Найсвіжіше:
• У ветеранському чемпіонаті Тернопільщини виступатиме рекордна кількість команд • В урочищі Червоне освятили хрест над джерелом та новий майданчик для туристів • Футбольна команда з Бережанщини заявила на чемпіонат Тернопільської області 17 гравців • На Тернопільщині готують будівництво нової вітрової електростанції • Поки грім не вдарив: на небезпечній дамбі Тернополя готуються встановити камери • Майже 14 місяців вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув воїн з Тернополя • Зеленський дозволив парад у Москві, – указ • У заповіднику на Гусятинщині розквітла рослина з епохи понад 1,8 мільйона років тому • Мешканка Хоросткова відсвяткувала 100-річний ювілей • У Тернополі зафіксували температурний рекорд • Два роки вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув воїн з Козівщини • Обрано голову Борщівського районного суду • На Харківщині загинув 25-річний воїн зі Зборівщини • Тернополянин обіцяв за великі гроші допомогти уникнути покарання за СЗЧ • Розбій у Тернополі: поліція затримала 23-річного нападника • Суд виніс вирок матросу зі Збаража – 7 років за ґратами • Фіктивний туберкульоз за 13 тисяч євро: тернопільські поліцейські викрили схему ухилення від мобілізації • Як користувач взаємодіє з екосистемою Stability: шлях від входу до використання токенів • Найпоширеніші помилки при подачі на канадську візу • Хотів уникнути мобілізації: жителя Кременеччини викрили на підробці документів • Горить бар у центрі Тернополя • Збив дитину і втік: у Тернополі розшукують водія-порушника • Страйкбольна зброя: Технічний аналіз приводів та тактичне застосування • На Зборівщині чоловік залишився без паспорта і грошей через співмешканку • Перший заліковий бал: тернопільські «Вікінги» здобули одне очко в Суперлізі
rss

Росія на 13 років засудила британця, який у Тернополі приєднався до Міжнародного легіону


Опубліковано: 18 Грудня 2025р. о 16:34

Громадянина Великобританії, уродженця Саутгемптона Гейдена Девіса, який воював за Україну в складі іноземного легіону, засудили до 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму в ДНР.

За даними російських прокурорів, Гейден Девіс у серпні 2024 року прибув до Тернополя і приєднався до Міжнародного легіону української армії. Спершу Гейден пройшов військову підготовку, а потім брав участь у бойових діях проти російських військ на території Донецької області. У віці 30 років його було захоплено у полон російськими військами наприкінці 2024 або на початку 2025 року, коли він нібито перебував у зоні бойових дій з американською зброєю та боєприпасами.

Як повідомляє ВВС, суд проходив у тимчасово окупованому Донецьку. Під час судового розгляду Девіс заявив, що приїхав до України автобусом через Польщу, приєднався до Міжнародного легіону та отримував $400–500 на місяць. На питання, чи визнає себе винним, він кивнув і відповів «так». Наразі невідомо, чи зробив він це під примусом.

Британське Міністерство закордонних справ наголошує, що Девіс не є найманцем, а військовополоненим, який має право на захист відповідно до Женевських конвенцій.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:





Новини
9 Травня
8 Травня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше