Найсвіжіше:
• На Тернопільщині немовля народилося в швидкій дорогою до лікарні • На Тернопільщині 9 квітня знову вимикатимуть світло • «Вікінги» з Тернополя дебютували у Суперлізі з ампфутболу • У ТЦК заявили, що це не їхні працівники зламали ногу тернополянину • Біатлоністка з Тернополя опинилася в «Книзі рекордів України» • Орденом “За мужність” посмертно нагородили військового з Гусятинщини • Все для смачного Великодня без турбот – готові кошики та пасочки з доставкою від Сім’ї ресторанів Файного міста • У Тернополі п’яний водій “Ауді” в’їхав у світлофор • На Донеччині загинув 44-річний гранатометник з Тернопільщини • Мешканець Теребовлянщини пропонував 6 000 доларів представникам ТЦК • На Тернопільщині 9 квітня визначать формат футбольного сезону-2026 • На Харківщині останній бій прийняв воїн з Тернопільщини • У Тернополі 13 квітня буде вихідним • На Зборівщині викрили порушницю, яка здійснювала незаконний вилов риби • У Тернополі підозрюють чоловіка у зґвалтуванні неповнолітнього • 5 ознак того, що вам потрібна допомога психолога • На щиті повернувся до рідної домівки фанат теребовлянської “Ниви” • Відомий військовий Павло Вишебаба зробив пропозицію дівчині з Тернопільщини • На Тернопільщині виконавча служба у боржника вилучила і виставила на торги… відро • Винуватцем подвійної смертельної ДТП на Тернопільщині виявився наркодилер • Перестало битися серце Захисника України з Гусятинщини • Розвідка в лігві ворога: як зв’язкова Шухевича Марія Римик шокувала окупанта • На Дніпропетровщині загинув молодий воїн з Тернопільщини • На Бережанщині в ставку знайшли бездиханне тіло чоловіка • Тернополянин за 3000 доларів обіцяв зняти з обліку в системі Оберіг
rss

Родина 50-річного чоловіка з Тернопільщини погодилася передати нирку дитині з рідкісною генетичною хворобою


Опубліковано: 19 Липня 2023р. о 11:00

Львівські трансплантологи пересадили нирку дівчинці з Франківщини, в якої виявили рідкісну генетичну хворобу, що трапляється раз на 100 тис. населення. Про це кореспонденту Укрінформу повідомили в пресслужбі Першого медоб’єднання Львова.

«У дев’ять років Антоніна перестала рости. А в 12 вже потребувала пересадки нирки. Повернути дівчинці радість здорового життя змогли львівські лікарі. В Центрі трансплантології лікарні Святого Миколая дитині успішно пересадили нирку від посмертного донора», – повідомили у медзакладі.

В лікарні зазначили, що маленька Антоніна з Івано-Франківська була абсолютно здоровою дівчинкою до дев’яти років. Тоді батьки зауважили, що дівчинка майже не росте. А згодом дитині почало викручувати ноги в різні боки. Відтоді сім’я відвідала десятки лікарів. Після кількох років невдалих спроб виявити недугу, що мучила дівчинку, батьки врешті потрапили до нефрологів.

Виявилося, що нирки в Тоні працюють лише на 15%. А все – через вроджене генетичне захворювання – нефронофтиз Фанконі. Його Антоніна успадкувала від тата. При цьому з батьком і молодшим братиком – все добре, бо ця спадкова недуга нещадна саме до дівчаток та призводить до ниркової недостатності. Як наголошують медики, трапляється нефронофтиз Фанконі вкрай рідко – всього один випадок на 100 тис. населення.

Спеціалісти дитячої лікарні Святого Миколая у Львові після обстежень констатували, що часу на лікування обмаль. Хвороба майже знищила праву нирку – якнайшвидше потрібна пересадка. Подарувати Антоніні орган були готові її батьки. Однак жоден із них не підійшов. Тож Тоню могла врятувати лише нирка від посмертного донора. На неї родина чекала пів року.

Врешті шанс на здорове життя в дівчинки з’явився. Подарувала його родина 50-річного чоловіка з Тернопільщини. Після того, як лікарі констатували в нього смерть мозку, рідні погодилися на забір органів.

«Викликом для лікарів стало те, як помістити нирку дорослої людини в черевну порожнину дрібної дитини. Втручання тривало понад 6 годин і минуло успішно. Просто на операційному столі нирка запрацювала», – додали у медзакладі.

Вже на четвертий день після операції всі показники пацієнтки нормалізувалися, орган повністю приживився.


Мітки:





Новини
8 Квітня
7 Квітня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше