В умовах нестабільних погодних коливань та кліматичних змін садівники та городники чи не щороку стикаються з новими викликами, щоби зберегти та підвищити врожайність своїх угідь. Затіняюча сітка – одне з популярних рішень, яке дозволяє вберегти рослини від надміру сонячного проміння та пересихання.
В інтернет-магазині «Сад і город» в розділі https://sad-ogorod.in.ua/ представлений широкий вибір затіняючих сіток на метраж, однак розберемося детально, як вибрати потрібний варіант.
Види сіток для затінку
Затіняючі сітки виготовляють з матеріалу, створеного з поліетиленових ниток, який пропускає світло, але водночас дає рослинам тінь. Тому під таким накриттям можна регулювати температуру повітря та вологість до оптимального режиму для рослин. Затіняюча сітка на метраж також використовується для захисту різних об’єктів від прямого сонячного світла, тому активно використовується не тільки в сільському господарстві, а й у будівництві, для накриття басейнів та зон відпочинку, автомобілів на відкритих майданчиках та для вирішення інших потреб.
Сітки для створення затінку відрізняються за:
- ступенем затінення – від 45% до 95%. Чим більше потрібно світла для об’єктів, що затіняються, тим менший відсоток затінення слід вибирати;
- розміром отворів – чим вони менші, тим міцнішою буде сітка, але при цьому й зменшується її пропускна здатність світла;
- кольором – для задоволення практичних або естетичних потреб покупця;
- щільністю матеріалу – це впливає на його міцність і довговічніть.
Переваги затіняючих сіток
Купивши готову сітку для накриття, садівники та городники економлять багато часу для пошуку схожого матеріалу та його монтажу, наприклад, у теплиці чи над окремою грядкою. При цьому якість такого накриття буде поступатися професійно виготовленій сітці, яку спеціально створюють для захисту від сонця. При цьому ціна приємно порадує кожного і дозволить швидко підрахувати вигоду від такої покупки. Сітка, що затіняє 95% на метраж, ширина 1,5 м, наприклад, обійдеться всього в кілька десятків гривень за метр погонний, а прослужить вона своїм господарям до 9 років. Через кожні 2-3 сантиметри у ній зроблені спеціальні отвори для кріплення сталевим тросом чи мотузкою, що дозволить їй витримати сильні пориви вітру. На зимовий період сітку достатньо згорнути рулоном до одного краю і закріпити. Тоді процес встановлення накриття наступного року займе лічені хвилини.
До переваг професійних затіняючих сіток також відносять міцність та довговічність матеріалу, з якого вони виготовлені, стійкість до різних погодних умов та легку вагу, що максимально спрощує монтаж накриття. При цьому заводські затіняючі сітки не тільки захищають рослини від сонця, а й від надміру ультрафіолетових променів, поривів вітру та механічних пошкоджень.
Як встановити затіняючу сітку
Розрахувавши метраж і купивши потрібну кількість сітки, можна приступати до її монтажу. Для цього не потрібно особливих навичок чи знань, але знадобляться кріплення, канат чи сталевий трос, а також каркас, якщо потрібно створити рослинам особливий мікроклімат, як у теплиці. З інструментів знадобляться молоток, ножиці для різання, рулетка та рівень.
- Підготуйте каркас чи опори для кріплення сітки, переконайтеся у їх міцності та чи надійно вони встановлені.
- Очистіть усі поверхні, до яких буде кріпитися сітка, від бруду.
- За потреби, вирізайте елементи сітки для створення накриття, додавши 15-20 см з кожного боку для подальшої фіксації на стійках.
- Для кращого захисту від сонця встановлюйте накриття з південного боку, при цьому враховуйте напрямок вітру, який переважає на цій території.
- Якщо у сітці передбачені заводські отвори, протягніть у кожен мотузку чи трос і закріпіть їх на стійках, при цьому натягнувши сітку, щоб вона не провисала.
- В іншому випадку використовуйте спеціальні кріплення – скоби, кліпси чи цвяхи для закріплення на каркасі, або саморізи чи дюбелі – для кріплення покриття сіткою стіни чи огорожі.
- Переконайтеся, що сітко рівномірно натягнута і розподілена по всій площі планованого накриття.
Уже після першого року використання садівники та городники відзначають значно більшу врожайність своїх рослин та вищу якість плодів. Тож затіняюча сітка – це дійсно найкраще рішення для захисту рослин від спеки.