Найсвіжіше:
• Тернопільські ветерани візьму участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду • У бібліотеці Тернополя дитині відмовили видавати книги • Сучасні моделі музичних центрів: що пропонують покупцям відомі бренди • 28-річний військовий з Тернополя Дмитро Линва терміново потребує допомоги!
rss

Як відновитися після свят?


Опубліковано: 5 Лютого 2022р. о 21:52


Розпочався останній зимовий місяць, а отже, із впевненістю можемо сказати, що свята офіційно завершені, хоча хтось вважає, що закривати святково-новорічний сезон можна після Стрітення. Однак в більшості вже у голові паморочиться від наїдків, газованих напоїв, алкоголю та тостів за прийдешній новий рік. Слідом за святковим настроєм прийшло й переїдання, набір ваги та навіть післясвяткова депресія. Як привести себе до норми та відновити бажані сантиметри в талії, розповідають тернополяни та лікарі.

«Раптове голодування – небезпечне»

Якщо ви вже вирішили привести себе у форму, то наберіться терпіння та любові до себе. Адже відображення в дзеркалі тішитиме вас не лише тоді, коли ви одягнете довгоочікувану сукню, а й коли ваші форми та настрій вам будуть подобатися.

Зазвичай після новорічних свят відновити звичний режим складно, але все реально. Більше того, не лише складно почати вранці прокидатися, а й лягати раніше, аби виспатися. Варто зауважити, що післясвяткова депресія спостерігається у багатьох людей, і саме вона не дає можливості відновитися повністю. Справа в тому, що свої «канікули» ми витратили на підготовку до свят, приготування їжі і таке інше. Більшість вважає, що одна безсонна новорічна ніч абсолютно не шкодить організму, мовляв, раз у рік можна. Звісно, ніхто не заборонить вам зустрічати свята в теплій компанії, але для нашого організму це стрес і він чекає на заслужений відпочинок. Натомість безперервне вживання важкої їжі й алкоголю виливається у похмілля наступного дня й знесилення в майбутньому.

Отже, як допомогти нашому організму. Усім відоме правило «не переїдати на свята» здебільшого не спрацьовує, адже хто ж відмовиться від кількох тарілок куті чи вареників зі шкварками. І навіть тут спрацьовує те ж саме правило: раз у рік можна. Можна, але варто визначити свої норми вживання їжі. Коли ви відчуваєте, що шлунок переповнений, не слід пхати туди ще і ще, аби не образити господарів, також славнозвісних 50 грамів у даному випадку можуть стати зайвими. Зробіть перерву, вийдіть на свіже повітря, походіть, дайте можливість шлунку справитися з їжею, яку ви спожили.

Аби почати відновлювати звичний здоровий спосіб життя, беремо на замітку перше правило: в жодному разі не можна голодувати. Картати себе за зайвий вареник чи бутерброд дуже погана ідея. Таким чином ви можете нанести своїй психіці травму, яка згодом виллється у ще більше переїдання. Поступово зменшуємо обсяг їжі, але перед цим попрощаємося з алкоголем та газованими напоями, які містять величезну кількість цукру та непотрібних організму речовин. Як розповідають медики, раптово сідати на дієту, обмежувати себе у вуглеводах, білках – ідея погана, поступово виключаємо жирну їжі, зменшуємо обсяг самої тарілки. Тобто якщо раніше ми могли за один раз їсти салати з майонезом, канапки, холодець, вареники і наостанок скуштувати кілька пампушків, то зараз слід обрати салати, які будуть багаті овочами, заправлені олією. Гарним варіантом буде скласти свій раціон харчування. Краще їсти частіше, але меншими порціями. Відчуваєте голод? Організуйте корисні перекуси. Не слід відмовлятися від жирної риби, яка є джерелом омеги, м’яса, яке варто правильно приготувати і їсти з цільнозерновим хлібом чи рисом або ж тією самою печеною картоплею. Головним правилом, щоби відновитися після свят, є не обмеження в їжі, а правильне її вживання.

– Повертатися до здорового режиму після свят слід поступово. Якщо ви вирішили сісти на дієту, бо вам не подобається цифра на вагах, це похвально, але організм варто підготувати до цього. Моя порада для всіх – це зменшення порцій їжі та збільшення кількості разів її вживання. Перш за все не варто забувати про воду. Протягом усього дня необхідно вживати достатню кількість води, адже вона є важливою складовою для обміну речовин і заодно й прискорить метаболізм. Вода почне виводити з організму всі токсичні речовини. Коли ви п’єте достатню кількість води, тоді не отримаєте хибних сигналів щодо голоду. Також важливо вживати свіжі овочі. Коли споживаєте їжу, старайтеся їсти і зелень. Зелень та овочі містять багато клітковини, яка й допомагає вам насититися. Овочі самі по собі є низькокалорійними, до того ж містять пробіотики, які допомагають підтримувати здорову мікрофлору в кишечнику. Після свят варто триматися якнайдалі від простих вуглеводів і порожніх калорій, – розповідає лікар-гастроентеролог Надія Лучанко.

Із фізичними навантаженнями слід бути обережним

Зі слів експерта дізнаємося, що порожні калорії це печиво, кекси, пончики, булочки і, звісно, газовані напої, які жодної користі організму не приносять. Особливо це стосується зафарбованих напоїв, які шкодять шлунку та й усьому організму вдвічі сильніше.

– Ви знаєте, інколи люди сідають на дієту, зменшують вживання жирної їжі, але не припиняють вживати алкоголю, який є дуже калорійним. Тому перше правило, як ми й говорили вище, – це припинення вживання алкоголь, особливо міцного. Саме через вживання спиртного ви можете не побачити на вагах бажаного. Отже, включаємо до раціону цільнозерновий хліб, бобові, крупи, горіхи. Приготування бобових, м’яса, риби має бути також здорове, не варто маринувати м’ясо в гострих соусах, обсмажувати на різних оліях та жирах, таке харчування не принесе вам жодної користі, натомість можна отримати ще й проблеми з підшлунковою, – додає Надія Борисівна.

Окремо медик зупиняється й на фізичних навантаженнях. Їх обов’язково варто включити до свого раціону. Прогулянки на свіжому повітрі, особливо перед сном, дадуть вам можливість краще спати. Тренування у спортзалі чи вдома дасть змогу швидше відновитися. Однак вриватися до спортивного залу з інтенсивним тренуванням також не слід, навантаження має бути поступове та з розумом. А ось вживання розрекламованих добавок для схуднення слід поставити на паузу. Не варто замовляти через інтернет таблетки чи чаї, які допомагають вивести з організму шлаки. Вживання достатньої кількості води допоможе вам краще, ніж будь-який розрекламований засіб.

Також окрему увагу Надія Борисівна приділяє й відпочинку. Як виявляється, повноцінний здоровий сон відіграє велику роль не лише у формуванні молодого організму. Сон – це спосіб відновлення номер один.

– Не варто лягати спати на голодний або ж, навпаки, переповнений шлунок. Також позбудьтеся звички пити стимулюючі напої перед сном (кава, міцний чай). Вживати їжу слід за кілька годин до сну, нехай останній прийом їжі буде до 19 години, а о 22-й ви почнете відпочивати. Спати слід у свіжій, провітреній кімнаті. Намагайтеся не дивитися в екран смартфону перед сном. Засинайте у спокої і визначте свій графік відпочинку. Вставати зриваючись із ліжка раптово теж не слід, дайте можливість прокинутися всьому тілу, відчути, що ви бадьорі, – підсумував експерт.

«Пляжний сезон не за горами»

Одним із психологічних аспектів є прибирання у квартирі. Якщо людина стала на шлях здорового відновлення, то забувати про чистоту в квартирі також не варто. Приберіть усі новорічні прикраси, ялинку. Викиньте з холодильника прострочені продукти, ті, які залишилися з різдвяного столу, відкриті пачки майонезу також можна відправити в смітник. Звільніть простір у своєму холодильнику для свіжих та корисних продуктів.

– Знаючи всю шкідливість переїдання, старалася їсти все, але потрохи. Ідучи в гості, чітко ставила собі завдання, повернутися додому тверезою і трішки голодною. У нашій сім’ї це спрацювало, незважаючи на те, що столи у родичів ламалися від їжі. Мені не подобається стан пригніченості через переїдання, не терплю похмілля й пропагую здоровий спосіб життя. На даний час наша родина їсть багато молочних продуктів, каші, бобові, печене м’ясо, натомість зменшили кількість пончиків, білого хліба, солодощів. Я почала займатися танцями, чоловіка агітую записатися в спортзал не лише для власного здоров’я, а й для правильного прикладу донечці, – розповідає блогерка Тетяна Литвиненко.

В основному молодь Тернополя намагається дотримуватись здорового способу життя. Попри карантин спортивні зали заповнені, у парках бігають люди й старшого віку, вочевидь, бути здоровим і надовго залишатися молодим увійшло в моду.

– За період новорічних свят скинула 3 кілограми 300 грамів. Це, напевне, той фактор, яким слід пишатися. Адже їла все, але зовсім трішки. Один вареник, кілька ложечок куті, келих шампанського і жодної ложки олів’є після опівночі. Протягом року я намагаюся створити для себе оптимальний стиль харчування. Жодної кока-коли, солодкого, мучного й важких вуглеводів. Такий спосіб життя мені підходить, і ніякі свята не страшні. Навіть якщо з’їм один пампушок, то знаю, що наступний тиждень буде присвячений легким кашам та салатам, – додає тернополянка Анастасія Голубовська.

Отже, якщо ви хочете відновити свої сили й покращити стан організму, не баріться. Піднімайтеся з дивана, повикидайте весь непотріб зі свого холодильника, підіть на вулицю й проведіть там щонайменше пів години. Привести себе до порядку й навчитися дисципліни можна, варто лише мати бажання. Якщо самому вам важко це зробити, попросіть подругу, чоловіка скласти вам компанію. Легкі пробіжки вранці у гарній компанії мотивуватимуть вас. Скоро літо, а отже, підготовка до пляжного сезону офіційно відкрита…


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше