Швидкість інтернету напряму залежить від того, який роутер використовується для підключення. Від нього також залежать кількість девайсів, з яких одночасно можна займатися веббраузінгом, та стабільність мережевого з’єднання. Однак багато користувачів не знають, на що саме треба звертати увагу, вибираючи комутатор. Тож який саме вибрати краще?
Роз’єми для підключення
У роутерах зустрічається два типи роз’ємів. Перший — WAN, саме до нього потрібно підключати кабель від провайдера. Пропускна спроможність може бути до 100 та до 1000 Мбіт/с.
Наприклад, в абонента інтернет від Netgroup. Цей інтернет провайдер в Івано-Франківську пропонує підключення на швидкості від 100 до 350 мегабітів на секунду. Якщо користувач планує підключатися до мережі 100 Мбіт/с, то йому буде достатньо комутатора з WAN-портом з такою ж швидкістю. Вони коштують дешевше. Якщо планується користуватися інтернетом 200 чи 350 Мбіт/с, то потрібно буде встановити роутер із підтримкою 1000 мегабітів на секунду. Все це вказується в характеристиках до пристрою чи в його технічній документації.
Також є порти Ethernet. Візуально вони виглядають як LAN, але іншого кольору. До цих портів можна підключити комп’ютер, ноутбук чи TV-приставку. Потрібно заздалегідь порахувати, скільки таких пристроїв є вдома, і вибирати той, у якого Ethernet-портів стільки чи більше.
Швидкість Wi-Fi
Другий критерій вибору — це швидкість WiFi, яку підтримує комутатор. Найчастіші варіанти:
- бюджетні підтримують лише 100 мегабітів;
- моделі середнього цінового діапазону підтримують швидкість до 300 мегабітів, але на кожен девайс не більше ніж 150 Мбіт;
- моделі преміумсегмента підтримують Wi-Fi на швидкості понад 1000 Мбіт.
Знову таки ж, потрібно враховувати, яку швидкість підключення надає сам провайдер. Якщо лише до 100 Мбіт/с, то можна вибирати найдешевший роутер. Якщо в абонента швидкість 200 Мбіт/с чи вище, то доведеться придбати більш сучасний варіант, бо інакше оцінити всі переваги підключення не вдасться.
Кількість антен
Чим більша кількість антен, тим більше гаджетів одночасно може обслуговувати пристрій. Можна керуватися наступними рекомендаціями:
- для 3 девайсів достатньо 1 антени;
- для 5 гаджетів рекомендується не менше ніж 2 антени;
- для 10 девайсів краще вибирати моделі з 4 антенами чи більше.
Багато користувачів помилково вважають, що кількість антен впливає на радіус дії Wi-Fi. Ні, на це впливає потужність передавача. У більшості випадків вона складає від 3 до 9 дБ. Ця характеристика обов’язково вказується в технічній документації.
За допомогою у виборі завжди можна звернутися до провайдера. Як правило, він також займається продажем мережевого обладнання. Наприклад, провайдер «Нетгруп» у Надвірній, детальна інформація про якого доступна на офіційному сайті https://netgroup.ua/internet-nadvirna/, при підключенні абонентів надає роутер, який повністю відповідає характеристикам з’єднання.