Найсвіжіше:
• Вартість світла з 1 вересня: який тариф діятиме та як заощадити • Перестало битися сердечко школярки з Тернополя • На Монастирищині пожежа господарської будівлі загрожувала житловим будинкам • На Харківщині загинув воїн з Тернопільської області • Втримати долар буде непросто: до якого курсу готуватися у вересні • Футбольні команди з Тернопільщини стартують в аматорському чемпіонаті України • У Кременці досліджують крипти XVII-XVIII століть: що знайшли археологи • Енергетики звертають увагу тернополян на важливі дати • На Лановеччині пожежа знищила господарську будівлю • У Тернополі передчасно обірвалося життя юної бандуристки Терези Подоляк • Під час лікування помер військовослужбовець з Козівщини • Понад два роки вважався безвісти зниклим: на війні загинув воїн з Тернопільщини • Іван Вигівський повідомив про 37 загиблих людей та 7 безвісти зниклих на Київщині • Україні потрібно мобілізувати 30 тисяч людей щомісяця • Спочила у Бозі випускниця тернопільської музичної школи  • Повістки на вулиці, буси та телефони: адвокатка пояснила права чоловіків під час мобілізації • Скільки першокласників сядуть за шкільні парти у Чортківській громаді • На Тернопільщині з’являться нові АЗС від одного з найбільших імпортерів пального • Операція «Ухилянт»: в Україні виявили понад 2 тисячі документів із ознаками підроблення та оголосили майже 400 підозр • Як громаді забезпечити людей водою під час кризи • У Тернопільській області виявили незаконні знаряддя лову: збитки перевищили 120 тисяч гривень • Понад 17 одиниць зброї та 700 патронів вилучено у жителів Тернопільщини • Автостанція «Чортків»: комфорт та безбар’єрність поки залишаються лише на папері • Акція «Голоси, що чекають»: у Тернополі підтримали родини зниклих безвісти • Кременеччина зустріла на щиті Героя Віктора Процюка, який віддав життя за Україну
rss

Переселенка з Бучі на Тернопільщині вкрала сумочку з понад 2 мільйонами гривень: суд залишив підозрювану під вартою з правому внесення застави


Опубліковано: 20 Квітня 2022р. о 13:02

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу захисника підозрюваної Вікторії К. на ухвалу слідчого судді Кременецького районного суду від 21 березня 2022 року, відповідно до якої Вікторію К. взято під варту із правом внесення застави в розмірі 200 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 496 тис. 200 грн.

Відповідно до наданих апеляційному суду матеріалів, органами досудового розслідування Вікторії К. повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 185 КК України. Тобто, у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), в особливо великих розмірах.

Санкція ч.5 ст. 185 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі строком від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 17 березня 2022 року, в обідню пору 56-річна переселенка з м. Буча Київської області Вікторія К. перебувала в житловому будинку одного з сіл Кременецького району. Переконавшись, що за її діями ніхто не спостерігає, з кімнати, де проживала її родичка, також переселенка, викрала чорну жіночу сумку, в якій зберігалось 2 млн. 44 тис. грн, і покинула місце злочину. Але згодом її затримали працівники поліції у м. Ковель Волинської області.

Не погодившись із рішенням суду, захисник Вікторії К. подав апеляційну скаргу та зазначив, що обраний запобіжний захід є занадто суворим і не відповідає практиці Європейського суду з прав людини, а встановлена сума застави – є непомірною для його підзахисної. Тому просив пом’якшити міру запобіжного заходу, помістивши Вікторію К. під домашній арешт, або зменшити їй розмір застави. Мотивуючи свої вимоги, вказав, що органом досудового слідства не надано жодного суттєвого доказу підтвердження обґрунтованості пред’явленої підозри. Не доведено й існування ризиків, передбачених ст. 177 КПК.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, заслухавши суддю – доповідача, пояснення підозрюваної та її захисника, думку прокурора, який заперечив проти задоволення апеляційної скарги, прийшла до висновку, що при розгляді клопотання слідчий суддя врахував конкретні обставини кримінального провадження і те, що Вікторія К., відповідно до ст. 12 КК України, обґрунтовано підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину. Це підтверджено зібраними у кримінальному провадженні доказами, зокрема протоколом добровільної видачі підозрюваною грошових коштів та записом камер відеоспостереження господарства, де сталась крадіжка. Тому апеляційна скарга захисника в цій частині є необґрунтованою.

Стосовно обраної міри запобіжного заходу, апеляційний суд, відповідно до ст. 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”, керуючись як джерелом права Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція) та практикою Європейського суду з прав людини (далі ЄСПЛ), погодився з висновком місцевого суду щодо існування ризиків, передбачених ст. 177 КПК. А саме, що підозрювана, розуміючи, що у разі доведення вини, їй загрожує покарання у виді позбавлення волі строком від 7 до 12 років, тому може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на потерпілу та свідків.

Крім того, пунктом 58 рішення ЄРПЛ у справі “Бекчієв проти Молдови” від 4 жовтня 2005 року зазначено, що ризик втечі слід оцінювати у світлі факторів, пов’язаних із характером особи, місцем проживання, майновим станом, сімейними зв’язками та всіма видами зв’язку з країною, в якій вона піддається переслідуванню. Відповідно до матеріалів кримінального провадження, Вікторія К. має слабкі соціальні зв’язкі – вона ніде не працює, нікого не має на утриманні, немає постійного місця проживання, місце злочину покинула.

Зважаючи на наведене, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргу захисника підозрюваної Вікторії К. залишила без задоволення, а ухвалу слідчого судді Кременецького районного суду – без змін, повідомила пресслужба Тернопільського апеляційного суду.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
30 Серпня
29 Серпня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше