Сифони виконують важливу роль у функціонуванні всієї каналізаційної системи приміщення чи будинку. Вони запобігають виникненню неприємних запахів, фільтрують дрібне сміття та вирівнюють тиск в сантехнічних комунікаціях. Саме тому важливо обирати надійні і якісні сифони, яківідмінно справлятимуться з покладеними на них завданнями.
Види і функції
В інтернет-магазині Агромат представлені практично всі види сифонів, які можуть знадобитися в ремонтних роботах санвузлів:
- для ванни;
- для рукомийників;
- для душових піддонів;
- для біде та пісуарів;
- для кухонної мийки.
Встановлений у систему сифон повинен створити надійний водяний затвор, який не дозволяє неприємним запахам проникати з каналізації до помешкання. У ньому також накопичуються дрібні предмети та сміття, які випадково потрапили у злив. Таким чином сифон запобігає засміченню каналізаційної труби. Через це його слід регулярно очищати.
Типи сифонів
Усі ці сантехнічні прилади, насамперед, розрізняють за принципом дії та формою, а також матеріалом, з якого вони виготовлені.
Наприклад, для кухонної мийки потрібно підбирати сифон в залежності від влаштування на кухні сантехнічної розводки:
- з додатковим відводом для посудомийної чи пральної машин;
- з подвійним відводом для двійної мийки;
- стандартний S-подібний чи пляшковий сифон.
Для ванни найкраще вибрати прилад з переливом – це дозволить уникнути переливання води при надмірному наповненні.
У душовій кабіні слід враховувати конструкцію піддону, адже найчастіше сюди підходять плоскі сифони з решіткою.
Виробники сантехніки використовують для виготовлення таких приладів пластик (ПВХ чи поліпропілен) та метал (нержавіюча сталь, латунь тощо). Пластикову сантехніку найчастіше купують для закритих конструкцій, а красиву металеву – для відкритих. Та головне, що матеріал повинен бути стійким до корозії та дії хімічних речовин, які потрапляють у злив під час прибирання.
Правила вибору
Обираючи сифон, слід насамперед визначитися, де і як він буде використовуватися та скільки відводів у ньому має бути.
Другий важливий показник – діаметр підключення, який має співпадати з діаметром вихідного отвору сантехнічного приладу, до якого відбуватиметься кріплення.
Третій фактор – надійний виробник. Це дозволить користуватися сифоном багато років і бути впевненим в його безперебійній роботі.
Сифон не складний у монтажі, однак все ж не варто економити на послугах сантехніка. Адже надійне кріплення вбереже ваше помешкання від водяних несподіванок.