Найсвіжіше:
• Як правильно підібрати житло в новому будинку • Помер екс-нападник тернопільської «Ниви» • Завтра на одній вулиці Тернополя не буде світла • Завтра на Тернопільщині 98 населених пунктів будуть без світла • На Тернопільщині збирають кошти на відновлення усипальниці Потоцьких • Сучасна стоматологія в Києві • На двох вулицях Тернополя перекриють рух транспорту • Футбольний лідер Тернопільщини запросив двох гравців з професійного ФК «Епіцентр» • На Бучаччині п‘яний водій тицяв поліції 500 гривень • Проти чиновників Тернопільської міськради відкрито кримінальну справу • Час чи кілометраж? Як часто автомобілю потрібне технічне обслуговування • Екс-гравець тернопільської «Ниви» перейшов у «Рідну Борщівщину» • Якою вакциною отримав щеплення голова Великогаївської громади?  • У Збаражі за 30 мільйонів облаштують набережну озера (+фото) • Ортопед Олександр Цокало: «Метод PRP-терапії тепер використовують і при лікуванні артрозу» • 28-30 липня в Тернопільському районі не буде газу • На Тернопільщині затримали гвалтівника дитини • Завтра у центрі Тернополя не буде світла • «Алея зірок» у Тернополі поповниться двома іменними та однією загальною зіркою • Завтра на Тернопільщині 87 населених пунктів будуть без світла • У Тернопільському пологовому народилася двійня • На Тернопільщині працюватимуть 76-пунктів масової вакцинації • А все-таки самотність допомогла їй стати на ноги. Життєва історія • Проєкт «Ноутбук кожному вчителю» – 1592 педагоги Тернопільщини отримають ноутбуки для роботи • Торт «Пеньок із маком» від пані Оксани
rss
Будинки, землі, гаражі й машини: що набула за рік районна еліта

Опубліковано: 11 Травня 2018р. о 17:00 Переглядів: 828Із завершенням кампанії з електронного декларування доходів українського чиновництва «Номер один» продовжує знайомити читачів зі статками місцевої еліти та підготувала аналіз декларацій голів РДА Тернопільщини за 2017 рік, порівнявши їх зі статками, які декларували чиновники у попередні роки.

Іномарку продав за 500 доларів

Голова Бережанської РДА Ігор Гринкевич заслуговує нашої особливої уваги, адже вперше потрапив у наше дослідження, позаяк лише в березні 2018 року став керівником РДА, а до 2015-го був головою Курянівської сільської ради. А перед призначенням працював заступником голови райдержадміністрації. У його власності є житловий будинок у Курянах площею 251,7 кв. м,  а також гараж, стайня, стодола і навіть літня кухня, а в дружини – пані Лесі Федорівни – магазин-кафетерій на 212,3 кв. м. Також сімейство Гринкевичів володіє одразу сімома земельними ділянками доволі великої площі в Бережанах, Курянах, Підвисокому і Дублянах. Має родина голови Бережанщини старенький 28-річний «Mersedes 208D», оформлений на дружину. На початку цього року був «залізний кінь» і в голови сімейства – «Volkswagen LT28» (2000 р. в.), але він його продав, якщо вірити декларації, за 14 тис. грн. (приблизно 500 доларів).

Плюс 1500 євро

Керівник Борщівської РДА Людмила Юзьків свого житла не має, а мешкає у квартирі сина, зате має у власності нежитлове приміщення площею 60 кв. м у Борщеві.  Заробила пані Людмила в році, що минув, майже на 50 тисяч більше, ніж у 2016-му. Вони їй зайвими точно не будуть, адже вона єдина в родині приносить гроші до сімейного бюджету і виключно з посади голови РДА. Якщо в 2016 році жінка-керівник району тримала «під матрацом» 500 євро, то минулоріч ця сума зросла до двох тисяч. Також у готівці на «чорний день» стабільно з року в рік тримає 6700 «зелених».

Земля у Лазурному

Очільник Бучаччини Віталій Бебих у минулому році нічого не придбав, але й не втратив. Йому гріх бідкатись на життя, адже у його власності є шість земельних ділянок не лише в Бучачі та Бучацькому районі, а й навіть у Лазурному, що на Херсонщині. Загальна площа землі складає 23 тис. 376 кв. м. Живе родина Бебихів у доволі великому особняку на 336 кв. м, також у власності дружини голови Бучацької РДА є ковбасний цех, щоправда, жодного доходу з його діяльності в декларації не показано.

Родина голови знайшла притулок у батьківській хаті

На відміну від попередніх декларацій, у яких не було вказано, що родина голови Гусятинської РДА Віталія Батога володіє хоч якоюсь житловою нерухомістю, і не подано в декларації інформації про те, що сім’я винаймає житло, тепер ці дані високопосадовець оприлюднив. З родиною він живе у батьківській хаті площею 140 кв. м. Головний вклад до сімейного бюджету і далі вносить дружина Надія Петрівна, яка минулого року, займаючись підприємницькою діяльністю, заробила майже мільйон гривень. Родина Батогів не довіряє банкам, а тому основні заощадження тримає вдома. Дружина – 960  тисяч гривень (плюс 230 тис. у порівнянні з минулим роком), чоловік – 230 тисяч (плюс 105 тисяч до 2016 року).

Дві квартири і два будинки плюс пенсія

Родина Бориса Шипітки, який керує Заліщицьким районом, жодного суттєвого придбання в минулому році не здійснила. Хоча жалітися їй немає на що, адже тією ж  нерухомістю вони не обділені. У власності родини – житлові будинки у Виноградові Заліщицького району та у Великому Жванчику (Дунаєвецький район, Хмельницька область) плюс дві квартири – у Заліщиках  та Дунаївцях.

У минулому році в пана Бориса основні доходи припали на дві заробітні плати. Як голова Заліщицької РДА, він заробив понад 200 тисяч гривень, ще 4241 грн. – від викладацької діяльності в місцевому аграрному коледжі. Також уперше Борис Іванович отримав пенсію – у 2017 році вона сумарно склала 7366 грн.

Будівельний магнат

Ще одним новим головою РДА на Тернопільщині став Валерій Савчук, котрий лише наприкінці березня ц.р. обійняв посаду керівника Збаражчини. Якщо вірити офіційним даним, то він проживає у селі Лози (Збаразького р-ну), хоча пан Савчук та його родина, як видно з декларації, володіють одразу чотирма квартирами в Тернополі, а загалом 11 об’єктами житлової і комерційної нерухомості.  Як зазначено у документах, які подавав Валерій Савчук на місцеві вибори в 2015 році, він є головою правління ОСББ «Поділля». Хоча родина Савчуків більш відома за великим бізнесом, пов’язаним із будівельною сферою. Так пан Савчук є власником ТОВ і ПП «Гаї Розтоцькі будівельні матеріали», ТОВ “Нокс”, має 50 відсотків від загального капіталу в ТОВ “Тернопільська будівельна виробнича група”, ТОВ “Комунальник” і ПМП “Софіт” та 25 відсотків – у ТОВ “Торговий дім «Астекс”, а дружина Савчука, Марія Олегівна, є власницею ТОВ “Технічна інвентаризація нерухомості Тернопільської області” та “Технічна інвентаризація нерухомості Івано-Франківської області». До слова, за останні роки структури, до яких дотичний голова Збаразької РДА, виграли тендерів на суму понад 2,7 млн. грн.

Доволі хорошим автопарком володіє родина чиновника – «Ssang Young Kyron» (2009 р.в.), «Toyota Cruiser” (2013), «Mazda CX-7» (2007). Останні дві автівки були придбані у другій половині 2015 року за понад 600 тисяч гривень.

Обновка – нова квартира

У родини голови Зборівської РДА Ігоря Яворського у минулому році вперше з’явилася нерухомість, причому одразу дві. На початку року він отримав у власність квартиру площею понад 100 квадратних метрів, яку придбав на умовах дольової участі. Також несподівано з’явилася в декларації квартира площею 43 кв. м, якою володіє матір дружини. Ігор Яворський заробив минулоріч на 35 тисяч гривень більше, ніж у 2016 році.

Натомість ще 250 тис. грн. отримав позики. Вперше дружина голови, Вікторія Миколаївна, стала займатися підприємницькою діяльністю, щоправда, заробила за рік смішні 10 тисяч гривень. Хоча хто його знає, можливо, це тільки початок і ми скоро отримаємо на Тернопільщині ще одну бізнес-леді.

Будується за молодіжним кредитом

Родина голови Козівської РДА Василя Вітрового ніяк не може добудувати приватний будинок, який зводиться за кредитні кошти Тернопільського регіонального відділення Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. 47-річний Василь Вітровий, перебуваючи на посаді голови РДА, минулоріч заробив 243 409 грн. (одна з найбільших зарплат серед його колег), а його дружина у фінуправлінні Козівської районної державної адміністрації – 112 125 грн. Маючи непогані доходи на службі в держави, родина Вітрових отримала ще й субсидію в розмірі 420 грн.

Кременецький безхатько

Керівник Кременеччини – теж нова людина. Це Володимир Козубський. Він і його родина не володіють жодною житловою нерухомістю, також у декларації не подано інформації про винайм житла. Очевидно, саме квартиру чи будинок було продано у 2017 році за 740 000 грн., а нової ще не придбали. Зате є у Козубських дві земельні ділянки в сусідніх до Кременця селах, а також три автомобілі, два з яких – «Volksvagen Polo» (2011 р.в.) і «Volksvagen PASSAT» (2007) – придбані зовсім недавно – у 2016 році й записані на дружину нинішнього голови Кременецької РДА.

Поміняли будинок у Ланівцях на Тернопіль

Минулоріч родина голови Лановецької РДА Юліана Сіранта зробила великий обмін. Продавши житловий будинок у Ланівцях за 643 265 грн., вони придбала в Тернополі за 510 тис. грн. значно скромніший будинок – на 90 кв. м. Сталися певні  земельні втрати, замість шести ділянок залишилися лише чотири (мінус понад тисячу квадратних метрів).

До слова, за останні роки структури, де бенефіціаром є близька родина голови Лановецької РДА, виграли тендерів на суму понад 7,2 млн. грн.

Пенсіонер, чиновник, підприємець

Керівник Монастириського району Степан Бойко минулий рік собі в актив занести не може – жодних суттєвих придбань. У 2017 році на посаді голови РДА Бойко заробив 225 676 грн.  Виявляється, не пан Степан у родині є головним наповнювачем бюджету. Його дружина Надія Михайлівна, незважаючи на те, що отримує пенсію, встигає працювати і у відділі освіти Монастириської РДА, і займатися підприємницькою діяльністю. Загалом жінка керівника району за минулий рік поклала до сімейного бюджету понад 330 тис. грн.

Найбільша серед колег зарплата

Голова Підволочиської РДА Борис Онищук у 2017 році отримав найбільшу заробітну плату серед своїх колег з інших районів –  277 873 (понад 23 тис. грн. на місяць!). Та це й не дивно, хтось має у родині заробляти, адже практично весь фінансовий тягар сім’ї Онищука торік ліг на плечі голови сімейства, бо дружина отримала всього 329 грн. матеріальної допомоги.

Родину Онищуків сміливо можна назвати олігархами місцевого штибу в плані власної нерухомості. У них є два будинки під Тернополем у селі Гаї-Шевченківські площею 216,6 та 203,8 кв. м, обидва записані на непрацюючу дружину – Ліліану Мирославівну. А ще в Онищуків є квартира в Тернополі та гараж у Петрикові. 

До 16 автобусів плюс 20 тисяч «квадратів» землі

У 2017 році у власності родини голови Підгаєцької РДА Алли Колодницької з’явилася нова земельна ділянка доволі вагомої площі – 20 тисяч квадратних метрів.  Варто нагадати, що головний фінансовий зиск Колодницькі отримують від підприємницької діяльності, пов’язаної з автобусними перевезеннями. Чоловік керівниці району має у власності 16 автобусів, які торік принесли йому майже півтора мільйона доходу. Маючи такі статки, Колодницькі дозволяють собі їздити на представницьких автівках: чоловік – на «Mersedes-Benz  2000» (2007 р. в.), а його дружина – «Mazda 626 Wagon 2.0” (2000).

По 10 тисяч євро і доларів «під матрацом»

Голова Теребовлянської РДА Юрій Ништа у минулому році заробив 146 435 грн. і ще понад вісім тисяч отримав від надання майна в оренду. Доволі дивною виглядає заробітна плата дружини голови району – Людмили Володимирівни, яка на доволі потужному підприємстві «Агро-Дружба» за рік заробила якихось 4073 грн. Але чи потрібно їй працювати, коли в чоловіка «під матрацом» 419 тисяч гривень, а також по 10 тисяч доларів та євро. А ще родина Ништів володіє шістьма значними земельними наділами, а також елітним будинком у приміських великих Гаях.

Новий будинок та автівка

Голова Тернопільської РДА Олександр Похилий минулого року обзавівся житловим будинком у Великих Гаях площею 152,2 кв. м. Зате у нього вже немає двох об’єктів незавершеного будівництва у тих же В. Гаях, які продано за суму близько 600 тис. грн.

З автопарку в його родини не стало автівки «Toyota Land Cruiser», яка, очевидно, продана за 700 тис. грн. і за виручені кошти придбано інший транспортний засіб – «Шкода Октавія» (2013 р. в.).

Бізнес на воді та… буряках

Буквально кілька днів тому, наприкінці квітня, головою Чортківської РДА стала Оксана Чайчук, котра раніше працювала у Тернопільському обласному лабораторному центрі МОЗ України. Її родина цікава тим, що чоловік орендує 90 тисяч кв. м водного плеса. А ще він, маючи у власності вантажний автомобіль та три причипи , очевидно, займається перевозкою цукрових буряків на місцевий цукровий завод, заробивши на цьому понад 110 тисяч гривень. І це при тому, що його офіційне місце роботи – Чортківська центральна комунальна районна лікарня.

Новий очільник Чортківщини тримає «під матроцом» сім тисяч доларів, а її чоловік – 15 тисяч доларів та 170 тис. грн.

Земельні латифундисти

Для голови Шумської РДА Юрія Головатюка минулий рік нічим особливим не відзначився, навіть гаража для власної автівки «Ніссан X-TAIL» (2011 р. в.) не встиг добудувати.

Високопосадовець тримає «під матрацом» 200 тисяч гривень, що рівно наполовину менше, ніж у нього там було минулого року. Ще 150 тисяч там же тримає його матір. 

Особливістю родини Головатюків є те, що в них у власності є аж 12 земельних ділянок – як на Тернопільщині, так і в сусідніх областях.  

 


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
29 Липня
28 Липня
27 Липня
Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?
 • так, але якісною вакциною 44%, 438 votes
  438 votes 44%
  438 votes - 44% of all votes
 • не буду за жодних обставин 20%, 199 votes
  199 votes 20%
  199 votes - 20% of all votes
 • ще вагаюся 13%, 132 votes
  132 votes 13%
  132 votes - 13% of all votes
 • так, якщо це буде безкоштовно 10%, 103 votes
  103 votes 10%
  103 votes - 10% of all votes
 • так, навіть якщо це буде платно 6%, 60 votes
  60 votes 6%
  60 votes - 6% of all votes
 • так, але не раніше ніж за рік 6%, 59 votes
  59 votes 6%
  59 votes - 6% of all votes
Total Votes: 991
10 Лютого, 2021 - 1 Червня, 2021
Voting is closed
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше