Найсвіжіше:
• Негода на Тернопільщині: майже 4,8 тисячі абонентів залишаються без електропостачання • Півтора роки вважався зниклим безвісти: війна забрала життя солдата з Тернопільщини • На Тернопільщині 17-річний мотоцикліст отримав травми в ДТП • Польща встановила особи вісьмох жертв, останки яких знайшли на Тернопільщині • Новий завод на Зборівщині забезпечить паливом птахокомплекси Тернопільщини та Львівщини • На Харківщині загинув авіаційний сапер із Кременецького району • Після наруги над могилою Лепкого представники з Бережан встановили тимчасовий барельєф • Как навсегда избавиться от зависимости: алкоголизм и наркомания – лечатся • Отримав $9 000 за зняття з розшуку – на Тернопільщині судитимуть посадовця підприємства • Житель Тернопільщини через суд скасував наказ про свій призов на військову службу • Перешкоджав ТЦК через Viber: мешканець Шляхтинців отримав 5 років • На Донеччині загинув військовий з Тернопільщини • Кубок Тернопільської області з футболу: визначилися чвертьфінальні пари • Кубок Тернопільської області з футболу: повні статистичні дані + фото • У Бережанах чоловіка підозрюють у торгівлі наркотиками: вдома знайшли канабіс та амфетамін • Вважався зниклим безвісти з 2024 року: Тернопіль прощатиметься з полеглим воїном • Таксі Будапешт — Ужгород: зручний спосіб дістатися до України • «Смачна локація» – як ветеран Олег Кучер після фронту розвиває магазин-кафе на Борщівщині  • Жахлива ДТП у Бучачі з потерпілим потрапила на відео • Біля Тернополя мотоцикліст врізався у відбійник і втратив ногу • Поліція Тернополя розслідує смертельний нещасний випадок на вулиці Карпенка • Як ефективно вивести із запою близьку людину • На Підволочищині зіткнулися Skoda та Ford: травмувалися троє • П’яний водій із Байковецької громади намагався відкупитися від поліцейських за 25 тисяч гривень • Розрахунки за газ по-новому: що і коли зміниться для українців
rss

Хтось має збирати врожай – що не так із бронюванням аграріїв


Опубліковано: 6 Квітня 2025р. о 13:30

У Всеукраїнській аграрній раді пропонують уряду запровадити новий механізм для аграріїв. Наприклад, встановити норму бронювання: одна людина на 100 га землі.

Про це сказав в етері Новини.LIVE заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Бронювання і мобілізація аграріїв — деталі

За його словами, аграрний бізнес став одним із перших бізнесів, який почав мобілізувати працівників.

“Їхній досвід володіння великою, широкою габаритною технікою одразу знадобився для використання для військової техніки. І тому процеси мобілізації з перших днів, а ще і березня 2024 року — дуже сильно вдарили по спроможності товаровиробників готуватися до посівної, збиральної кампанії”, — розповів він.

Питання бронювання працівників є одним із найактуальніших для агробізнесу, особливо під час збиральних кампаній, оскільки не вистачає:

  • комбайнерів;
  • водіїв.

При цьому аграрному сектору навіть в умовах повномасштабної війни все ж вдається бронювати працівників.

“Власне, завдяки тому, що було продовжено бронювання для критично важливих підприємств до 31 березня, коли через атаки хакерські, які зазнала система реєстрів України, товаровиробники не мали можливості відповідно вчасно забронюватися. Але, якщо давати в відсотках, то кожного часу, коли ми маємо можливість забронювати 50% від кількості тих людей, які можуть бути або будуть призвані, то розуміймо, що на четвертий рік війни з цих 50% залишилось напевно 5%”, — зазначив Марчук.

За його словами, Всеукраїнська аграрна рада пропонує додатковий механізм, завдяки якому українські аграрії отримають можливість здійснювати бронювання виходячи з економічних потреб: одна людина на 100 гектарів.

“І таким чином люди, бізнес розуміли б, скільки земель обробляється, і скільки людей для цього потрібно. Менше однієї людини на 100 гектарів точно не можна, а більше — це лише буде вітатися”, — пояснив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

Він вважає, що в усіх, хто залучений до процесу виробництва, має бути можливість отримати бронь.

“Кожен власник бізнесу вже орієнтується в тій потребі, яка потрібна йому конкретно для роботи”, — підкреслив Марчук.

Нагадаємо, що підприємства, які хочуть забронювати від мобілізації своїх працівників, мають виплачувати їм мінімальну зарплату у 20 тис. грн. 


Джерело: Новини Live





Новини
14 Липня
13 Липня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше