Найсвіжіше:
• Співак з Тернопільщини відреагував на заміжжя ексдружини, з якою він прожив у шлюбі понад 20 років • У лікарні швидкої допомоги у Тернополі запрацював Центр ментального здоров’я • Військовий з Тернопільщини загинув через місяць після мобілізації • Футзальний чемпіон Тернопільщини дозаявив чемпіона України • Як вибрати гербіцид на соняшник під технологію вирощування: класична, Sumo, Clearfield • Воїн з Тернопільщини прийняв свій останній бій у Луганській області • На Тернопільщині оприлюднили графік вимкнення світла на 5 грудня • Від слідчого до командира мінометного розрахунку: історія тернопільського поліцейського Володимира Кузьо • На Теребовлянщині ув’язнили батька, який розбещував малолітню доньку • На Лановеччині п’яний студент на батьківському авто збив багатодітну матір • На Гусятинщині вантажівка збила пішохода: численні травми та переломи • Трагедія у Великій Березовиці: в пожежі загинула жінка • Інтимна пластика без табу: як жінки повертають комфорт і контроль над власним тілом • Вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув військовий з Тернополя • На Гусятинщині водій намагався підкупити поліцейських • І знову винна клінінгова компанія: чому жінки відмовляються бути домогосподарками • Міську раду Кременця зобов’язали охороняти Єврейське кладовище • Тернопільміськгаз готують до банкрутства через кримінал і махінації з коштами • Два гравці «Ниви» виступатимуть у Тернопільській футзальній лізі • На Тернопільщині сьогодні від 9 години цілий мікрорайон буде без води • Нардеп із Тернопільщини Михайло Цимбалюк отримав високу нагороду • Колишній голова Тернопільської облради отримав звання капітана • Спочила у Бозі відома краєзнавиця та літераторка з Кременця • Як обрати подарунковий набір на Новий рік для жінки: персональні емоції, сенси та трошки солодкого • Найкращий бомбардир першої ліги з Тернополя офіційно покинув «Агробізнес»
rss

bty

Величезні суми на боротьбу з коронавірусом виділили, але де вони?


Опубліковано: 6 Листопада 2020р. о 11:09

28 жовтня у Тернопільському пресклубі відбудеться пресконференція, присвячена гарячій темі забезпечення медичних установ засобами для боротьби з пандемією. У Тернопільській області на ці цілі з місцевих бюджетів виділили 35,094 мільйона гривень, з обласного – понад 3 мільйони. Окрім того, у перші 5 місяців карантину фінансуванням займалась і Національна служба здоров’я України, яка виділила медзакладам Тернопільщини 141 мільйон гривень.

5,1 млн. грн. отримали мобільні бригади, хотілось би, і щоб їхня робота відповідала цій сумі

1018 закупівель на майже 83 мільйони гривень з березня по серпень 2020 року провела 41 медустанова Тернопільщини. Фахівці дослідили, як проводились ці закупівлі, і виявили чимало порушень. Під час аналізу було перевірено також ціни на маски, респіратори, костюми біозахисту, деззасоби, експрес-тести, апарати ШВЛ тощо.

Від початку пандемії величезну кількість коштів із різних бюджетів, а також від благодійників було виділено на боротьбу з коронавірусною інфекцією. За даними НСЗУ, на кожного хворого на коронавірус було виділено певну суму. За словами експертів, один хворий на ковід у Хмельницькій області обійшовся у 63 тисячі гривень. Експерти ж вирішили перевірити достовірність цієї інформації та дослідити, яка сума на хворого витрачалася на Тернопільщині. Ними було опрацьовано закупівлі опорних лікарень із березня до липня 2020 р. Деякі дані вражають, а деяких просто немає, оскільки медичні установи нашої області відмовляються надавати будь-які звіти.

– Нами було промоніторино антиковідні закупівлі з березня до липня місяця. Антиковідні закупівлі – це забезпечення лікарень усім необхідним за процедурою відкритих торгів. Ми прекрасно розуміємо, що процес тендеру досить затяжний, тому було спрощено процедуру закупівлі за так званими прямими договорами. Це дозволяло закуповувати необхідні препарати (згідно з переліком) набагато швидше. Але такий варіант повинен підкріпитися прозорими договорами та всіма необхідними документами. З цим і були проблеми. Зробивши запит до НСЗУ, стало відомо, що за цей період 63 медустанови області отримали 141 мільйон гривень на лікування хворих на ковід. Одразу хочу повідомити, що не всі лікарні займалися лікуванням. До прикладу, мобільні бригади отримали 5,1 мільйона гривень. Усі розуміють, в чому полягає робота мобільної бригади, і хотілося б відкрито бачити, на що саме пішла така велика сума, але… Більше того, ми зробили запит до управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА, щоби знати точну кількість хворих, яким було надано допомогу, але нас перенаправили до дирекції кожної лікарні, де, на жаль, не всі захотіли надавати таку інформацію, – розповідає експертка проєкту «РозCORONOвані закупівлі: Вінниця, Тернопіль, Хмельницький» Ольга Мазаєва.

За наявними даними, Тернопільська міська дитяча лікарня надала стаціонарну допомогу 38 пацієнтам і отримала вона  8 973 093,15 гривень, Монастириська ЦРЛ отримала 5 632 667,13 гривень за 96 пацієнтів,  Бучацька ЦРЛ за 21 хворого отримала 7 349 250,44 гривень. Різниця між пацієнтами досить велика, але суми, які перераховані на лікарню, суттєво різняться.

– Нами проаналізовано в області 1018 закупівель на загальну суму майже 83 мільйони гривень. Коли ми звернулися стосовно помилок у закупівлях, які було виявлено, то лише 3% внесли корективи, тобто були додані необхідні документи. Інші 97% проігнорували наш запит, тим самим наражаючи себе на небезпеку під час перевірки НСЗУ, – зауважила пані Мазаєва.

Найпоширенішими помилками при закупівлі в Тернопільській області були: в системі зазначалася одна особа, а КЕП на документи накладає інша, договори складені таким чином, що за ними неможливо встановити предмет закупівлі, так як вони не передбачають додатків із деталізацією предметів закупівлі (специфікації, накладні) тощо…

– У нас величезна кількість запитань щодо тих неточностей, які виявили ми. Більше того, повідомлю, що поліція поінформована стосовно деяких випадків. Оскільки суми дуже великі, а куди саме вони пішли і на що були витрачені, цієї інформації немає.

Ми прекрасно розуміємо, що коли мова йде про здоров’я та безпеку людей, ніхто не думає про економію. Таким чином одноразові маски лікарнями закуповувались… по 14 гривень, хоча можна було їх придбати по 2 грн. Те саме стосується й апаратів ШВЛ. Ми би хотіли ясності у даній ситуації і повної поінформованості, – додала експертка.

За даними експертів, Тернопільська область за період пандемії закупила  24 апарати ШВЛ, мінімальна ціна одного становить 300 тисяч гривень, а максимальна – 1 млн. 300 тисяч грн., і саме такий апарат присутній у нашій області. Також усім відомо факти, коли не вистачало ліжок ковідним хворим. Або ж коли ті самі мобільні бригади, котрі отримали 5 мільйонів, не приїздили на виклик, аргументуючи тим, що немає захисних костюмів.

Тоді постає запитання, куди поділися кошти?

Іванка Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор:
Мітки: , ,

Перегляньте також:




Новини
5 Грудня
4 Грудня
3 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше