Найсвіжіше:
• «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону?
rss

Перша сесія міської ради: оновлений склад комісій, злагоджене голосування та настанови від церковників


Опубліковано: 27 Листопада 2020р. о 9:00


18 листопада відбулася перша сесія Тернопільської міської ради VIII скликання, пленарне засідання якої розпочала голова Тернопільської міської територіальної виборчої комісії Тернопільського району Тернопільської області Тетяна Семусь, підбивши підсумки та оголосивши результати місцевих виборів – 2020.

Вибори відбулися, і до ради потрапили нові обличчя, але проблема з «кишеньковими» депутатами так і залишилися

«Пілотна» сесія проходила в Українському домі «Перемога» у зв’язку з карантинними обмеженнями. Це був необхідний крок, адже потрібно було дотримуватись соціальної дистанції. Щоправда, не всі депутати були у масках  постійно та не дотримувались рекомендованої відстані один від одного.

Відповідно до протоколу виборчої комісії про результати голосування на виборах міського голови Тернополя в єдиному одномандатному виборчому окрузі, головою міської ради та очільником Тернополя втретє обрано і зареєстровано Сергія Надала (52 876 голосів виборців – 74,9%).

У міській раді засідатимуть представники шести політичних партій:  «Свобода» (25 929 голосів), «Європейська солідарність» (11 509 голосів), «Порядок. Відповідальність. Справедливість» (6 441 голос), «Сила людей» (3 629 голосів), «Слуга народу» (3 392), «За майбутнє» (3 391). Усього 42 депутати, із них 14 жінок. Також 16 осіб сядуть у депутатські крісла вдруге поспіль. Депутатів міськради обрали строком на п’ять років.

– Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді та народові України, неухильно дотримуватись Конституції України та законів України, сприяти втіленню їх у життя, охороняти права, свободи і законні інтереси громадян, сумлінно виконувати свої обов’язки, – зазначив під час складання присяги  Сергій Надал.

Однак варто зазначити, що людину “роблять” не слова, а вчинки.

Присутніх на плідну працю поблагословили представники духовенства.

– Маєте відповідальність – творити добро. На вас покладено особливу відповідальність за благо, за добро, яким буде життя міста і нашої територіальної громади, – наголосив під час виступу архієпископ Тернопільський і Кременецький УПЦ Нестор.

Він побажав депутатам твердості в ухваленні правильних рішень. А митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василь Семенюк окропив депутатів свяченою водою. Цей акт у християнській вірі символізує очищення від усякого зла. Символічно, чи не так?

Після цього депутати взялися голосувати: утворили та затвердили склад постійних комісій, обрали секретаря міськради, затвердили старост ТМТГ, склад виконкому та заступників міського голови.

Секретарем ради став представник політичної партії “Порядок. Відповідальність. Справедливість” Ігор Гірчак. Зазначимо, що він уже має попередній досвід депутатства у кількох скликаннях ТМР і є професійним у питаннях розвитку громад. Його кандидатуру підтримали 38 депутатів, 3 – проти й один утримався. Перед голосуванням депутати від партії “Сила людей” зауважили, що секретар обирається без попереднього обговорення, та запропонували під час голосування провести виступи, але Сергій Надал не погодився. Депутати від партії “Європейська солідарність” повідомили, що кандидатуру секретаря обговорювали з керівниками фракцій.

Злагоджене голосування депутатів наштовхує на думку, що вибори хоч і відбулися і до ради потрапили нові обличчя, але проблема з «кишеньковими» депутатами так і залишилася. Зрештою, незважаючи на позицію інших політичних сил, у Сергія Надала і так «вималювалась» провладна більшість. Зважаючи на те, що у міській раді працюватимуть 42 депутати, а для ухвалення рішень потрібно 22 голоси, то 18 депутатів від «Свободи» і 5 від партії «Порядок. Відповідальність. Справедливість» у загальному дадуть 23 голоси при ухваленні рішень.

Розподіл «портфелів»

Голосуванням  депутати затвердили і склад виконавчого комітету, до якого увійшли дев’ятеро щасливчиків: Сергій Надал, Ігор Гірчак, Вікторія Остапчук, Владислав Стемковський, Ігор Крисоватий, Іван Хімейчук, Віктор Солтис, Володимир Дідич, Петро Якимчук, Сергій Осадца, Ольга Туткалюк,  Богдан Татарин, Ольга Кузьма, Володимир Корнутяк, Руслан Кошулінський.

Також депутати затвердили склад комісій, п’ять з яких очолили «свободівці». Зокрема, комісію міської ради з питань бюджету та фінансів очолить Паньків Наталія; комісію міської ради з питань економіки, промисловості, транспорту і зв’язку, контролю за використанням комунального майна, зовнішніх зв’язків, підприємницької діяльності, захисту прав споживачів та туризму – Шахін Ольга;  комісію міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності  – Климчук Олег; комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, екології та надзвичайних ситуацій, енергозабезпечення та енергоефективності – Гевко Галина;  комісію міської ради з питань містобудування – Редьква Назарій.

Міський голова Тернополя

Сергій Надал

Заступники міського голови

Ігор Крисоватий

Володимир Дідич

Владислав Стемковський,

Іван Хімейчук,

Вікторія Остапчук

Голови комісій

Бюджетна – Наталя Паньків (є фото в архівах)

Регламентна – Олег Климчук

Містобудівна – Назарій Редьква

Житлово-комунальна – Галина Гевко

Освітянська – Володимир Місько (є фото в архівах)

Майнова – Ольга Шахін

Земельна – Роман Навроцький

Не обділили і “порошенківців”. Вони отримали керівництво у двох комісіях. Відтак, керуватиме найважливішою і найскандальнішою – земельною Роман Навроцький, а гуманітарною – Володимир Місько. Примітно, що свого часу Роман Навроцький був опальним депутатом, якого виключили зі списку “Свободи” і позбавили депутатського мандата. Можна припустити, що такий кредит довіри від міського голови не випадковий. Цікаво, що чотири політичні сили, представлені у міськраді, залишилися без керівних посад у депутатських комісіях. Це  “Сила людей”, «Порядок. Відповідальність. Справедливість», «Слуга народу» та “За майбутнє”. І якщо з першими все зрозуміло, адже представників партії Івана Сороколіта, Олега Різника, Ігоря Турського та Івана Ковалика  можна назвати опозиційними, то “Слуги народу” і “За майбутнє”, яких, як подейкують, усіма силами протягли до міськради, залишилися без «портфелів».

«Початок нової каденції міськради дуже недобрий»

Напередодні сесії, 17 листопада, Іван Сороколіт, ознайомившись із проєктами рішень, дав їм свою оцінку.

– Початок нової каденції міськради дуже недобрий. Депутатам пропонується, порушуючи законодавство та менше, як за добу, фахово опрацювати об’ємні, непрості, але важливі рішення. Чому такий поспіх? Моє пояснення наступне: закладено багато підводних каменів, понижено статус і права депутатських комісій та депутатів, не відомо кого і без суспільного обговорення пропонується заступниками міського голови, секретарем, членами виконкому; бажання міського голови продемонструвати силу та протестувати рівень лояльності усіх депутатів та політичних партій. “Найкумеднішою” інновацією є заборона депутатам утворювати фракції, які складаються менше, ніж із 5-ти осіб. Це при тому, що в попередній каденції існували фракції з трьох і чотирьох депутатів. Іронічна пропозиція міському голові встановити мінімальне кількісне обмеження для фракції в 22 депутати й утворити єдину провладну фракцію. Буде ще “простіше” працювати, – зазначив Іван Сороколіт.

По ходу сесії представники “Сили людей” наголошували на порушеннях регламенту, а також стверджували, що не можна голосувати за комісії одразу з членами. Але з відвертими насмішками та зневагою міський голова реагував на їхні слова.

Вже згодом тернопільська команда «Сили людей» опублікувала аналіз ухвалених на першій сесії положень про депутатські комісії та регламент міськради.

Якщо коротко, то у комісіях поменшало повноважень. Так, наприклад, земельна вже не розглядає експертних оцінок при приватизації земельних ділянок і об’єктів комунальної власності. Житлово-комунальна комісія вже не аналізує стану квартирного обліку і не вносить пропозицій щодо забезпечення житлом громадян різних категорій обліку. Гуманітарна не буде брати участі у розгляді звернень та пропозицій щодо безоплатного використання приміщень закладів освіти, культури, спорту і медицини. Містобудівна не братиме участі в роботі містобудівної ради та в організації і проведенні у встановленому порядку конкурсах із забудови міста Тернополя, не здійснюватиме контролю за проведенням будівництва за рахунок бюджетних коштів. Земельна не розглядатиме і не надаватиме висновків щодо приватизації земельних ділянок. Більш детально з інформацією можна ознайомитися на сторінці партії.

Тим часом наступну сесію міськради призначили на 27 листопада. Очікується, що на ній будуть ухвалювати рішення, котрі стосуватимуться фінансування медичних працівників та бюджетників, господарських питань, прибирання міста у зимовий період та програм соціально-економічного розвитку. Скільки ж буде земельних питань, побачимо згодом…

Іван Білий

 

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше