Найсвіжіше:
• На Тернопільщині судитимуть зрадника з позивний «Лєс», який грабував мирних жителів Херсонщини • На Тернопільщині жінки займають 83% керівних посад, започатковують бізнес, працюють верстатницями та водійками • Помер відомий викладач одного з тернопільських університетів • На Тернопільщині чоловік побив працівника ТЦК та вкрав зброю – що вирішив суд • На Тернопільщині тренується понтонно-мостова бригада ЗСУ (відео+фото) • 16 жовтня відбудеться нарада щодо організації нового сезону Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини • Влада Тернополя вирішила запитати мешканців, якою має бути Стратегія розвитку Тернопільської громади • Був одним із тих, завдяки кому Курська операція видалась успішною: Тернопільщина прощається з загиблим воїном • На Запоріжжі загинув 56-річний військовослужбовець з Тернопільщини • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Місто на Тернопільщині зустріло домовину з тілом загиблого на Луганщині Героя • 1500 доларів за оформлення «інвалідності»: на Тернопільщині викрили члена лікарсько-консультативної комісії в отриманні хабаря • Житель Тернополя займався незаконним виловом риби у водоймі заказника • ВАКС застосував привід до свідка у справі ексзаступника голови Тернопільської ОВА • На війні загинув колишній футболіст кількох аматорських команд Тернопільщини • В аварії біля Тернополя загинув 19-річний юнак • Троє мешканців Тернопільщини намагались незаконно потрапити в Угорщину (відео+фото) • 10 тисяч гривень пропонував поліцейським житель Микулинецької громади за те, що сів за кермо п’яним • “На щиті” додому повертається молодий Герой з Тернопільщини • У Тернополі організовують забіг у пам’ять про Віктора “Ведмедя” Пасічника • Вища футбольна ліга Тернопільщини: матч у Бучачі з польовим гравцем у воротах, двома вилученнями та пенальті в компенсований час • Жахлива аварія під Тернополем: одна людина загинула та двоє травмовано • В Україні посилили відповідальність за вирубку дерев та збір горіхів, грибів та ягід • У Тернополі змінено рух транспорту на одній з вулиць міста • Визначився ветеранський футбольний чемпіон Тернопільщини 50+ (+фото)
rss

Ярослав Карпик: «2017-й на «Оріоні» оголошено роком технічного переозброєння!»


Опубліковано: 26 Грудня 2016р. о 11:18

karpyk

Наприкінці року на ПАТ «Тернопільський радіозавод «Оріон», як і на інших підприємствах, підводили підсумки за рік, що минає, оцінюючи роботу всього колективу. Що вдалося зробити в 2016-му та якими є пріоритетні напрямки діяльності заводу на 2017 рік, з читачами «Номер один» поділився голова правління ПАТ «Тернопільський радіозавод «Оріон», заслужений машинобудівник України, кандидат економічних наук, академік Академії економічних наук України Ярослав Карпик.

«Оріон» отримує незначний обсяг держзамовлень

– Пане Ярославе, з якими фінансово-економічними показниками завершує «Оріон» рік, який минає?

– Роботу в 2016 році  наше товариство – одне з провідних підприємств України з виробництва професійних засобів радіозв’язку розпочало добре, за результатами фінансово-господарської діяльності за І півріччя 2016 року отримано прибутки. На жаль, аналізуючи стан фінансово-господарської діяльності підприємства у ІІ півріччі 2016 року, маємо збиткову діяльність, як наслідок – зменшення обсягів виготовлення товарної продукції, вимушене тимчасове припинення роботи заводу. Основними причинами незадовільного фінансового стану підприємства є, насамперед, низький рівень завантаженості потужностей через недостатність власних обігових коштів та незначний обсяг державних замовлень незважаючи на те, що держава в особі РВ ФДМУ по Тернопільській області володіє 96,18 відсотками акцій у статутному капіталі ПАТ «ТРЗ «Оріон».

– А що задля покращення цієї ситуації робить власне керівництво заводу?

– Правлінням товариства вживаються всі можливі заходи, які направлено на вихід із ситуації, яка склалася на заводі. Так у серпні цього року запрошено на наше підприємство Білоуса Ігоря Олеговича, голову Фонду державного майна України – центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, що реалізує державну політику, зокрема у сфері приватизації, управління об’єктами державної власності та відчуження державного майна. Керівництвом підприємства було висвітлено всі проблемні питання, які виникають у роботі заводу. В тому числі подано ряд пропозицій, які могли би вивести завод зі скрутного становища, одна з них – продаж окремих об’єктів товариства, незадіяних у виробничих процесах. За результатами зустрічі було досягнуто попередньої домовленості щодо позитивного вирішення цього питання. У відповідності до зазначеного, до РВ ФДМУ по Тернопільській області  направлено пакет документів для отримання дозволу на реалізацію такого майна. Незважаючи на домовленість, дозволу на відчуження зазначеного майна наше товариство так і не отримало. Місцеві чиновники, посилаючись  на букву закону, заборонили відчужувати незадіяне майно, тим самим поглиблюючи  важкий стан на підприємстві. Адже кошти від реалізації незадіяного у виробництві майна, яке і так простоює, стає непридатним для подальшого використання, вкрай необхідні для першочергових потреб підприємства: придбання матеріалів, ПКВ для виконання укладених контрактів, сплати всіх першочергових платежів до бюджету, погашення виниклої заборгованості з виплати заробітної плати працівникам, оплати за використання енергоносіїв.

– Розкажіть детальніше про чергову епопею з продажем «Оріону»?

– 12 грудня 2016 р. у РВ ФДМУ по Тернопільській області відбулося засідання конкурсної комісії з чергового продажу пакета акцій ПАТ «ТРЗ «Оріон». Через відсутність потенційних покупців його визнали таким, що не відбувся. Це вже 16(!) конкурс із продажу акцій нашого підприємства з початку приватизації та третій у 2016 році. Правління товариства стурбоване таким станом справ, адже кожна інформація про продаж заводу непокоїть постачальників та потенційних замовників, які вагаються укладати угоди щодо співпраці з підприємством, подальше майбутнє якого не визначене. Доля нашого підприємства така сама, як і Одеського припортового заводу. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розкритикував Фонд державного майна через провал його чергової приватизації та зазначив: «Я вважаю, що ФДМУ вимагає жорсткої реанімації. Структура, яка показує себе з усіх сторін неефективною. Останній конкурс із приватизації ОПЗ показав, що інституція неспроможна управляти державним майном. Це не компетенція уряду, але я б усіх звільнив, хто керує державними фондами, так бездарно управляти державним майном треба ще повчитися…». Ці слова у повній мірі можна віднести і до Регіонального відділення ФДМУ по Тернопільській області.

Зараз наша країна знаходиться в дуже важкому економічному та фінансовому стані. Не вистачає коштів на належне пенсійне забезпечення наших громадян, утримання лікарень, учбових закладів, армії та правоохоронних органів. Причини такої ситуації дуже прості. Звідки візьмуться гроші на поповнення бюджету держави, якщо державні підприємства зараз знаходяться у занепаді і не в змозі заробляти та направляти прибутки в державну казну?

У тендері на закупівлю радіостанцій перемогла фірма з офісним приміщенням та 4 працівниками

– Незважаючи на такий складний стан справ, на «Оріоні» сподіваються на просування їхньої продукції на вітчизняному ринку та за його межами…

– У цьому році наше підприємство вкотре брало участь у Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека – 2016». Ця виставка – важливий майданчик, де можна продемонструвати нові можливості та досягнення наших спеціалістів. Сподіваємось, що наша продукція зацікавить потенційних замовників, а саме: МВС, СБУ, прикордонників, залізницю та інші служби, для яких і розроблялись нашим підприємством засоби радіозв’язку.

Зміни в законодавстві відносно державних закупівель, які в загальному є справедливими та виправданими, також показали повну незахищеність національних виробників високоінтелектуальної продукції від напливу дешевої, сумнівної якості аналогічної продукції. Відсутність допомоги держави в цьому питанні може призвести до банкрутства всіх нині діючих підприємств галузі радіозв’язку, комп’ютерних технологій та інших напрямків. Так у тендері на закупівлю радіостанцій для потреб української залізниці, що відбувся 27 листопада цього року, отримала перемогу приватна фірма. Згідно з поданими документами, що підтверджують її кваліфікацію, маючи в користуванні лише офісне приміщення і чотири працівники, фірма позиціонується як національний виробник та конкурує з українським підприємством, яке налічує понад півтисячі працівників. Виграшна ціна за радіостанцію на 0,02 грн. менша від запропонованої ПАТ «ТРЗ «Оріон». Під такою ширмою, користуючись абсолютно непрозорими схемами ввозу товарів, на ринок України проникає дешева продукція сумнівної якості, яка заявляється як «техніка високого рівня».

– Незважаючи на невтішні прогнози, як будете працювати надалі?

– Основною метою залишається збереження колективу та підприємства. Не дивлячись на всі негаразди та надзвичайно складну ситуацію в Україні, ми плануємо виробництво, впроваджувати нові проекти, думаємо про 600 співробітників – щоб вони вчасно отримували заробітну плату. Так 2017-й на ПАТ «ТРЗ «Оріон» оголошено роком технічного переозброєння. Розуміння приходить тоді, коли береш на свої плечі тягар. Ми добре знаємо, у що обійдеться нам реалізація такого проекту, який спрямований на модернізацію та оновлення виробництва, втілення інновацій, професійне зростання кожного працівника, якісну координацію взаємодії підрозділів та ефективний менеджмент усіх процесів на підприємстві. Серед пріоритетів – також завершення розробки та впровадження нової радіостанції з псевдовипадковим переналаштуванням радіочастоти  (ППРЧ) для потреб Міністерства оборони України. Водночас будемо й надалі докладати зусиль до підвищення якості продукції та дотримуватись вимог впровадженої в товаристві  сертифікованої системи якості ISSO-2009.

– У березні наступного року «Оріон» святкуватиме 35-річчя з дня заснування підприємства.  

– За 35 років людина досягає своїх результатів, а для підприємства – це значний шлях – шлях розвитку, що супроводжувався злетами та падіннями, успіхами та поразками.  Незважаючи ні на що, нам вдалося зберегти колектив, втримати свої позиції. Було не просто… Але, за що я особливо вдячний своєму колективу, ми ніколи не опускали рук. І вийшли з цієї боротьби ще більш згуртованими, дієздатними і високопрофесійними. Всі 35 років підприємство працювало на результат, забезпечуючи виконання основних функцій, покладених на нього державою. 

– Наша з Вами розмова відбувається у переддень Нового року. Маєте можливість привітати своїх працівників та всіх тернополян з наступаючими святами…

– У переддень Новорічно-різдвяних свят хочеться вірити, що найгірше – в минулому. Сподіваюся, що в команді однодумців, які є справжніми патріотами нашого заводу та професіоналами своєї справи, з якими пліч-о-пліч вирішуємо непрості завдання, ми знайдемо вихід із непростої ситуації. Особливо хочу подякувати за високопрофесійну злагоджену та сумлінну роботу головним спеціалістам підприємства, працівникам як основних, так і допоміжних цехів, ремонтних служб. Бажаю Вам, шановні «оріонівці», злагоди, надії, впевненості у завтрашньому дні, добробуту, нових здобутків і досягнень. Нехай і надалі Ваша невтомна праця, спрямована на благо нашого підприємства, приносить радість і задоволення у наступному році.

Миру, добробуту, злагоди, віри та любові Вам, Вашим родинам, усім тернополянам і всій Україні! Щиро вітаю всіх з Новим роком і Різдвом Христовим, які вже ступають на поріг!

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
15 Жовтня
14 Жовтня
13 Жовтня
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше