Найсвіжіше:
• Стало відомо, коли з‘явиться вакцина від нового штаму коронавірусу • У Чорткові діти отруїлися чадним газом • На Тернопільщині ногу чоловіка затиснув трактор • Українців закликали не подорожувати до деяких країн через Omicron • У Тернопільській області упродовж 2020-2021 років відновлено майже третину державних доріг • Від ковіду помер чоловік з Тернополя • Тернопільський священник заявив, що від його імені шахраї збирають гроші • У разі необхідності оголосити надзвичайний стан: Тернопільські депутати звернулися до Зеленського • Cимптоми зараження Омікрон-штамом абсолютно не схожі на ті, що супроводжують звичайний COVID-19 • На Тернопільщині помер священник • Чергова гаряча точка в Тернополі: на вулиці Бережанській вирішили забудувати сквер • Кременецький голова громади Андрій Смаглюк: «Інколи, йдучи до бджіл, відкриваю вулика і ніби відключаюся. Це своєрідний антистрес» • Завтра на Тернопільщині 96 населених пунктів будуть без світла • Виявили новий штам COVID -19 – Омікрон • У Бережанах на залізничній станції припиняє роботу квиткова каса • Як аграрії витягують тернопільську економіку – Микола Пилипів • На Тернопільщині від ковіду померло п’ятеро людей • Рецепти від господинь: салат овочевий на зиму • «УДАР Віталія Кличка»: Законопроєкти про столицю та про місцеві державні адміністрації руйнують місцеве самоврядування • У Тернополі в зачиненій квартирі виявили мертвого 40-річного чоловіка • Ремонт «Дороги єдності» – на завершальному етапі • Новий штам COVID-19 під назвою “Омікрон” підступний та небезпечний • У Тернопільському перинатальному центрі «Мати і дитина» зустріли «ранніх пташок» • Українців попереджають про нову хвилю COVID-19 • «УДАР Віталія Кличка» озвучив кроки у зв’язку із загрозою наступу Росії: мобілізація ресурсів, розмова з суспільством і чіткий план дій
rss
Юрій Головатюк: «Зробили багато, зробимо ще більше!»

Опубліковано: 2 Грудня 2016р. о 12:56 Переглядів: 333golovatyuk-yuДбати про добробут людей – ця ідеологія є головною для вишнівчанина Юрія Головатюка впродовж усього життя. Підприємництво, волонтерство, державна служба – такий послужний список занять Юрія Петровича. Ось і зараз він є претендентом на посаду голови Вишнівецької громади від БПП «Солідарність», де й далі хоче покращувати життя своїх односельчан і жителів навколишніх сіл.

– Юрію Петровичу, значною частиною Вашого життя у певний час стало волонтерство. З чого почалася така діяльність?

– Переломним моментом, як, напевно, у більшості свідомих українців, для мене стала революція Гідності. Коли почалися події на Майдані, я саме був депутатом-опозиціонером Збаразької райради. Відповідно відправка автобусів, організація людей на Майдан лягли на мої плечі і моїх колег. Сам неодноразово виїжджав з хлопцями у Київ. Та коли «регіоналівська» влада в Збаражі за підтримки прокуратури почала різні ходи проти майданівців, моїм завданням стала боротьба в рідному районі, де розгорнувся, так би мовити, другий фронт. Тоді з однодумцями почали приймати непопулярні рішення: змусили прокурорів і суддів, які утискали активістів Майдану, залишити насиджені робочі місця. У той момент я чітко розумів, на що йду і чим це може для нас обернутися, тож діяв цілком свідомо. Внаслідок цього ми добилися результату на Збаражчині та прийшли до загальної перемоги на Майдані.

А згодом почалися страшні події на сході нашої держави, а з ними – і новий розділ у моєму житті.

– Хотілося б дізнатися про цю сторінку Вашого життя детальніше.

– З самого початку антитерористичної операції на сході думав, чим можу допомогти нашим солдатам. Потреби в хлопців були різні, та особисто я шукав, хто може шити українським військовим якісне взуття, щоб хоч трохи полегшити їм тамтешні умови. Адже в чоботях, у яких солдати ходили, вони часто мерзнули в ноги, взуття їх тиснуло і не витримувало боїв. Тому у співпраці із взуттєвиками Житомирщини ми почали передавати всім атовцям, хто потребував, комфортне взуття. У скільки нам обійшлися з того часу і до сьогодні такі передачі – не скажу, щоб не травмувати рідних. Але тільки за перший рік нашої роботи відправили в зону АТО чобіт більш ніж на 100 тис. грн. Звичайно, що передавали і одяг, і харчі, проте взуття стало основним напрямом діяльності.

– Зараз Ви – перший заступник голови Збаразької райдержадміністрації. Чому вирішили представляти владу саме в президентській команді?

– Хоч раніше, як вже згадував, був в опозиції до тогочасної влади, та коли ситуація в країні змінилася, ризикнув сам стати представником влади в районі. Сьогодні, працюючи в дієвій команді Блоку Петра Порошенка, вже помічаю багато позитивних змін в нашому краї. От, наприклад, перекриття даху Старовишнівецької та ремонти в інших школах нашої громади. Додам, що таких робіт у цих закладах не проводили з початку незалежності – весь цей час школи просто інколи задовольнялися поверхневим ремонтом. Також, завдяки підтримці Президента, реалізували програму «Шкільний автобус» і надіюсь, що районне керівництво продовжить цю роботу. Значну допомогу отримує Тернопільщина і від народних депутатів. Зараз є пропозиція від народного обранця, керівника Тернопільського обласного осередку партії БПП Тараса Юрика, щоб отримані на соціально-економічний розвиток округів гроші розподілити й на ті округи, в яких немає народного депутата від президентської партії. Якщо вище керівництво це підтримає, Збаразькому району слід чекати додаткових коштів від представників Блоку Петра Порошенка.

– Будучи заступником голови району, які потреби Вишнівецької громади бачите сьогодні?

– Передусім нам варто приділити увагу місцевій медицині. Внаслідок реформи та поділу медичної допомоги на первинну і вторинну, на долю громади випала оплата енергоносіїв та заробітна плата працівникам медзакладу. От минулого року, аби забезпечити обігрів лікарні, я запропонував угоду орендарю котельні на твердому паливі, яка діє на Вишнівеччині, щоб він надавав медзакладу тепло. Фінансово це, однозначно, несе певний тягар для нас. Але справа того варта.

Ще в громаді є певна екологічна проблема. Багато критики від опонентів звучало щодо нових очисних споруд у нашому райцентрі, тому що ціни на водовідведення довелося збільшити. Та якщо врахувати, що серед найбільших проблем сьогодні в Україні – війна, корупція і сміття, викиди з якого забруднюють середовище, а відсоток захворюваності на рак у Вишнівці більший, ніж у районі, то чи не час подбати про нашу екологію? Ще минулого року я подав відповідний проект у Фонд регіонального розвитку, з дня на день чекаю результату. Сміттєзвалище у Вишнівці  хоч і паспортизоване, та не відповідає середнім критичним нормам. Планую облаштувати до нього доїзди, бо в погану погоду туди дістатися майже не можливо. На сміттєзвалищі встановити пункт, де адміністратор з комунального підприємства селища збиратиме плату за ввезення сміття. Що ж стосується оплати за такі послуги – вона окупиться в еквіваленті середнього розрахунку на здоров’я людини. Тобто якщо облаштувати сміттєзвалище, менше викидів ітиме в повітря і воду, а отже, жителі будуть здоровіші та менше грошей тратитимуть на ліки. Відтак ми зможемо наблизити наші лікарні до режиму профілактично-консультативних послуг, як це зробили в Польщі.

– Ви вже згадували про зміни у школах Вашої громади. Які ще питання в місцевій освіті залишаються невирішеними?

– Після реформування освіти забезпечення приміщень шкіл переходить до рук територіальної громади. І роботи на зразок встановлення нового шатрового даху в Старовишнівецькій школі, щодо якого я залучив кошти Фонду регіонального розвитку, будемо проводити за розподілом субвенції громади. Оскільки Вишнівецька школа буде опорною, є гроші, щоб забезпечити доїзд до неї дітям із сусідніх сіл. Також хочу заспокоїти педагогів: ми зробимо все, аби вчителі усіх шкіл громади залишилися з тією ж кількістю годин, яку мають зараз. У цьому особливо надіюся на підтримку новообраних депутатів Вишнівецької громади.

Водночас ставлю собі мету – обов’язково зберегти Вишнівецький ліцей. Адже там навчається молодь, яка не завжди може дозволити собі принаймні доїжджати у навчальні заклади, які розміщені дальше. А головне, там здобувають кваліфікацію професійні будівельники та кухарі. Хочу заспокоїти громадян, що про відчуження об’єктів ліцею і тим більше про його закриття, про що ходили чутки навколо закладу, не йдеться зовсім!

– Яка ситуація у Вишнівці та навколишніх селах з інфраструктурою?

– Чи не найбільшою проблемою наразі є плачевний стан дороги до лікарні у Вишнівці. Нещодавно був проведений поверхневий ремонт на вул. Б.Хмельницького, на продовження якого сподіваємось надалі. Тим паче, що керівництво області оголосило 2017-й роком ремонту доріг.

Щодо будівель на Вишнівеччині маю певну мрію. Оскільки сьогодні Вишнівецький палац служить водночас і місцевим будинком культури, в громаді гостро настигла потреба перенести останній, а замок – дореставрувати і залишити виключно туристичною родзинкою. Тож хотів би побудувати у Вишнівці Народний дім, який би став чудовим місцем для культурних заходів краю. Також у найближчих планах – будівництво у центрі громади великого спортивного залу – на зразок збаразького проекту.

До своїх пріоритетних завдань відношу і запровадження рейсового маршруту всередині Вишнівецької громади. До речі, автобусне сполучення з с. Бутин мені вдалося відновити.

– Чому виборці мають проголосувати за Юрія Головатюка як голову Вишнівецької громади?

– Народився і виріс я в с. Муховець, що є невід’ємною частинкою Вишнівця. Тут пройшло все моє життя. У Вишнівці разом з дружиною та дітьми проживаю досі. Тому із власного досвіду ознайомлений з проблемами як в центрі громади, так і в навколишніх селах, які сприймаю як одне ціле, як єдиний організм.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: ,Новини
29 Листопада
28 Листопада
Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?
 • так, але якісною вакциною 44%, 438 votes
  438 votes 44%
  438 votes - 44% of all votes
 • не буду за жодних обставин 20%, 199 votes
  199 votes 20%
  199 votes - 20% of all votes
 • ще вагаюся 13%, 132 votes
  132 votes 13%
  132 votes - 13% of all votes
 • так, якщо це буде безкоштовно 10%, 103 votes
  103 votes 10%
  103 votes - 10% of all votes
 • так, навіть якщо це буде платно 6%, 60 votes
  60 votes 6%
  60 votes - 6% of all votes
 • так, але не раніше ніж за рік 6%, 59 votes
  59 votes 6%
  59 votes - 6% of all votes
Total Votes: 991
10 Лютого, 2021 - 1 Грудня, 2021
Voting is closed
Погода
Реклама
ЖК ЩАСТЯ
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше