Найсвіжіше:
• Без батька залишилася малесенька донечка: війна забрала життя воїна з Підволочищини • На Тернопільщині поховали воїна у його 40-й день народження • Козівщина попрощалася із ще одним військовослужбовцем. • Під час лікування у Тернополі зупинилося серце військового • Півтора роки надій та сподівань: на Донеччині загинув воїн з Тернополя • Неповнолітнього тернополянина тричі зупиняла поліція за керування батьківським авто: суд призначив порушнику 40 тис. 800 грн штрафу • 2 квартири, підвал та «AUDI Q5»: декларація нового Тернопільського окружного прокурора • Пенсії в Україні підвищать на 12%: перерахунок із 1 березня • За вплив на посадовців ТЦК судитимуть тернополянина: отримав 4000 доларів хабаря • На Гусятинщині у пожежі загинула пенсіонерка • У Тернополі не розминулися бус та легкове авто • Вчителя з Борщівщини засудили за інформування про рух ТЦК у Viber • У домі загиблого на війні Героя з Кременця сталася пожежа (відео+фото) • У Тернополі презентували останню наукову працю Ірини Фаріон • Мер Бережан про мобільного оператора: видно проблема не в грошах, а в тому, що хтось ОМС за лохів тримає • На Запоріжжі загинув досвідчений воїн з Тернопільщини • Мешканець Збаражчини уник покарання за зберігання 5 тис. файлів з дитячим порно • Козівщина попрощалася з військовослужбовцем Петром Душею • Перестало битися серце 55-річного військовослужбовця з Козівщини • На Житомирщині загинув військовий з Тернопільщини • На Донеччині помер офіцер з Тернопільщини • 2,5 роки вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув воїн з Тернопільщини • Перша аматорська команда Тернопільщини провела спаринг у 2026 році • Двоє неповнолітніх побили пасажира і водія у тернопільській маршрутці • Спочив у Бозі засновник та багаторічний директор мистецької школи з Борщівщини
rss

Тернопільщину відвідав Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет


Опубліковано: 31 Жовтня 2016р. о 10:41

14570466_823974567706130_9149433678071391173_n

Важлива та довгоочікувана подія для релігійної громади Української православної церкви Київського Патріархату відбулася в м.Тернополі. З архіпастирським візитом область відвідав Святійший Патріарх УПЦ КП Філарет, востаннє він побував на Тернопільщині чотири роки тому.

Відомо, що віряни нашого краю багато років чекають на зведення центрального храму Тернопільської єпархії. Перебуваючи у Тернополі, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь у закладенні першого каменя під будівництво кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина та Єлени, що на перехресті вул. Київської та Тарнавського.

«Сподіваємося, що за допомогою влади, благодійників та меценатів невдовзі на цьому місці стоятиме величний кафедральний собор на честь рівноапостольних святих. У новозбудованому храмі ми звершуватимемо богослужіння й отримуватимемо духовну їжу, адже церква веде нас до вічного блаженного життя. Ми будемо молитися і робити все для того, аби Господь допоміг нам у цій справі», — зазначив Філарет.

Мати свій храм є дуже вагомим для кожної релігійної громади, адже це місце для пізнання Господа та більш тісного спілкування із ним. Це місце де знаходять відповідь на складні запитання, де отримують розраду та підтримку. Тож для Тернопільщини подія має непересічне значення.

«Те, що сьогодні відбувається посвячення наріжного каменя під храм, кафедрального собору української православної церкви Київського патріархату — подія надзвичайно важлива та символічна. Вона символізує проповідування  віри Христової та патріотизму України. Найважливіше, щоб цей камінь став основою формування єдиної Помісної Церкви не лише на Тернопільщині, а й на Галичині та Україні», — підкреслив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.

Також важливим для тернополян стало освячення новозбудованого храму святих мучеників Бориса та Гліба, на вул. Білогірській. Святійший Патріарх у співслужінні великої кількості архієреїв та духовенства відправив тут першу Божественну літургію. А у своїй проповіді він наголосив на важливості любові: до Господа та ближнього. Він підкреслив, що усі випробування, які зараз випали на долю українського народу не є покаранням, а покликані зміцнити почуття любові у наших душах та укріпити віру в Божественний порятунок.

По завершенню релігійного дійства відбулося вручення нагород. Зокрема Орденом Святого Архистратига Михаїла нагороджено Степана Барну – Голову Тернопільської обласної адміністрації та Віктора Овчарука – Голову Тернопільської обласної ради. Також благословенну грамоту отримав начальник управління містобудування та архітектури Володимир Харченко.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:




Новини
13 Лютого
12 Лютого
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше