Найсвіжіше:
• У громаді на Тернопільщині презентували Е-меморіал загиблих Героїв • Найпотужніша магнітна буря травня почнеться на Великдень: що робити, щоб погане самопочуття не зіпсувало свято • Тернопільські аграрії у ТОП-3 за отриманими кредитами  • Війна для 23-річного захисника з Тернопільщини завершилась останнім боєм на Донеччині • Лікарня на Тернопільщині отримала нового головного лікаря  • На Тернопільщині поховали військовослужбовця, котрого 9 місяців вважали безвісти зниклим (+фото) • У Києві на Майдані Незалежності відбудеться прощання із загиблим волонтером з Тернопільщини • Футбольна команда з Тернополя великою перемогою на Львівщині привітала президента з 60-річчям! • З перших днів війни став до лав ЗСУ: від отриманих поранень помер 54-річний військовослужбовець з Тернопільщини • На Тернопільщині 81 церква і досі пов’язана з країною-агресором • Валюта, готівка і ресторанний бізнес: як збагатів торік головлікар лікарні в Тернополі • Дружина священника з Тернопільщини потребує дороговартісного лікування • Хотів придбати авто для ЗСУ – тернополянин перерахував шахраям 280 тис грн • На сайті Верховної Ради з’явився законопроект про заборону Московської церкви • Шахрая з Тернопільщини знайшли у ЗСУ: пограбував пенсіонерку і потрапив “до рук” ТЦК • Стала відома кількість правоохоронців на Тернопільщині, які слідкуватимуть за порядком під час Великодніх свят • Матір 21-річного військового із Тернополя третій раз ховає свого сина • ФК “Борщів” у футбольному сезоні-2024: з легендою “Дністра” та екс-нападником команди з Таджикистану • Для спрощення роботи інвесторів Тернопільську і ще кілька областей Британія віднесла у «жовту зону» • На Донеччині загинув 40-річний снайпер з Тернопільської області • Стало відомо, якого бізнесу позбувся найбагатший уродженець Тернопільщини • Стала відома сума преміальних для збірної України за вихід на Євро-2024 • Благодатний вогонь у Храмі Воскресіння не «сходить» – його запалюють і освячують • На щиті: громада на Тернопільщині сьогодні зустріла загиблого на Запоріжжі Героя • Колишній нардеп з Тернопільщини спрогнозував, коли закінчиться війна?
rss

Руслан Кулик: «Криза – це нова можливість для області, керівництву краю потрібно лише правильно нею скористатися»


Опубліковано: 3 Квітня 2020р. о 12:23


Тернопільський регіон, на думку Руслана Кулика, може бути цікавим для іноземного інвестора у першу чергу за умови наявності якісних інвестиційних проєктів на англійській мові

“Китайський ієрогліф “криза” пишеться так само, як і “можливість”. Пандемія коронавірусу сильно змінить світ. Він уже змінився, відкриваючи в тому числі нові можливості для економічного розвитку. Тому я дивлюся оптимістично на наслідки цієї кризи і впевнений, що Україна виживе, стане сильнішою», – сказав економічний експерт Руслан Кулик у коментарі нашій газеті.

Що для цього необхідно зробити владі на місцях? – запитуємо нашого співрозмовника.

– По-перше, потрібно покращити якість інвестиційних проєктів, пропонованих представниками області. Так зустрічаючись під час різноманітних форумів, багато експертів зазначають, що головною причиною недовіри до нас із боку іноземних інвесторів є катастрофічно низька кількість або повна відсутність якісних інвестиційних проєктів з нашої сторони. Все правильно: не корупція, не війна, не переддефолтний стан, не відсутність прозорої судової системи, а низька якість пропозицій для інвестора відвертає від області прихід іноземних компаній, – каже Руслан Кулик.

Наш експерт із власного досвіду повідомив про список документів, які вимагають 99% інвесторів, зводиться до трьох пунктів. А саме:

– стислий зміст інвестиційного проєкту, де мусить бути інформація про діяльність компанії за останні роки, опис ринку, резюме ключової команди, організаційна та юридична структури;

– фінансовий прогноз на п’ять років з обрахунком окупності проєкту у форматі Excel з усіма вихідними даними і формулами;

– наявність сканкопій оригіналів юридичних і фінансових документів компанії, включаючи ліцензії, дозволи, патенти тощо.

І найголовніше, зазначає пан Кулик, усі документи повинні бути перекладені англійською мовою.
Другий чинник, на який повинна звернути увагу влада на місцях, – це активізація кластерного підходу до розвитку економіки краю.

– Якщо подивитися на кластери у всьому світі, то стає зрозуміло, що їх не треба винаходити. Скоріше потрібно подивитися, що вже є. Скажімо, в одній частині області вирощують помідори, в іншій – полуницю, яблука. Ще десь є чимало активності у виробництві меблів, світильників, пивоваріння тощо. Усе це локальні спеціалізації або, як їх називають економісти, локальні кластери. Кластери зможуть об’єднати не лише дрібні фермерські господарства та сімейні ферми, а й залучати навчально-дослідницькі заклади, які проводитимуть регіональні дослідження у певних кліматичних умовах з відповідними сортами та готувати профільних фахівців. І як результат у майбутньому – тисячі робочих місць у ягідництві, овочівництві, бджільництві та інших нішевих напрямках, – мовить співрозмовник.

Створення кластерів на базі ОТГ, за словами експерта, дозволить не тільки вдосконалити роботу на рівні області, а й збільшити вихід тернопільських компаній на закордонні ринки збуту.

По-третє, на думку Руслана Кулика, потрібно створити незалежну структуру – інвестиційну службу області, підпорядковану виключно керівництву області, в обов’язки якої входитиме маркетинг територій, залучення інвесторів у регіон і супровід іноземного бізнесу на всіх етапах.

– Від задумки про будівництво і на всьому шляху аж до відкриття – підбір земельної ділянки, додаткові консультації чи погодження – все це на себе має взяти інвестиційна служба, всі працівники якої, до речі, повинні бездоганного володіти як мінімум англійською мовою, – каже пан Кулик.

Як приклад, експерт навів аналогічну структуру у Львівській ОДА, яка створена в 2016 році. Проте за її допомогою лише у 2016-2017 роках в області відкрито близько 140 нових підприємств, створено понад 20 000 робочих місць…

Як бачимо, рухатися є куди. За умови якісної організації та відповідальної роботи наш регіон може бути цікавим для іноземного інвестора, але щоб отримати результат, починати діяти треба вже і якнайшвидше.

Іван Білий


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
5 Травня
4 Травня
3 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше