Найсвіжіше:
• Помер видатний учений-медик з Бережан • Донація крові та презентація книги: у Тернополі вшанують пам’ять Героя України Сергія Коновала • У відомого тернопільського забудовника проводять обшуки • Герой Козівщини та Бережанщини: ДНК-експертиза підтвердила загибель воїна на Донеччині • Тернопільщина в числі лідерів за зростанням вартості житла на вторинному ринку • На Херсонщині прийняв свій останній бій воїн з Тернопільщини • На Харківщині загинув сержант з Борщівщини • Суд відпустив на волю підозрюваного у трьох спробах зґвалтування мешканця Тернопільщини • Як вибрати оптимальний дуйчик для дому чи офісу • Розклад святкових богослужінь у церквах Тернополя на Вербну неділю • У Тернополі проведуть майстер-клас з розпису писанок • Дівчина з Кременеччини отримала грант по пошиття церковного одягу • У Кременецьких горах закликають берегти чистоту заповідних вершин • У центрі Тернополя сталася стрілянина • Спочив у Бозі досвідчений лікар з Бережанщини • Зміни в мобілізації та СЗЧ, терміни служби, виплати – Міноборони готує низку рішень для війська • Очільник Тернопільщини ніколи не пропонував знизити мобілізаційний вік до 18 років • На Запоріжжі загинув офіцер з Борщівщини • Тернопільська мерія заявила, що львівські власники ФК “Нива” використовують стадіон для власного збагачення • На Донеччині загинув командир екіпажу БпЛА з Тернопільщини • “Ниві” не дозволили проводити матч на стадіоні в Тернополі • На Запоріжжі загинув ще один Герой з Тернополя • На Гусятинщині невідомі викрали дерева із Алеї Героїв • На Тернопільщині викрито директора лікарні на незаконних схемах • Коропецька селищна рада незаконно привласнила 17,76 га землі 
rss

Зафіксовано новий випадок африканської чуми свиней серед диких кабанів на Тернопільщині


Опубліковано: 1 Березня 2025р. о 13:30

На території Тернопільської області зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС) серед диких кабанів. Небезпечне захворювання виявлено у мисливських угіддях Мшанецького лісництва в урочищі “Чорний Ліс”. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

За інформацією відомства, робоча група у складі спеціалістів Тернопільського районного управління Держпродспоживслужби, Тернопільської районної державної лікарні ветеринарної медицини та представників Залозецької територіальної громади провела епізоотичне обстеження території після повідомлення старости села Чорний Ліс.

“Під час обстеження мисливського угіддя Мшанецького лісництва обхід №1 квартал №2 урочище «Чорний Ліс» було виявлено три трупи диких свиней різного віку та вагової категорії”, — йдеться у повідомленні.

Від двох трупів диких свиней було відібрано зразки для лабораторного дослідження. 25 лютого отримано офіційний результат: молекулярно-генетичними випробуваннями виявлено вірус африканської чуми свиней.

У зв’язку з виявленням захворювання Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Тернопільській районній державній адміністрації затвердила план заходів щодо ліквідації, локалізації та недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней.

Визначено зони карантину
Згідно з рішенням комісії, визначено межі трьох зон:

Епізоотичне вогнище — мисливські угіддя Мшанецького лісництва обхід №1 квартал №2 урочище «Чорний Ліс» Залозецької ТГ Тернопільського району, які оголошено неблагополучним пунктом.

Зона захисту (радіус 3 км від епізоотичного вогнища) включає населені пункти:

с. Чорний Ліс Залозецької ТГ Тернопільського району
с. Нем’яч
с. Горбанівка
с. Попівці
с. Дудин Золочівського району Львівської області
Зона спостереження (нагляду) в радіусі 7 км від зовнішніх меж зони захисту (10 км від спалаху) охоплює 30 населених пунктів Тернопільської та Львівської областей.

На території Тернопільської області вже розпочато заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111.

Що робити при виявленні хворих свиней
У Держпродспоживслужбі нагадують, що в разі виявлення нетипових змін у поведінці тварини, симптомів захворювання чи трупу свині необхідно негайно повідомити про це територіальну державну ветеринарну установу або звернутися до територіального управління/відділу Головного управління Держпродспоживслужби.

Зняття карантину очікується через 40 діб після виконання всього комплексу заключних ветеринарно-санітарних заходів.

Нагадаємо, що африканська чума свиней — особливо небезпечна вірусна хвороба домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС не становить загрози, проте завдає значних економічних збитків через високу смертність тварин та необхідність запровадження карантинних заходів.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:





Новини
4 Квітня
3 Квітня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше