Найсвіжіше:
• Ворожий FPV-дрон забрав життя воїна з Лановеччини • Козівщина 1 червня зустрічатиме загиблого на Сумщині 25-річного воїна • Футбольні команди з Тернопільщини вдало провели перші матчі плей-оф • Поранений у боях під Бахмутом воїн із Тернопільщини відійшов у вічність • У Заліщицькій громаді чоловік розмалював надмогильний пам’ятник покійної жінки • Трансферна кампанія на Тернопільщині: усі футбольні переходи • У Запоріжжі енергетики шукають пошкодження мереж дронами: ініціатива Андрія Стасевського • Кулаком у голову: на Лановеччині судили чоловіка за побиття літньої жінки • Jacquemus у Києві: елегантність та шик для сучасних жінок • Rick Owens у Spazio: Осередок авангардної моди в Києві • Світ визнав: археологічні пам’ятки Борщівщини під охороною ЮНЕСКО • У Тернополі знову подорожчає проїзд у громадському транспорті: тарифи зростуть ще на 30% • Пожежа залишила без даху над головою вчителя ліцею з Кременця • Тернопіль може стати ціллю ракетної атаки РФ уже сьогодні • У Сумській області загинув воїн з Тернополя • Суд заборонив керувати, але водій Audi A4 з Козівщини знову їздив п’яним • Таблиця множення: основа успішного вивчення математики • На Донеччині загинув снайпер з Кременеччини • Незаконно видобув надра на понад 52 млн грн: на Чортківщині судитимуть директора заводу • Все для полірування авто в одному місці – як MasterCareShop відкриває це питання повністю • 20 місяців надій та сподівань: на Донеччині загинув солдат з Тернопільщини • Жорстока війна забрала життя 32-річного уродженця Збаражчини • Брав хабарі й знову під суд: на Тернопільщині судитимуть ексчиновника Держпродспоживслужби • Спочив у Бозі відомий лікар з Бережанщини • Удар ногою в обличчя: на Буччачині менеджерка приватного підприємства постала перед судом за побиття пенсіонера
rss

Спочив у Бозі знаний фотохудожник з Тернопільщини


Опубліковано: 24 Лютого 2026р. о 10:20

Відійшов у Вічність Михайло Іванович Бенч – знаний фотохудожник, публіцист, член Національної спілки фотохудожників України, Заслужений працівник культури України, Почесний працівник ЗУНУ. Про сумну новину повідомив відомий тернопільський журналіст Михайло Зубик.

– Михайло Іванович Бенч людина великого щирого серця, світлого таланту. Наш побратим. Від часу заснування і до сьогодні працював у економічному, нині – Західноукраїнському національному університеті. По собі залишив не лише тисячі світлин, але засновану й освячену з його ініціативи капличку на території ЗУНУ. І світлу, незабутню пам’ять. Спочивай з Богом, дорогий наш друже. Щирі співчуття родині покійного, – йдеться в повідомленні Михайла Зубика.

Михайло Іванович Бенч – був завідувачем фотолабораторії Західноукраїнського національного університету. Завдяки своєму таланту, у прямому сенсі цього слова, він «зупиняв» історію і зберігав її для нащадків у вигляді неповторних світлин. Від 1972 року життя і творчість Михайла Бенча нерозривно пов’язана з класичним університетом Тернополя. Його фотоапарат фіксував найрізноманітніші миттєвості з життя університету: ювілеї, візити гостей, наукові конференції, спортивні і мистецькі заходи, навчальний процес. Особливо цінними є світлини корпусів університету різних років. Фото та фотоальбоми його роботи є у колекції чи не кожного працівника ЗУНУ та багатьох поколінь випускників. А ще Михайло Іванович – багаторічний фотокореспондент газети ЗУНУ – «Університетська думка», його світлинами проілюстровано праці з історії ЗУНУ.

Упродовж багатьох років він особисто виставляв та оформляв власними фотороботами вестибюлі навчальних корпусів університету, організовував фотовиставки під час міжнародних наукових конференцій у ЗУНУ і його філіях: «Як тебе не любити, Києве мій…», «Червону троянду дарую я Вам…», «Де синії гори…», «У древньому Львові», «Зимова симфонія», «Подих весни», «Барви осені», «Весна дарує квіти і любов», «Весняний дарунок», «Візит випускника університету Президента України В. Ющенка в альма-матер», хронікально-документальні виставки «Від філії – до ТНЕУ» до 10-, 25-, 30-, 40-, 45-, 50-річчя зво.

Також Михайло Іванович опікувався каплицею Різдва Пресвятої Богородиці, яка розташована на території ЗУНУ: підібрав ікони для її оформлення, періодично навідувався і змінював їх, відповідно до релігійних свят.

Разом з тим у Михайла Бенча чимало досягнень поза університетом. Він – учасник міжнародних, всесоюзних, всеукраїнських, обласних і міських фотовиставок, де неодноразово ставав лауреатом. Під час Помаранчевої революції, Революції Гідності висвітлював події Тернопільського та Київського майданів. Зафіксував у світлинах візити державних осіб України на Тернопільщину.

Плідно співпрацював з різноманітними виданнями, зокрема редакціями часописів «Божий сіяч» (м. Тернопіль) та «Людина і світ» (м. Київ). Особливе місце в доробку митця посідають роботи на релігійну тематику: «Святкування тисячоліття хрещення Руси-України», «Приїзд в Україну Патріарха Мстислава та його інтронізація у Святій Софії в Києві», «Від храму Божого – до храму в душі», «Святині України», «Колиска християнства Руси-України – Херсонес (Крим)», «Одна з найвеличніших святинь Тернопілля – Свято-Успенська лавра», «Український Лурд – Маріїнський духовний центр у Зарваниці на Теребовлянщині» та ін.

 

 


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:





Новини
30 Травня
29 Травня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше