Микола Круть.

Валерій Єднак підтверджує, що представникам «королеви» спорту надано в користування приміщення та стадіоні.

– І справді, нам виділили підтрибунне нежитлове приміщення північної трибуни КП “Тернопільський міський стадіон”, де свого часу футбольні фанати зберігали свої барабани й іншу атрибутику. В його ремонт ми вклали понад 10 тис. грн., але виявилось, що воно не придатне для використання в якості роздягальні. Через велику вологість там створюється конденсат, а від нього – сирість, цвіль. Відповідно, при його використанні ця антисанітарія може відбитися на здоров’ї спортсменів. Щоб побороти вологість, провести вентиляцію, як нам порахували, потрібно вкласти ще 30 тис. грн. Таких коштів у нас немає, бо ми громадська організація, яка існує за членські внески (10 грн. на рік). Та трішки нам допомагає Всеукраїнська федерація легкої атлетики (в 2015 році з Києва отримали 8 тис. грн.), – розповів Валерій Єднак.    

Начальник обласного управління фізичної культури та спорту Віктор Мацикур у коментарі «Номер один» повідомив, що, як тимчасовий вихід із ситуації, пропонує передбачити кошти в бюджеті обласної ДЮСШ або ШВСМ, щоб котрась із них уклала договір з КП «Тернопільський міський стадіон» і платила оренду погодинно за право легкоатлетів користуватися роздягальнею. Пан Єднак уточнив, що спортсменам роздягальня потрібна щонайбільше дві години в день та п’ять днів на тиждень, причому вони готові зміщати графік у випадку проведення на стадіоні футбольних матчів чи інших спортивних заходів. Наразі стадіон та профільне міське спортивне управління взяли паузу…

Дуже хочеться, щоб міська й обласна гілки влади хоча б у питанні спорту забули про різного роду розбіжності та об’єдналися навколо ідеї зробити Тернопільський міський стадіон багатофункціональною спортивною спорудою, яка би по-справжньому стала центром спортивного життя громади краю.

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше