Найсвіжіше:
• Колишній футболіст і тренер тернопільської «Ниви» працюватиме у Футбольній академії «Тернопіль» • Освіту Чортківської громади очолила Роксолана Губ’як: що відомо про нову керівницю • Матовий чи глянцевий лак для авто: який вибрати і в чому різниця? • На Тернопільщині видали перший том «Книги пам’яті» про полеглих захисників: проєкт поєднав друковане видання та цифровий архів • На Зборівщині загорілося стихійне сміттєзвалище: вогонь охопив 70 квадратних метрів • За хабар судитимуть начальницю підрозділу ДСНС на Тернопільщині • У Тернополі суд дозволив родині загиблого військового встановити індивідуальний пам’ятник на Пантеоні Героїв • Розбив вікно і виніс 50 тисяч: на Тернопільщині затримали крадія, який обікрав кафе • Тернополянку обрано новою президенткою Асоціації олімпійців України • Йому назавжди 38: історія Героя з Тернопільщини Романа Довгалюка, який загинув у бою на Сумщині • Трагедія у Тернополі: після операції померла першокурсниця коледжу • Перша футбольна ліга Тернопільщини: борщівське дербі з трьома автоголами та одноосібне лідерство команди з Гусятинщини • На Тернопільщині судитимуть посадовицю ЦНАП та депутатку, яких обвинувачують в отриманні 2300 доларів хабаря • На Запоріжжі загинув воїн із Тернополя: сьогодні відбудеться прощання • Понад чверть мільярда гривень: біля Тернополя продають величезний промисловий комплекс із власною залізницею • Два матчі за тиждень: «Агрон» з другої спроби здолав ФК «Збараж» • У Тернополі оголосили тендер на 15 млн грн для відновлення будинку після ракетної атаки • «Терпець увірвався»: у Чорткові розривають договір через затягнутий ремонт дороги • Бережанська громада отримала у власність частину очисних споруд: розпочато підготовку до будівництва нових КНС • До 7 років ув’язнення засуджено тернополянку за організацію незаконного переправлення через кордон • Таксі Кишинів – Київ: як спланувати дорогу від прибуття до кінцевої адреси • Чому вживані авто в лізинг стають дедалі цікавішим вибором • Серце не витримало: на Рівненщині помер військовий з Теребовлянщини • Моторошне ДТП на Зборівщині, в якому 2 осіб загинуло, 5 травмовані: 20-річному тернополянину повідомили про підозру • На Теребовлянщині зник чоловік з інвалідністю, який може не орієнтуватися на місцевості
rss

Нацгвардієць з Тернополя нагороджений відзнакою Президента України


Опубліковано: 14 Жовтня 2025р. о 17:09

За сумлінну службу та мужність військовослужбовець 2-ї Галицької бригади Національної гвардії України Максим Марчук був нагороджений відзнакою Президента України «За оборону України». 

Максим Марчук – військовослужбовець тернопільського підрозділу Національної гвардії України. Його шлях до війська почався ще під час строкової служби, коли вперше відчув, що військова справа – це не просто професія, а покликання. По закінченню строкової служби повернувся до мирного життя. Максим працював на залізниці, але з початком повномасштабного вторгнення без вагань повернувся у стрій та уклав контракт зі знайомим підрозділом. А про своє рішення відправитись на фронт тримав від рідних у таємниці.

Не хотів, щоб хвилювались. Повідомив уже тоді, коли був на фронті. Перше відрядження було на Донецький напрямок, у Покровський район. Саме там уперше відчув справжній запах війни – гар, метал, землю після вибухів. Цей досвід неможливо забути. Тоді усвідомлюєш, наскільки важлива підтримка побратимів. Як швидко між вами з’являється зв’язок. Не формальний, а справжній, родинний», – згадує Максим.

Серед особистих оберегів Максим зберігав медальйон, подарований друзями, а перед кожним виходом на позиції завжди читав молитву. Каже, що це допомагало заспокоїтись і налаштуватись. Максим Марчук – один з тих, то обороняв Покровськ. Там було дуже важко, але гвардійці вистояли і не дали ворогу просунутись.

Перемога – це не лише коли ворог відступає. Це, коли ти долаєш власний страх, коли не здаєшся навіть тоді, коли здається, що сил більше немає. Це перемога над своїм мисленням. Пам’ятаю, як сидів в окопі. Над головою гуділи дрони, у повітрі свистіли снаряди. Стискав у руках автомат і думав лише про одне – вистояти й повернутися живим. Ми всі тоді були маленькими, але незламними частинками великої війни. Нас не зламали», – розповідає гвардієць.

У кожній історії таких воїнів, як Максим, – справжня сутність української незламності. Це – люди, які не просто боронять країну, а щодня доводять світу: українське військо найміцніше і найпрофесійніше.

До теми: “Захисник із Чорткова Олександр Казьмін нагороджений орденом «За мужність»


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:





Новини
29 Серпня
28 Серпня
27 Серпня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше