Найсвіжіше:
• Микола Більчук: «На Сході чиновника, який починає красти у народу, не сварять, його розстрілюють» • Христина Білоус: «Мрію стати чемпіонкою світу із шахів!» • 18 вересня у центрі Тернополя не буде води • Чортківський район: спалювання сміття на присадибній ділянці, ледь не призвело до великої пожежі • Шумський район: під час пошуку металобрухту чоловік натрапив на 65 боєприпасів, часів Другої світової війни • ПриватБанк фінансуватиме бізнес під 4% річних • На Збаражчині священик виступив проти громади • Про водіїв-примар, двійників та інші способи, як уникнути покарання за порушення правил дорожнього руху • У Бучачі соцзахист ополчився проти багатодітної матері • Тернопільська майстриня Юлія Пізар – про старі валянки на новий лад • У Тернополі впорядковують усю медичну сферу, бо… не вистачає 30 мільйонів! • Біатлоністи вимагають звільнення директора Тернопільської спортивної школи • 15 вересня у Вишнівці – День громади • Фермерам важко отримати дотації, а холдингам – будь ласка • Гусятинщина – картопляний рай • У вихідні Борщівщина влаштувала справжнє етнічне свято для місцевих мешканців та гостей • На форумі у Львові свої твори представлять четверо тернополян • Постолівська «пізанська» вежа: впаде чи ні? • На Тернопільщині розпочався сезон цукроваріння • Віктор Забігайло, голова Тернопільської політичної партії «Основа»: «Хаос і беззаконня потрібно зупинити» або «Великі досягненння влади» перед народом України • У Тернополі заблукав хлопчик із Прикарпаття • Українців змусять здавати на права кожні 5 років • На половині обходу Тернополя вже уклали асфальт • У жахливій аварії під Зборовом загинув один із кращих молодих талантів Тернопільщини • Віктор Овчарук: «Тернопільщина першою в Україні розробила порядок відшкодування відсоткових ставок за кредитами банків для місцевого бізнесу»
rss
Координатор центру допомоги безпритульним тваринам Алла Ляпандра: «Допомоги від влади побоююсь, бо муніципальний притулок згодом перетворюється на концтабір…»

Опубліковано: 6 Липня о 16:34Точної статистики щодо кількості безпритульних тварин у Тернополі й області немає. Ніхто навіть не намагається вести облік, ситуація настільки плачевна, що відстежити навіть приблизну кількість тварин складно, адже багато їх проживають на занедбаних територіях, а інколи вони агресивні та здичавілі. Влада воліє закривати на це очі, і лише волонтери роблять спробу хоча б якось врегулювати це питання.

На жаль, проблема залишатиметься актуальною в нашій країні ще дуже довго, тому що культура етичного ставлення до тварин практично відсутня. Ми мали приємну нагоду поспілкуватися з чудовою людиною та фанатом своєї справи – Аллою Ляпандрою. Вона є координатором центру допомоги безпритульним тваринам у Тернополі і вже не перший рік допомагає братам нашим меншим. Її неймовірна енергія, бажання допомогти і віра в те, що все неодмінно вийде, позитивно впливають на оточуючих, завдяки їй не одна і не дві тваринки знайшли собі новий дім.

«Вдячна своєму чоловікові, який змусив мене повірити у те, що мрії мають властивість здійснюватись»

– Як Вам прийшла ідея організувати ініціативну групу для допомоги безпритульним тваринам?
Скільки себе пам’ятаю, любила тварин. Тож батьки були змушені стати першими моїми волонтерами, бо я завжди приносила додому когось, а їм доводилось прилаштовувати. З дитинства мріяла про притулок для тварин. І дуже вдячна своєму чоловікові, який змусив мене повірити у те, що мрії мають властивість збуватися.

– На Вашу думку, чому люди викидають на вулицю тварин, які ще вчора були їхніми домашніми улюбленцями?
Сучасний світ з його матеріальними цінностями сильно спотворює людське мислення. З’являється хибне відчуття вседозволеності та зверхності. Ми забуваємо, що таке людяність, а моральний та духовний ріст не вважається обов’язковим. Але власне чуйність, милосердя, співчуття, альтруїзм, відповідальність роблять нас людьми. Тому скажу з абсолютною впевненістю: Людина ніколи не викине тварину на вулицю.

– Яким саме чином Ви здійснюєте допомогу тваринам?
Першочерговою метою для нас є створення в Тернополі притулку для тварин. На це спрямовано різні благодійні акції, які ми проводимо регулярно. Але, звісно, допомагаємо тваринам уже тепер. Насамперед йдеться про лікування, соціалізацію, стерилізацію та прилаштування у сім’ї. Все це здійснюється завдяки допомозі небайдужих людей. На жаль, через відсутність спеціалізованого приміщення для утримання тварин можливість надавати допомогу дуже обмежена.

– Скільки тварин вдалося врятувати?
Допомогти вдалося понад двом сотням тварин, частині з них життя було буквально врятовано.

«Значно важче знайти ту людину, яка крізь зовнішність та вік тварини бачить у ній друга, проймається її життєвою історією»

– Як влаштований пошук господарів для тварин? Хто цим займається?
Пошук господарів відбувається переважно через інтернет. Попередньо робимо красиві професійні фото, які розкривають усю привабливість наших підопічних. А далі потенційні господарі тваринки мають пройти серйозну співбесіду зі мною (посміхається, – авт.).

– Чи швидко знаходиться господар? Адже є тварини, яких ніхто не бере, як думаєте, чому так відбувається?
Легко знайти господаря для здорового, красивого, а ще краще – породного кошеняти чи цуценяти. Вважаю, таких тварин беруть переважно люди, схильні розглядати тварину, як і будь-яку іншу власність, якою можна полюбуватися та похизуватися. Значно важче знайти ту людину, яка крізь зовнішність та вік тварини бачить у ній друга, проймається її життєвою історією.   

– Часто можна зустріти історії, коли люди беруть тваринок, яким волонтери шукають дім, а згодом їх у кращому випадку повертають, в гіршому – вони знову опиняються на вулиці. Чи ведете Ви статистику «всиновлених» тварин?
Так, звісно. Ми намагаємось підтримувати контакт із людьми, які брали у нас тварин, періодично просимо надсилати фото. Перше й основне, на чому ми наголошуємо, щоби в разі виникнення певних ситуацій, тварину не викидали і не прилаштовували самі, а обов’язково повернули нам.

– Розкажіть про тварин, які знайшли свій дім, цікаво, як вони змінюються з набуттям сім’ї.
Наша найскладніша та найцікавіша історія – Арні. Старий та хворий пес, якого підібрали вкрай знесиленим. А далі одна за одною довгі перетримки, втеча, аварія, складна операція на зламаній лапі у Львові, знову перетримка. І в момент, коли черговий раз Арні не мав куди йти, він отримав шанс на щасливу старість. Зараз Арні в прекрасній сім’ї, де його люблять і дбають про нього, а він ні на крок не відходить від своєї рятівниці. Якщо Ви мрієте про справжнього друга, можете знайти його на сайті https://www.virnidruzi.com.ua/  в розділі «Усиновити тваринку». Подаруйте шанс на щасливе життя тим, хто так цього потребує, адже для дружби – неважлива порода.

– Як звичайні люди, друзі й родичі ставляться до Вашої діяльності?
По-різному, але переважно не дуже розуміють.

– Як на мене, то однією з головних проблем, яка провокує збільшення кількості безпритульних тварин, є відсутність законодавчої бази, яка регулює питання їхнього утримання та догляду. На Вашу думку, яких саме нормативно правових актів потребують як тварини, так і їхні захисники?
Насамперед має бути обов’язкова реєстрація та чіпування всіх домашніх тварин, а також стерилізація, за винятком тих, що живуть в офіційно зареєстрованих розплідниках.

«Проблема безпритульних тварин у Тернополі майже не вирішується»

– Як влада реагує на Вашу роботу? Допомагають? Бо склалося враження, що чиновники тільки багато говорять, зазначаючи, що проблема безпритульних тварин стоїть гостро й актуально, але насправді – це лише пусті балачки…
Звісно, допомоги немає жодної. А проблема безпритульних тварин у Тернополі наразі майже не вирішується.

– А спонсори у Вас є?
Спонсорами є прості люди, яким небайдужа доля безпритульних тварин. На жаль тих, хто міг би стати серйозним спонсором, дана проблема не цікавить. Або просто поки ми таких не зустріли.

– Які матеріальні можливості є у Вашого центру для того, щоби допомагати бездомним тваринам?
Наші матеріальні можливості ми намагаємося створювати для себе самостійно, передусім за рахунок проведення благодійних акцій та пожертв людей.

– З якими проблемами Ви найчастіше стикаєтесь у своїй діяльності?
Байдужість людей – основна біда. Є ще труднощі через відсутність у Тернополі добре устаткованих ветеринарних клінік, через відсутність власного транспортного засобу, через невелику кількість волонтерів, але з цим боротися легше.

– Що Ви вважаєте своїм найбільшим досягненням як борця за права тварин?
Мабуть, проведення в Тернополі публічних масових акцій: марш за права тварин та акція-протест проти жорстокого поводження з тваринами. Вважаю, що дуже важливо говорити вголос про ці проблеми, і радію, що тернополяни готові підтримувати.

– Є жителі міста, які, м’яко кажучи, не розділяють Вашої любові до тварин. Як знайти баланс у конфліктних ситуаціях? Особливо в тих випадках, коли на дорослих та дітей нападають безпритульні собаки.
В існуванні протилежних думок і є баланс та рушійна сила. Відвертих конфліктних ситуацій намагаюсь уникати. Тим більше, у нас із цими людьми хоч різна мотивація, але спільна мета – забрати тварин із вулиць міста.

«Ідеальний притулок – це той, який базується на потребах самих тварин»

– Як відомо, в Тернополі періодично відстрілюють безпритульних тварин. Як Ви реагуєте на це?
Намагаємось привертати увагу правоохоронних органів та громадськості до факту жорстокого поводження з тваринами: звернення в поліцію, публікації у ЗМІ, проведення публічних акцій-протестів.

– А як все це влаштовано в Європі? Адже в них гуманне ставлення до тварин, існує широка мережа притулків, це питання у них давно вже вирішене і вважається нормою. Ви, мабуть, цікавилися процесами захисту тварин, які притаманні тим чи іншим країнам?
Ми мріємо про притулок європейського рівня. В Європі ситуація з безпритульними тваринами налагоджена, бо існує високий рівень свідомості громадян, створенням притулків насамперед займається держава (звісно, є і приватні притулки) і все це добре регулюється на законодавчому рівні. 

– А хто за кордоном бере на себе витрати з утримання притулків? Держава чи приватні особи?
Проблема регуляції чисельності тварин на вулицях міст є власне державною, але діяльність волонтерських організацій теж досить добре налагоджена.

– Розкажіть про роботу притулків в ідеалі. Як тварини туди потрапляють, що з ними там відбувається?
Для мене ідеальний притулок – це той, який базується на потребах самих тварин. Кількість тварин у ньому повинна зростати поступово. Тварина має проходити карантин, обробку від екто- та ендопаразитів, вакцинацію, за потреби лікування та соціалізацію. Після цього відбувається для них пошук господарів.

– Мені здається, що важливим є питання саме соціалізації тварини. Якщо із цуценятами чи кошенятами простіше, то з дорослою собакою чи кішкою все набагато складніше, особливо з тими, хто зазнав насильства і негуманного ставлення зі сторони людини. Як бути зі старими тваринами? Для них дім знайти фактично не реально.
Випадки, коли соціалізація не можлива, дуже поодинокі. Іноді просто потрібно трохи більше часу. Проте невимовно більша радість отримати любов та довіру дорослої тварини з життєвим досвідом. Згідна, старих тварин беруть нечасто, але беруть, і це роблять дуже великодушні люди, які, на щастя, є. Разом з тим цілком допускаю думку, що деякі тварини будуть залишатися в притулку доживати. 

– У деяких притулках, зокрема в Європі, існує така послуга, як кураторство тварини на відстані. Якщо я правильно розумію її суть, то особа обирає собі тварину на сайті і переказує для неї кошти. Чи могла би така функція працювати у нас і наскільки це ефективно?
Така функція існує і в Україні, а наскільки це ефективно, ми зможемо відповісти вам найближчим часом.

– Алла, Ви вже тривалий час займаєтеся захистом безпритульних тварин, знаю, що зараз активно збираєте кошти на притулок. У Вас вже є якісь напрацювання? Я розумію, що процес тривалий і базується лише на голому ентузіазмі, але все-таки чи зверталися Ви за виділенням коштів або земельної ділянки до місцевих органів виконавчої влади і яку відповідь отримали?
Ми двічі безрезультатно брали участь у міському конкурсі Громадський бюджет із проектом мережа міні-притулків “Вірні друзі”. Але, якщо відверто, допомоги від міста побоююсь, бо муніципальний притулок, як показує досвід інших міст, у скорому часі перетворюється на концтабір для тварин. Для нас першочерговою метою є допомога власне тваринам, і створення притулку та організація його діяльності базуватиметься на інтересах самих тварин. Тому ми намагаємося збирати кошти самотужки з допомогою небайдужих людей, і результати досить непогані.  

– Як прищепити людям милосердне ставлення до тварин? Як пояснити, що бездомним тваринам потрібно допомагати і це можна робити естетично?

Доброта та милосердя не поділяються на рівні чи категорії. Ці якості або притаманні людині, або ж відсутні. Тому милосердя, гуманність та співчуття як фундамент людяності повинні закладатися батьками.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"Новини
18 Вересня
17 Вересня
15 Вересня
14 Вересня
Який тип проїзного квитка в тролейбусах Ви б обрали?
 • «Безліміт» 42%, 382 votes
  382 votes 42%
  382 votes - 42% of all votes
 • «Стандарт» – 60 їздок 24%, 216 votes
  216 votes 24%
  216 votes - 24% of all votes
 • Жоден 13%, 118 votes
  118 votes 13%
  118 votes - 13% of all votes
 • «Економ» – 46 їздок 12%, 106 votes
  106 votes 12%
  106 votes - 12% of all votes
 • «Преміум» – 90 їздок 9%, 77 votes
  77 votes 9%
  77 votes - 9% of all votes
Total Votes: 899
Червень 22, 2016
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше