Найсвіжіше:
• Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону? • Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста 
rss

Зерно ростиме при будь-якій владі


Опубліковано: 29 Вересня 2018р. о 12:00


Погожої осінньої пори поспішав у поле головний агроном приватного підприємства  «Агрон» (Тернопільський район) Володимир Новосад. Не скористатися такою нагодою, щоби не побувати в полі й не поспілкуватися з механізаторами, комбайнерами, водіями, не міг…

Володимир Григорович Новосад працює в ПП «Агрон» і ФГ «Березовський» із дня їхнього заснування. З керівником Юрієм Березовським разом у свій час вивчали основи агрономії в Бучацькому радгоспі-технікумі, разом прийшли працювати у колективне товстолузьке господарство «Нива». Сьогодні – це вже історія, але становлення і школу практичного професійного гарту отримали на ланах тутешнього господарства. Обоє енергійні, беручись до будь-якої справи молоді фахівці не цуралися консультацій  і допомоги старших колег, технологів поля сусідніх господарств. Юрій Березовський узявся одним із перших у районі фермерувати. Розпочинав разом із дружиною Наталією нову справу, вибудовував нові економічні відносини на селі. Шлях першопрохідця навіть у рідному селі, де виріс, закінчив школу і пішов на свій власний хліб,  був усіяний більш тернами, ніж маками. Гору долає той, хто на неї піднімається вперто крок за кроком. Тому й запросив він до своєї молодої команди реформаторів земельних відносин на селі, передусім  Володимира Новосада.

«Ця людина – професіонал своєї справи, на очах якої нові аграрні формування напрацювали свою стратегію і тактику розвитку, – розповів Юрій Березовський. – Робили помилки, виправляли їх та рухались у потрібному напрямку».

Комбайнер Володимир Балабан та головний агроном ПП “Агрон” Володимир Новосад (справа)

– Рослинництво – головна галузь нашого приватного підприємства. Давно вже рентабельне і дає значні прибутки. А щоби їх мати, треба у землю вкладати все, що належить, згідно з агрономічною наукою і технологіями  вирощування, – каже головний агроном Володимир Новосад.

Насіння, якісна підготовка посівних площ, технічне забезпечення, професійні кадри механізаторів, водіїв, комбайнерів, засоби захисту й обробітку рослин від шкідників та хвороб, суворе дотримання сівозмін,  чергування полів і технологій – усе це у господарстві відомого тернопільського аграрія Юрія Березовського.

Сьогодні в польовому арсеналі ПП «Агрон» широкий спектр зернових, технічних і навіть медоносних культур. Цьогоріч, незважаючи на погодні умови, різке зміщення температурних режимів і строків посівів, вдалося виростити щедрий урожай колоскових ранніх культур та озимого ріпаку. На круг зернових зібрали до 80 центнерів з гектара, добре вродив і ріпак на всій 530-гектарній площі, який ще до настання липневих дощів зібрали по 37 ц з га.  Тепер обмолочують сою комбайнери Віктор Шугета і Василь Назарко.  Урожай із зернонавантажувачів, за кермом яких водії Володимир Депутат, Андрій Нараєвський, перевозять до місця зберігання водії потужних ДАФів Роман Масло, Андрій Перч, Михайло Мищишин із сином Ігорем.

Досвідчений механізатор Михайло Озерянець

Ще одна цікавинка. У ПП «Агрон» головний агроном Володимир Новосад уже декілька літ практикує після збирання озимого ячменю, зачистки площ від залишків соломи сіяти гречку. Насіння цієї цінної культури вчасно заробив у грунт досвідчений механізатор Володимир Микитов. А насіння й мінеральні добрива підвозив ветеран поля, водій високого класу Михайло Озерянець,  розкидав добрива під посів тракторист Андрій Демчук.

45 років працює біля землі та техніки механізатор Степан Гінас

Осінь характерна й тим, що потрібно зібрати цукрові буряки та кукурудзу, зорати на зяб під посів цукрових буряків на весну, здійснити глибоку оранку. І перш за все не прогайнувати оптимальних строків сівби озимих. А зерновий клин у Товстолузі, Малому Ходачкові, Красівці, Кип’ячці та інших селах району, де орендує землі ПП «Агрон», доволі значний. Цей земельний масив слід підготувати до посіву насіння, вирівняти  площі, провести передпосівну культивацію. Саме цей об’єм робіт доручили молодому трактористу Віталію Карпі та досвідченому ветерану праці, наставнику молоді Степану Гінасу. П’ять років за важелями трактора Степан Михайлович, довелося йому працювати на стальних конях як вітчизняного, так імпортного виробництва. Тепер працює на новому обприскувачі марки “Хаусхем”. І хоч, як кажуть у народі, не проходив університетів, але  великий практичний досвід, наполегливість дали можливість оперативно освоїти всі нові зразки імпортної техніки, що надходить  на озброєння місцевих механізаторів.

В усіх регіонах розпочалася посівна 2019 року. А зерно ростиме при будь-якій владі, було б кому вкласти його в землю…

Ярослав Бачинський


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше